Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

SoundForge alternatíva?


djuice

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
9 órája írta wolf:

Izotope RX.

Uramatyám. Még nem ismertem ezt a programot, de mielőtt beírtam volna a Google-be, olyan 199 dollárra becsültem az árát…. Na de 1199 dollár? 385 ezer Ft? 👩‍🦽

Oké, igazságtalan vagyok mert ez a normál ára, és most éppen akciós, úgyhogy most potom 256 ezer forintért is megvehető.

Én azért kíváncsi lennék kicsit olcsóbb alternatívákra is :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Steinberg Wavelab. Szerintem most az Elements már egészen használható, nincs meg a 3 rack korlát. Ha meg nagyobb tudás kell, akkor upgrade a Pro-ra.

Ha valakinek van ismerőse Németországban, meg lehet rendelni - ottani ingyenes kiszállítással - a Keys Spetial-t, amivel WaveLab LE jön, arról 40 EUR az upgrade.

https://ppvmedien.de/Wavelab-LE-95-Vollversion-im-Keys-Special-1-2018

https://www.steinberg.net/wavelab/

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 órája írta djuice:

Használ még valaki SoundForgeot? És valami jobbat helyette? :) 

Köszi!

Én a mai napig a SF 6-ot használom (ez még az utolsó Sonic Foundry pro kiadás, nem a Sony féle fos), sajnos nem találtam azóta se jobbat-gyorsabbat nála mintaeditálásra.

Egyszerűen nincs olyan wave editor program a piacon, aminek pl. saját desktopja van, értem ez alatt, hogy kijelölsz egy részt, áthúzod a program desktopra és ott az új file... MINDEN funkciónak van billentyű shortcut-ja, hihetetlen gyorsan lehet vele dolgozni. 

Szóval az utóbbi 20 évben nem találtam alternatívát, pedig végigpróbáltam mindent... ha valaki talál, annak én is örülnék :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 perccel ezelőtt írta Haasz Andras:

Szóval az utóbbi 20 évben nem találtam alternatívát, pedig végigpróbáltam mindent... ha valaki talál, annak én is örülnék :)

Hali!
SF6-ot sokáig használtam én is, aztán ilyen tingli-tangli vágásokhoz nekem elég volt a free alternatívája, a Wavosaur is, de azért nem egy profi program, bár ua. tudja nagyjából (loop készítés samplekben, marker, regio stb.)

A Wavelabet is próbáltam, igaz régen, de a workflowja nekem totál idegen volt és hogy nem tudtam a SF megszokott billentyűparancsaihoz hasonló dolgokat használni bene. De legalább már ismerte a VST plugineket, amit az SF nem it tudom, tán a 8-as, 10-es verziótól tett elérhetővé. A Wavosaur is tud VST-t kezelni, de az valami borzalom, meg sokszor szét is fagy a program tőle.
Szóval ezért is szerettem volna egy profi alternatívát helyettük...

Van még a Samplitude elvileg, bár az inkább sok sávos DAW ma már, de szintén totál idegen a workflowja nekem. Lehet hogy csak meg kéne valamit szokni, még az Abletont nem próbáltam ki, lehet hogy az lenne a mindenre is jó szoftver, nem tudom, de sokkal én sem szeretnék kísérletezgetni még ezeken felül. :) 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Koródi Csaba:

Én azért kíváncsi lennék kicsit olcsóbb alternatívákra is :)

Oké, nagyon professional az RX, de nem érdemes túlzásokba esni sem (anyagilag). Pl az esetek többségében bőségesen elég a standard verzió is. Úgy látom, érdemes lenne róla (is) egy picit bővebb összefoglalót írni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 12. 01. at 19:43 írta Haasz Andras:

Én a mai napig a SF 6-ot használom (ez még az utolsó Sonic Foundry pro kiadás, nem a Sony féle fos), sajnos nem találtam azóta se jobbat-gyorsabbat nála mintaeditálásra.

Egyszerűen nincs olyan wave editor program a piacon, aminek pl. saját desktopja van, értem ez alatt, hogy kijelölsz egy részt, áthúzod a program desktopra és ott az új file... MINDEN funkciónak van billentyű shortcut-ja, hihetetlen gyorsan lehet vele dolgozni. 

Szóval az utóbbi 20 évben nem találtam alternatívát, pedig végigpróbáltam mindent... ha valaki talál, annak én is örülnék :)

A Samplitudet próbáltad? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 órája írta comp:

persze a free Audacity is jó kis hangszerkesztő

Hát az elég kis amatőr cucc azért egy SF-hoz képest. :) Kb. a Chip Magazin havonta változó ajánlóiban szokott szerepelni, az épp aktuális divatú mp3 player stb. programok közt. Szóva messze van egy pro szoftver komolyságától és tudásától.

Inkább az a fura, hogy egy Samplitude pl. miért nem csinál hasonló, stereo free kiadást, amihez nem kell 6GB programot feltelepíteni? Nem mindenkinek van szüksége ott sem 56 sávos DAW-ra mindig, ha csak vágni akar vmit vagy szimplán felvenni, meg picit megutómunkálni. Az a baj, hogy még régen egy Acrobat Readert is 28MB-ból feltelepítettünk, mára kb. 500MB és nem tud mást vagy szebben vagy jobban, hanem marhára mindegy hogy fecsérli el a szgép erőforrásait, mert mint egy ideje kiderült: 64kB mégsem elég mindenre! (mint Bill Gates ahogy hitte anno...) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 01. 03. at 2:54 írta comp:

A Samplitudet próbáltad? 

Javíts ki, ha tévedek, de az egy multitrack editor, nem? Én az esetek 99%-ban mintákat szerkesztek (felvétel, vágás, loopolási pontok, unity note, stb), a régi Sound Forge erre való, a Samplitude teljesen más... kábé mintha Photoshoppal akarnék szöveget szerkeszteni :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta Haasz Andras:

Javíts ki, ha tévedek, de az egy multitrack editor, nem? Én az esetek 99%-ban mintákat szerkesztek (felvétel, vágás, loopolási pontok, unity note, stb), a régi Sound Forge erre való, a Samplitude teljesen más... kábé mintha Photoshoppal akarnék szöveget szerkeszteni

Egyetértek :) Nagyon sokszor van szükségem nekem is szimpla WAV fájl megmunkálásra. Ilyen tekintetben az ingyenes, gagyi Audacity eddig minden igényemet kiszolgálta...

Ekkor: 2022. 01. 03. at 16:39 írta djuice:

Hát az elég kis amatőr cucc azért egy SF-hoz képest.

...ennek ellenére.

ÉÉS, ha már a Photoshop említésre került, az Audacity tud layerezni mint a Photoshop, vagyis ha egymás alá nyitunk WAV fájlokat, azokat mergelve le tudja menteni, pont mint egy Photoshop ha összenyomjuk a képet egy layerre :) Például komplexebb dob hangokat is létre lehet így hozni. Ha tehetném, vennék én szívesen PRO audio editort, de az ágyúval lenne verébre amíg egy Audacity is elég a dologra.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Koródi Csaba:

az Audacity tud layerezni mint a Photoshop, vagyis ha egymás alá nyitunk WAV fájlokat, azokat mergelve le tudja menteni

Paste & Mix néven parancsként más hasonló szoftverek is tudják ezt.

Rád való tekintettel, mondom megnézem, ma hol tart ez az Audacity...
1. telepítéskor már valami visszaállításról kérdez, hogy akarom-e, de semmi infó róla, hogy mit akarna visszaállítani. :blink: (korábban sem volt telepíve, ez tuti!)
2. egy ~8 perces wav felvételt 18 mp. alatt nyit meg (és 64b verzió!!!). :startle: :stuff:
3. mp3-at mutatok neki, nem ismeri. Keressek kodeket... :lol:
4. azonnal uninstaláltam, nem kell ez nekem, ennyi elég volt belőle. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta djuice:

Rád való tekintettel, mondom megnézem, ma hol tart ez az Audacity...

Ó, miattam nem kell használni :) Pedig úgy emlékszem, hogy én meg épp a Te ajánlásodra kezdtem el használni annó :)

Nekem beválik. Az ALESIS Sample Pad, a Korg KROSS2 és az Elektron Model:Samples-be szoktam WAV fájlokat felkészíteni vele. Mindegyik mást fogad, az egyik sztereót, a másik monót, az egyik 44,1, a másik 48 kHz. A konverziót, a vágást, az exportálást meg tudom vele csinálni, mást meg nem erőltetek. Nyilván számít, hogy kinek mire van szüksége. Az én szememben szempont, hogy egy 0,3 másodperces Kick megvágásához és 48 kHz-re konvertálásához ne kelljen már elindítanom egy 20 GB-os, 48 sávos DAW-ot :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 órája írta Haasz Andras:

Javíts ki, ha tévedek, de az egy multitrack editor, nem? Én az esetek 99%-ban mintákat szerkesztek (felvétel, vágás, loopolási pontok, unity note, stb), a régi Sound Forge erre való, a Samplitude teljesen más... kábé mintha Photoshoppal akarnék szöveget szerkeszteni :D

 

Nem csak multitrack, single módban sokkal jobb mint a Sound Forge

Szerkesztette comp
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Koródi Csaba:

Pedig úgy emlékszem, hogy én meg épp a Te ajánlásodra kezdtem el használni annó :)

Az biztos hogy ki van zárva, mert én a WAVOSAURT ajánlottam, mint SoundForge klón, s ezt használom is, de van amiben már kevés számomra. Minden esetre, ez egy órás wav felvételt megnyit 8 mp alatt, nem egy 7-8 percest 2x annyi alatt. :)

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Koródi Csaba:

Ó, miattam nem kell használni :) Pedig úgy emlékszem, hogy én meg épp a Te ajánlásodra kezdtem el használni annó :)

Nekem beválik. Az ALESIS Sample Pad, a Korg KROSS2 és az Elektron Model:Samples-be szoktam WAV fájlokat felkészíteni vele. Mindegyik mást fogad, az egyik sztereót, a másik monót, az egyik 44,1, a másik 48 kHz. A konverziót, a vágást, az exportálást meg tudom vele csinálni, mást meg nem erőltetek. Nyilván számít, hogy kinek mire van szüksége. Az én szememben szempont, hogy egy 0,3 másodperces Kick megvágásához és 48 kHz-re konvertálásához ne kelljen már elindítanom egy 20 GB-os, 48 sávos DAW-ot :)

Nekem Akai MPX16-hoz kellett, próbáltam a mintákat Cubase-zel, WaveLabbel szerkeszteni, a megfelelő formátumban elmenteni, nem fogadta el, hibás volt. A gyártó ajánlotta az Audacity-t hozzá, kipróbáltam, tényleg egyből minden jó volt. Másra mondjuk nem használom, de erre tökéletes.

 

5 órája írta djuice:

Rád való tekintettel, mondom megnézem, ma hol tart ez az Audacity...
1. telepítéskor már valami visszaállításról kérdez, hogy akarom-e, de semmi infó róla, hogy mit akarna visszaállítani. :blink: (korábban sem volt telepíve, ez tuti!)
2. egy ~8 perces wav felvételt 18 mp. alatt nyit meg (és 64b verzió!!!). :startle: :stuff:
3. mp3-at mutatok neki, nem ismeri. Keressek kodeket... :lol:
4. azonnal uninstaláltam, nem kell ez nekem, ennyi elég volt belőle. :) 

Ez érdekes, nekem nem is telepített semmit, egy futtatható exe fájl az egész, egy 15 perces (sztereó) wavot 4 mp alatt nyitott meg, egy (bámilyen) mp3-at kb. 1 mp alatt. Mondjuk azt nézem, hogy nekem még valami régi verzió van fenn, 2.3.3, közben meg már 3.1.3-nál tartanak. Lehet, hogy az újba már annyi mindent belepakoltak, annyit fejlesztettek rajta, hogy sokkal rosszabb lett. Így megy ez szoftverfejlesztőknél :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta kib:

Lehet, hogy az újba már annyi mindent belepakoltak, annyit fejlesztettek rajta, hogy sokkal rosszabb lett.

A legújabb 64 bites install verziót szedtem le. Mikor először próbáltam 100 évvel ezelőtt ezt a programot, akkor nagyon gagyi volt még (pláne egy SF6-hoz!) Azóta most próbáltam volna ki újból, mert Csabi nem szokott hülyeségeket ajánlani. Nekem nem nyerő a cucc. :(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 01. 07. at 13:45 írta Koródi Csaba:

Ezek után nekem is meg kell néznem, hogy én mit használok

Megnéztem. Csakugyan én is egy futtatható exe-és korábbi verzióját használtam. Úgyhogy most letöltöttem a legfrissebb futtatható exe-és verziót és hibátlanul, gyorsan tesz mindent amit kell, beleértve az mp3 fájlok megnyitását is. Nekem bejön :)

De ugyebár ilyenkor érdemes mindig kihangsúlyozni, hogy az ember mire használja. Az ember sokszor le-torrentezi a legbrutálisabb audio szerkesztőt csak mert... csak, de valójában tényleg csak annyira használja, amire egy ingyenes is elég lenne. Akinek a program kitermeli az árát, az úgyis megfizeti és használja a szükségesen jó PRO editorokat. Én az a típus vagyok, akinek se nem nincs rá pénze, se nem termeli ki, se nem teszek a gépemre tört dolgot... így, ilyen közegben és felhasználásban az Audacity optimális megoldás a számomra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

gyorsan tesz mindent amit kell, beleértve az mp3 fájlok megnyitását is.

Ez viszont már érdekes, hogy egy GNU licences szabad szoftver, az install verzióba nem implementál mp3 kodeket, mondván szembe menne a szabad szoftver elvekkel, a non-install verzióban meg ez nem számít és még gyorsabban is dolgozik??? :blink::stuff:

Már csak ezért sem próbálkozok az ilyen szedett-vedett elképzelésű ingyen programokkal. El lehet képzelni mit csinál akkor egy hangfájllal, egy normális szabvány követő pro szoftverhez képest! Sorry!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta djuice:

Ez viszont már érdekes, hogy egy GNU licences szabad szoftver, az install verzióba nem implementál mp3 kodeket, mondván szembe menne a szabad szoftver elvekkel, a non-install verzióban meg ez nem számít és még gyorsabban is dolgozik???

Erre nem tudok reagálni :) Én csak egy sima, fapados felhasználó vagyok, nulla programozási ismerettel :)
Viszont ha valami nem működik, akkor nagyon fel tudok bőszülni én is, és törölni. Erre itt nem került eddig sor :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta Koródi Csaba:

Viszont ha valami nem működik, akkor nagyon fel tudok bőszülni én is, és törölni.

Tudom, neked pont ilyen volt a VSTHost program, amivel meg én vagyok el hasonlóképp, ha hirtelen vmit ki kell próbálni és nincs erőmű gép a közelben vagy telepített sok gigás drága DAW hozzá.

Nekem a GNU szabad szoftveres keserű élményeim már 2006-tól, egy semmire való Ubuntu Linuxtól datálódnak mellesleg... :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...