Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

KM184 vagy SM81?


Tomcsenk

Kérdés

Sziasztok!

Sok fórumot elolvastam már e kérdéssel kapcsolatban, de sehol sem találtam kielégítő választ.

Otthoni körülmények között szeretnék akusztikus gitárt és zongorát felvenni -- ehhez kellene egy olyan mikrofon, amit biztosan nem akarok majd eladni pár év múlva, hogy végül megvegyem azt a típust, amire először sajnáltam a pénzt (mindannyian ismerjük a történetet).

Tehát az a kérdés, hogy megéri-e otthoni, fél-profi körülményekhez KM184-et venni, tudnék-e vele jobb eredményt elérni, mint egy SM81-el?

Vagy érdemes lenne megnézni a WARM AUDIO KM84 utánzatát, a WA-84-et? 

Szerkesztette Tomcsenk
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
4 órája írta wolf:

A mikrofon az első láncszem. Most akkor feltételezhetjük azt, hogy a preamp/hangkártya minősége olyan, hogy a felvételi lánc javítása érdekében csak a mikrofoncsere jöhet szóba?

Szia! Igazából csak egy Apollo Twin MK II hangkártya van, de úgy hallottam, hogy komolyabb mikrofonnal elég jó anyagokat ki lehet hozni ebből a felállásból is.

Mivel el tudom képzelni, hogy túllövés lenne egy KM184, ezért kérdezlek titeket. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...