Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase nem tud fileokat megnyitni


Help

Kérdés

Sziasztok,

... vagy hangkártya? Driver? Sajnos nem tudom, csak azt, hogy a Cubase-m teljesen használhatatlan kb. 1 hete.

Azelőtt semmi baj nem volt egyikkel sem, nagy fájlok, sok sáv esetén sem, max. lejjebb vittem 48-ra a mintavét-i frek-t.

Viszont most a Cub-ban csak fájlokat tudok megnyitni (betöltésnél sem jelenik meg a töltést jelentő vízszintes vonal, csak homokóra)

Megnyílik a projekt, utána viszont már semmire sem reagál, csak lejátszás, de se új projekt, se más menüből elérhető parancsra nem reagál, max. ESC-re, minden más blokkolva van, s a lejátszásnál is folyamatos az Asio Time Overload. Korábban ez sem volt probléma.

Próbáltam már többször a Cub-t újratelepíteni, a hangkártya driver-t frissíteni, 4 különböző vírusírtóval végigmenni (hátha vírus), futó alkalmazásokat kikapcsolni, ASIO puffer még feljebb, külső hdd-ről a fájlokat betölteni, a Cub-t is, nem raktam rá új plugint, ami nem kellett töröltem, stb... de semmi változás.

Vagyis a programon belül semmin nem tudok változtatni, se Device setup, se más.

A gép: AMD II X3 440 Proc 3.00 GHz, 4 GB RAM, 500 GB WD HDD, win7 32 bit :(

TC Desktop Konnekt 6 hangkártya, a Cub. 4 nem illegál

Bármilyen választ és tanácsot is nagyon köszönök!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok,

... vagy hangkártya? Driver? Sajnos nem tudom, csak azt, hogy a Cubase-m teljesen használhatatlan kb. 1 hete.

Azelőtt semmi baj nem volt egyikkel sem, nagy fájlok, sok sáv esetén sem, max. lejjebb vittem 48-ra a mintavét-i frek-t.

Viszont most a Cub-ban csak fájlokat tudok megnyitni (betöltésnél sem jelenik meg a töltést jelentő vízszintes vonal, csak homokóra)

Megnyílik a projekt, utána viszont már semmire sem reagál, csak lejátszás, de se új projekt, se más menüből elérhető parancsra nem reagál, max. ESC-re, minden más blokkolva van, s a lejátszásnál is folyamatos az Asio Time Overload. Korábban ez sem volt probléma.

Próbáltam már többször a Cub-t újratelepíteni, a hangkártya driver-t frissíteni, 4 különböző vírusírtóval végigmenni (hátha vírus), futó alkalmazásokat kikapcsolni, ASIO puffer még feljebb, külső hdd-ről a fájlokat betölteni, a Cub-t is, nem raktam rá új plugint, ami nem kellett töröltem, stb... de semmi változás.

Vagyis a programon belül semmin nem tudok változtatni, se Device setup, se más.

A gép: AMD II X3 440 Proc 3.00 GHz, 4 GB RAM, 500 GB WD HDD, win7 32 bit :(

TC Desktop Konnekt 6 hangkártya, a Cub. 4 nem illegál

Bármilyen választ és tanácsot is nagyon köszönök!

Szia!

Amikor ekkora a baj, és semmi nem segít én akkor teljes oprendszer újratelepítést szoktam csinálni. Ok, hogy nagy meló és ki kell menteni minden fontos dolgot, de talán ez a legjobb megoldás, amikor kilátástalan az ember. Szerintem indulj egy formázott partícióval, aztán rakj mindent újra. Először csak a legszükségesebb plug-okat és próbáld is ki telepítés után, hogy működik-e még a Cubase. Aztán nyisd meg azt a projectet, aminél a mostani jelenséget először tapasztaltad, ha mázlid van működik és soha nem jössz rá, hogy mi volt a gond, ha nincs, akkor kezdheted előlről, de legalább lesz sejtésed, hogy mi okozta a problémát. Én mindenképpen újra raknám a windows-t. Ezt tudom javasolni. De hátha tőlem okosabbak megmondják a frankót és nem kell mindnet újra telepítened.

Üdv: Gábor

Link to comment
Share on other sites

Hello.

Olyan problémám van, hogy amikor a Cubase 5 ben behívok egy új projektet, még van midi jel.

Amikor elmentem és visszatöltöm megszűnik a midi. Valakinek esetleg ötlete?

Nem teljesen világos a leírás. Mi a midi eszköz? Te írod a midi sávokat vagy kész midiket hangszerelsz át? Bővebb infó kellene.

Link to comment
Share on other sites

Nem teljesen világos a leírás. Mi a midi eszköz? Te írod a midi sávokat vagy kész midiket hangszerelsz át? Bővebb infó kellene.

hy.

Roland Pc 200mk2. digidesign 002 r hangkari. gond az, hogy new projektben még műxik a midi és van midi jel is. amint lementem és visszahívom a projektet megszűnik a midijel. pedig a device setup ban minden ok.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az örület határára kerültem. Van egy jogtiszta Cubase 6 Elements programom és sehogy sem tudom összehangolni rendesen a Kurzweil PC361 szintimmel. Anno amikor még Atarin, vagy sima pc-t használtam, akkor még nem voltak ennyire túlbonyolítva ezek a programok. Most odáig sem jutok el, hogy ha feljátszok egy sávot és átvátok egy másikra, akkor ne mint a kettőn ugyan az szóljon. Egyszerüen zenélni szeretnék és nem buzizini állandóan a programot.

A tippeket előre is köszönöm :-)

Link to comment
Share on other sites

Most odáig sem jutok el, hogy ha feljátszok egy sávot és átvátok egy másikra, akkor ne mint a kettőn ugyan az szóljon.

Kurzom soha nem volt, de például a Yamaha úgy működik hogy alapból Voice módban indul és ugyan a Midi eventek jönnek-mennek szépen, de mindig az a program szól ami a hangszeren van beállítva. Többsávos Midizéshez át kell rakni a hangszert Song módba és akkor már minden sáv arra a programra áll rá amit a Cubase-ben beállítok.

Ha jól látom a Kurzweilnek is vannak kölün Program/Song/Midi modejai, én arrafelé próbálkoznék.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az örület határára kerültem. Van egy jogtiszta Cubase 6 Elements programom és sehogy sem tudom összehangolni rendesen a Kurzweil PC361 szintimmel. Anno amikor még Atarin, vagy sima pc-t használtam, akkor még nem voltak ennyire túlbonyolítva ezek a programok. Most odáig sem jutok el, hogy ha feljátszok egy sávot és átvátok egy másikra, akkor ne mint a kettőn ugyan az szóljon. Egyszerüen zenélni szeretnék és nem buzizini állandóan a programot.

A tippeket előre is köszönöm :-)

Tisztázni kéne mit is csinálsz ott lényegében! Audiot veszel fel a Kurzweilről? Netán midivel hajtod a szintit? Vagy VST-zel?

Általában ha nincs egy sáv kiszólózva a legtöbb studio program egyszerre játszik le mindent. De ennyi információból nem lehet levenni hogy mit akarsz, oké zenélni és azon belül?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Összedugom a Kurcit a Cubase-el usb-n. Midizni szeretnék. Amikor az 1-es sávon zongorán feljátszok valamit és csinálok egy második sávot, addig semmi gond sincs. A második sávot átváltom pl hededűre, akkor az 1-es is hegedű lesz :-( Ez a nagy problémám. Persze a szinti SONG módban van.

Üdv: Füzi

Link to comment
Share on other sites

Szi

Sziasztok!

Összedugom a Kurcit a Cubase-el usb-n. Midizni szeretnék. Amikor az 1-es sávon zongorán feljátszok valamit és csinálok egy második sávot, addig semmi gond sincs. A második sávot átváltom pl hededűre, akkor az 1-es is hegedű lesz :-( Ez a nagy problémám. Persze a szinti SONG módban van.

Üdv: Füzi

Szia!

Próbáld meg ne SONG módba tenni a Kurzit, mert az a saját belső szekvenszerét használja akkor. Lehet ezért van a galiba.

Én ha Program módban használom ott is szépen megy a Cubase-zel. A szintin a Chan/Layer gombokkal tudod megnézni, hogy az 1-16 MIDI csatornákon milyen hangszerek vannak beállítva. A Cubase-ben szoktam a sávoknál beállítani a Program Ch üzeneteket.

Szteff

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...