Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Yamah MODX hangosítás


Barth

Kérdés

Sziasztok!

Van nekem egy Yamaha MODX-em és eddig egy nagyon béna laney billentyűs erősítővelszólaltattam meg.

Sajnos ez nem adja vissza a MODX szép hangjait.

Otthon használom egy 30m2-es nappaliban.

A cél az lenne, hogy kihozzam ebből a szuper szintiből a hangokat 🙂

Sajnos a bank nem borult rám és nem végtelenek az anyagi költségeim.

Kérem, aki tud segítsen. Előre is köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
19 perccel ezelőtt írta Barth:

A cél az lenne, hogy kihozzam ebből a szuper szintiből a hangokat 🙂

Pl. studio monitor hangfalakkal próbálkozz, ami már legalább kapásból stereo is! (KRK-t szokták szeretni, de a Yamaha is gyárt ilyet... vagy mondjuk Presonous, M-audio, Mackievel is lehet kezdeni. A Laney után ezekkel tuti nem lősz nagyon mellé!) :)

https://www.hitspace.hu/shop/category/studio-studio-monitor-studio-monitor-hangfal-832

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 perccel ezelőtt írta djuice:

Pl. studio monitor hangfalakkal próbálkozz, ami már legalább kapásból stereo is! (KRK-t szokták szeretni, de a Yamaha is gyárt ilyet... vagy mondjuk Presonous, M-audio, Mackievel is lehet kezdeni. A Laney után ezekkel tuti nem lősz nagyon mellé!) :)

https://www.hitspace.hu/shop/category/studio-studio-monitor-studio-monitor-hangfal-832

 

Köszi, igazából arra lennék kíváncsi, hogy mások otthon mit használnak konkrétan, mi az ami bevált. Kicsit el vagyok veszve itt a rengetegben.....

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 órája írta Barth:

Köszi, igazából arra lennék kíváncsi, hogy mások otthon mit használnak konkrétan, mi az ami bevált. Kicsit el vagyok veszve itt a rengetegben.....

Nekem egy régebbi Mackie MR5 van, meg nemrég vettem egy Tannoy Reveal 802-t, meg vagyok elégedve mindkettővel. A Tannoy-t használom szintetizátorokhoz, a Mackie-t inkább általános célra. Amiket szeretni szoktak még az emberek, a 100 ezer alatti/körüli kategóriában: KRK Rokit, JBL LSR, Presonus Eris, Adam Audio T széria, Kali Audio LP, Yamaha HS. Mindegyikből van 5/6/7/8-as kivitel (nem mind a négy, egy szériában általában három van ezek közül, különféle kombinációkban), 5-ösnél kisebbet én nem vennék, mert szerintem azon nem annyira jönne át a hangja, de egyébként bármelyik jó lehet ezekből a méretekből. És én a használtak között néznék szét elsősorban, ki lehet fogni jókat, jó áron.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta kib:

Nekem egy régebbi Mackie MR5 van, meg nemrég vettem egy Tannoy Reveal 802-t, meg vagyok elégedve mindkettővel. A Tannoy-t használom szintetizátorokhoz, a Mackie-t inkább általános célra. Amiket szeretni szoktak még az emberek, a 100 ezer alatti/körüli kategóriában: KRK Rokit, JBL LSR, Presonus Eris, Adam Audio T széria, Kali Audio LP, Yamaha HS. Mindegyikből van 5/6/7/8-as kivitel (nem mind a négy, egy szériában általában három van ezek közül, különféle kombinációkban), 5-ösnél kisebbet én nem vennék, mert szerintem azon nem annyira jönne át a hangja, de egyébként bármelyik jó lehet ezekből a méretekből. És én a használtak között néznék szét elsősorban, ki lehet fogni jókat, jó áron.

Köszi az infókat. Írtad, hogy a Tannoy-t használod szintikhez. És a szintik jelét egy keverőbe küldöd és onnét megy a monitorokba? Vagy direkt a studió monitorba?

Bocs ha hülyéket kérdezek, de kezdő vagyok hangosításban.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
31 perccel ezelőtt írta Barth:

Köszi az infókat. Írtad, hogy a Tannoy-t használod szintikhez. És a szintik jelét egy keverőbe küldöd és onnét megy a monitorokba? Vagy direkt a studió monitorba?

Bocs ha hülyéket kérdezek, de kezdő vagyok hangosításban.

Mivel sok szinti (meg dobgép) van, ezért keverőn keresztül használom. Ha neked csak egy szintihez kell, akkor mehet éppen direktben is, de lehet, hogy jobb/biztosabb keverőn keresztül. Bár az meg változtathat a hangon, ami lehet jó vagy rossz is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta kib:

Mivel sok szinti (meg dobgép) van, ezért keverőn keresztül használom. Ha neked csak egy szintihez kell, akkor mehet éppen direktben is, de lehet, hogy jobb/biztosabb keverőn keresztül. Bár az meg változtathat a hangon, ami lehet jó vagy rossz is.

Köszönöm, hogy válaszoltál. Igen most csak a MODX-et használom. Akkor ha jól értem elég egy pár aktív stúdió monitor is direkt bekötve.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta wolf:

Igen elég, de fontos, hogy szimmetrikus kábelt szerezz hozzá (ha nincs).

Bocs, de MODX-hez minek a szimmetrikus kábel?  Asszimetrikus a kimenete, csak a Montage-nak van szimmetrikus. 
Ha kevereő is lenne bekötve a stúdió monitor elé, akkor a monitrral összekötő kábelnak szimmetrikusnak kell lennie ez stimm. De a MODX->Keverőbe felesleges, mert a MODX-nek sajnos nincs szimmetrikus kimenete.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 perccel ezelőtt írta wolf:

Oké, ezen meglepődtem, utánanéztem, jogos. Buksi fejemmel még az eladott Korg-hoz vagyok szokva, ne hari rám. Még jó, hogy bármelyik kábellel működik.

Jajj ne viccelj már ! :D Elnézést, ha félreérthető az irományom. Azt hittem valami más olyan apropója van, amiről én még nem tudok.
Melyik KORG-nak van szimmetrikus kimenete? Fene megeszi, hogy nyomorult MODX-re nem tudták már rá költeni azt a plusz 300Ft-ot (2db műveleti erősítő meg pár db ellenállás, 2db kondi). Mert kb. ennyibe került volna, hogy az is szimmetrikus legyen.

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Eladás oka többszörösen bonyolult, nem írhatom ide le. Szerettem is meg nem is. Utólag visszatekintve rá, hogy már nincs, most látom igazán, hogy sokkal többet tud a cucc, mint amire mi használtuk. Ha lesz rá zsé, lesz majd egy új. NI Komplete Ulti, és Arturia V Coll. van helyette. A Natívot imádom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 órája írta wolf:

sokkal többet tud a cucc, mint amire mi használtuk

Számomra az árán kívül a Kronos, ill. a Krome is, az M1 óta 33 éve u.azt a fő hibát hordozza, hogy nem bírtak reformálni a kezelésén, felépítésén! A Kross2 pl. ebben kicsit jobban teljesít. Szóval ezek az menü/almenü struktúrák vagy a dinamikus pad gombok mellőzése, baromira lehetetlenné tesznek egy kezelhető, valódi ergonomikus live felhasználást. (Mire gondolok? Soxor nem egy statikus 16 partos Combi kell, vagy az 1 partos Program mód, hanem inkább egy független 16 partos multi-üzemmód, amiben hangszíncsoportok, konfigok közt tudunk váltani 1 gombnyomásra 1-1 dal, stb. közben, de nem a klasszikus prg.chg. +/- léptetés alapján! Vagy groove, loop bejátszások egyszerűbbé tétele pl... Volt egy kis Juno DS-em, pendriveról kezelt mp3, wav grooveokat multipadokról, vagy multi-módban 16 hangszínt vagy különféle layer kombinációt tudtam 1 bökésre elérni játék közben, hangnémulás nélkül!) A Rolandoknál ez amúgy már rég nem kérdés (a multi-padok is régóta megszokott - Fantom S széria óta, s tucat komfortos funkciót látnak el, ami a Korgokról mindig is hiányzott).

Yamaha is úgy ahogy pl. a Montageoknál hasonló jót gondolt a Scene funkciók bevezetésével legutóbb. Vagy pl. a Motifok Pattern/ Arp dolgai tök kezelhetők voltak. A Korgokban sosem!

A Korgokban hiába az agyonbonyolított Karma generátor, épp eszű embernek felfoghatatlan és kézbentarthatatlan bonyolítása a hangszernek. (Volt M3-am pár évig, ami a Kronos elődje, szal ismerem, de Trinity, Tritonok, 01/W, sorolhatnám, mind 1 kaptafára épülnek évek óta). Szóval párszor hogy próbálgattam magam is a Kronosokat, sosem volt "kéne" érzésem. Az RPPR funkció is pl. elég túlgondolt és túlmenüsített bennük.

Idestova 2011-től van piacon a Kronos. Ideje lenne valami meghatározóbbat letenniük az asztalra, s nem a 24. "sun burst" meg "platinum" változatott szvsz. :)

Ok, azóta van már Nautilus. De erre meg semmit se mondok inkább... :D

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bocsánat az OFF-ért, de véleményetekre vagyok kíváncsi.
Mennyit szabad adni használt MODX-ért, ha patika állapotban van?

Jelenlegi új árak a következők (legolcsóbb árak):

MODX6 - 439.900 (hangszer diszkont)
MODX7 - 499.900 (hangszer diszkont)
MODX8 - 598.900 (hangszer pláza)

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia, hát ez elég szubjektív szerintem. Kérdés mennyi idős? Tényleg milyen állapotú. Minden müxi-e rajta. Mennyit kérnek érte 🙂

Nekem nagyon tetszik és az ára is elég korrekt.

A hangképzése egy az egyben a nagy testvér Montage-é. Tényleg csak pár dologban más pl.: ház fém, ribbon control stb.

Ha van mivel jól megszólaltatni 🙂, akkor nagyon jó kis gép.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
56 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Mennyit szabad adni használt MODX-ért, ha patika állapotban van?

Ez attól is függ, mennyid van rá. :)

Nagyon felmentek az árak! MODX8 anno volt 510-ért is pl. a Thomannban régen, de haverom mikor új Roland RD2000-et vett 700e. körül, árban most már 1 milla felett is van belőle!

Juno DS, VR730 cuccok is simán 30-40%- al drágábbak legolcsóbb új áraikhoz képest. Úgyhogy ezt jó nehéz most belőni, főleg úgy hogy a Yamaha még nem is kifutott típus!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta djuice:

Ez attól is függ, mennyid van rá. :)

Nagyon felmentek az árak! MODX8 anno volt 510-ért is pl. a Thomannban régen, de haverom mikor új Roland RD2000-et vett 700e. körül, árban most már 1 milla felett is van belőle!

Juno DS, VR730 cuccok is simán 30-40%- al drágábbak legolcsóbb új áraikhoz képest. Úgyhogy ezt jó nehéz most belőni, főleg úgy hogy a Yamaha még nem is kifutott típus!

Köszönöm a választ!

Igen, tudom, hogy az árak szállnak. A chip-ek hiányoznak.  A gyárak leégnek. Most itt van az Ukrán háború is. Covid is eléggé kicseszett mindenkivel. És különben is "halyam is mien"...
De arra gondoltam, hogy nincs egy olyan arany szabály, hogy mittom én bolti ár 60% +/- X ezer ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Hobkins:

mittom én bolti ár 60% +/- X ezer ? 

Hááát, pont hogy még forgalmazott cucc, s nincs kifutóban sem gyárilag akciózva, én max az áfa mértékéig látnék ökciót. Bár aki azt visszaigényelve tudta megvenni, az jó árban is adja úgy el.

Saját példámból 1-et tudok, bár ez nem releváns annyira, csak kiegészítő infó. Szal, 2011-ben vettem MO8-at új, de már kifutó hangszerként. (A boot képernyője ezzel indított mellesleg: YAMAHA CORPORATION - 2005) Nemsokára kijött a MOX széria tehát, pár hónapra... Az MO8 újként 400-500e. körül cirkált addig bruttó, akcióban meg 300 alatt kicsivel meg lehetett szerezni az utolsó raktári példányokat a végén. Mikor 1-2 évesen be akartam számíttatni, max. 250-260-as ajánlatot adtak volna rá.

Így inkább kivártam és szőrén cseréltem egy Korg M3 61 szintire, a modularitása, bővíthetősége, KARMA® és főleg a sampler miatt. Akkor már kint volt a Kronos is... Még ma is azt mondom jó csere volt, bár buktam az igaz kissé (nagyon) :) lomha kalapácsmechanikát, de sokkal jobban inspirált akkor az M3 mint mini Kronos, nem volt annyira technos hangkészlete, mint a Yaminak. Az MO8 mondjuk jobb volt patter seq. dolgokban, kezelhetőség terén is, de a Korgban 10x többet kaptam akkor is. Szerettem volna egy Radias bővítőt bele, de végül az alap M3-nak is 300-320-ról kezdett szállni lefele a haszn.piaci ára 1-2 évre rá. A végén arra is 260 körül ajánlottak volna. (2007-ben jelent meg amúgy, olyan 7-800-as áron úgy emlékszem. A 88-as verzió ott is milkós volt, de 8 évesen azt is láttam már utána 350-ért árulni.)

A piac eddig (covid meg stb nélkül) általában azt tükrözte, hogy hangszerek újkori ára, 8-10 év alatt 50-60%-ot zuhan.

Na most a Montage, MODX is már asszem 2016-17 óta piacon van, szóval érthető, ha annyira még nem akarják akciósan adogatni használtan.

Mi Koródi Csabival már átbeszéltük a témát, volt MODX-e. Amennyire rá voltam én is titokban indulva, mint minden újdonságra az ember, annyira mára már nem izgatna. Pont minap fogalmaztam meg Csabinak, hogy szinte most nincs is a piacon olyan cucc, ami feltétlenül kéne. Persze szükségből is lehet választani, mikor vmi kell hirtelen vmi sürgős célra, munkára stb. Én minden puritánsága, csökevénye ellenére ma is inkább egy Nordban gondolkodnék, mint egy MIR űrálomás MODX-ben. Vagy ha minden kötél szakad, legfeljebb egy Roland FA07, mint billentyűs Integra "lite" verzió. :) Hangban is sokoldalú, hasonlóan a MODX-hez, de sokkal kezelhetőbb, ergonómikusabb sztem, s ami fontos, szuper billentyűzete van a Yamihoz képest, aztán csak azt fogdossa legtöbbet az ember jobb esetben. Szóval nekem már ezek fontosabbak, mint a csilliárd arpeggiator meg a super knob. :D

De várok természetesen vmi durva újdonságot is már lassan! Nem adtam ám fel! ;)

 

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...