Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Halkabb zene


joci300

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
17 perccel ezelőtt írta joci300:

Sziasztok,

A reklámzeném halkabban szól a TV-ben, mint minden más zene. Ugyanúgy -23 Lufs hangerőn szól. Mitől lehet ez?

Köszönöm!

Látni és hallani kellene, mert így csak tippelgetni lehet. Látatlanban azt mondanám, hogy nem jól van masterelve.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta deneverstudio:

Látni és hallani kellene, mert így csak tippelgetni lehet. Látatlanban azt mondanám, hogy nem jól van masterelve.

Köszönöm a választ! Sajnos én is master munkafolyamat körül tapogatóztam, de nem jöttem még rá, hogy mit rontok el. 

Szerinted ebben az esetben mi jöhet szóba? ( A zenét inkább nem osztanám meg. :(

Szerkesztette joci300
Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta joci300:

Sziasztok,

A reklámzeném halkabban szól a TV-ben, mint minden más zene. Ugyanúgy -23 Lufs hangerőn szól. Mitől lehet ez?

Köszönöm!

Maga a keveres is lehet hallkabb hatasu, amin a master nem fog valtoztatni, hacsak nem tolsz torzitot a masterre, de arrol lebeszelnelek.

Tenyleg hallani kene. Toltsd fel egy reszletet a cuccbol, meg abbol is amihez hasonlitod, mashogy tenyleg nehez lesz erdemben nyilatkozni. Ha nagyon nem akarsz megosztani reszletet, akkor meg vidd be a savjaidat egy studioba, es majd ott megszakerti az ottani szaki.

En kb ugy latom, hogy egy anyag hangossagat 80% a hangszereles es keveres, 20% a master donti el, mivel a masterbe mar nem lehet/szabad nagyon durvan beavatkozni.

Csak egy pelda a kotozkodes elkerulese vegett: ha pl egy basszus tiszta szinusz, akkor az mindenkepp halknak fog tunni, hacsak nem agyonhangositod a mixben, ami aztan szetveri a masterlancot, de ha pl ugyanarra a szinuszra szaturatort, finom torzitot, stb raksz, vagy nem tiszta szinuszt hasznalsz, akkor maris sokkal hallhatobb lesz: hangosabbnak tunik, anelkul, hogy magasabb jelszintje lenne, es akkor meg egyeb keveresi technikakba bele sem mentunk. Egy finom, puha mix, a master utan is csondesnek, finomnak es puhanak fog hallatszodni, jelszint ide vagy oda.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta joci300:

Köszönöm a választ! Sajnos én is master munkafolyamat körül tapogatóztam, de nem jöttem még rá, hogy mit rontok el. 

Szerinted ebben az esetben mi jöhet szóba? ( A zenét inkább nem osztanám meg. :(

Úgy van, ahogy DutchFlowers is mondja. Hangszerelés és mastering. Pontosabbat akkor lehet mondani, ha halljuk. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...