Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Vintage vasakhoz ingyen letölthető firmware, OS, upgrade, update, EPROM


harmony

Kérdés

Egy kanadai jóarc összegyűjtötte őket ezen az oldalon: 

https://dbwbp.com/index.php/9-misc/37-synth-eprom-dumps 

Letölthetőek egyenként, vagy akár az egész egyben is, ingyen. Komoly segítség lehet. 

(de ha árulni merészeled  /mint egyesek az eBay-en az ilyesmit/,  rád küldi az egész kínai maffiát !!!) 😱

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Vhogy pont az Emu EOS samplerek dolgait nem találom köztük, csak úgy találomra hirtelen ezt keresve. Persze nekem megvan talonban már rég és sok minden a webarchive oldalon is kibányászható visszamenőleg az idők kezdetéig, de régen hasonlóan ugyanilyen német oldalt is találtam már. Szóval, ahogy az internet nem felejt, mára olyan dolgok bukkannak fel, 2mp alatt letölthetően, ami régebben elképzelhetetlen volt, hacsak konkrétan nem egy vintage eszközzel együtt a gyári system disket is sikerült vhogy megszerezni és vmi trükkel lemásolni szgépre az ismeretlen fájlrendszerű tartalmát! :)

Egy dolgon viszont szintén megakadt a szemem itt: az Emu Darwin 8 sávos hard disc recordere. Ezt kb. 1996 környékén volt szerencsém látni egy stúdióban. Akkor persze nem volt nagyon elterjedt még az "ámítógépes" rögzítés, mint manapság. Akai, Alesis csináltak asszem hasonló cuccokat, de a 4 sávos digi felvevőjük is már elég csípős árban volt. A Darwinról viszont egyetlen emlék nagyon megmaradt! Már akkor 10000 rpm-es scsi winyó vinnyogott benne, s olyan borzalmas hangos volt és úgy melegedett, hogy a Darwin kb. egy helikopter szintjén kerepelt a stúdióban, mint leghangosabb zajforrás, amin még tojást is lehetett szinte sütni. Sztem páran meglepődnének, ha ma ilyen cuccal kéne felvételt készíteni. :D

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...