Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen eszköz kell nekem?


_ap_

Kérdés

Sziasztok!

Egy teljesen alapszintű kérdésem lenne, nem tudom milyen típusú eszközt szeretnék vásárolni :)

Mindeddig hifi hangrendszerem volt, abban az értelemben, hogy a különböző bemeneti forrásaimat (cd, laptop, konzol, keverő stb) rákötöttem egy erősítőre, arra pedig a hangfalat. Ez most elkezdtem lecserélni stúdióban használatos eszközökre. Vásároltam aktív stúdió monitor hangfalakat, és egy külső hangkártyát.

A hangkártyával (NI Komplete Audio 1) jól befürödtem, mert a vonalbemenete mono, amit természetesen semmilyen hivatalos anyagában nem tüntettek fel.

Így most mindössze a laptopomat tudom rákötni usb-n keresztül, más „hagyományos” eszközt esélyem sincs.

Az elmúlt napokban végignyálaztam szinte mindent, de igazából már abban sem vagyok biztos, hogy tudom, milyen eszközre lenne szükségem. A külső hangkártyákon jóformán mindenhol gitárt, meg mikrofont lehet csatlakoztatni a bemenetekre – ezekre semmi szükségem. Találtam egy iCON Cube Pro VST-t, de igazából nem tudom, hogy ez a céljaimnak megfelel-e. Ugyanígy ezekről sem tudom, hogy ezt tudja-e, ami számomra kell: ART MACROMIX, IMG Stage Line MMX-30, ART SPLIT MIX 4 Behringer Studio M, Mackie Big Knob, vagy ESI - MoCo. Ráadásul több eszköz önmagában más és más kategória, így jutottam el oda, hogy most már azt sem tudom, mit is szeretnék venni pontosan :)

Segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen eszközt lenne célszerű keresnem (vagy legalább milyen eszközkategóriát), ha erre a célra használnám:

  • nincs szükség beépített (elő)erősítőre
  • nincs szükség hangszínszabályzókra (EQ)
  • nincs szükség mikrofon/akusztikus hangszerek csatlakozási lehetőségére
  • szükséges a laptop beépített hangkártyájának kiváltása,
  • szükséges a laptopon lejátszott zene közvetítése az aktív hangfalakra
  • szükséges, hogy legalább 2, de inkább 3 különböző sztereó bemenete legyen (jack vagy rca), hogy pl telefont, cd lejátszót, játékkonzolt, azaz hagyományos szórakoztatóelektronikai eszközöket is rá tudjak kötni. Ezek nem kell hogy mixelhetőek legyenek, és az sem feltétel, hogy mindegyik külön hangerőszabályzóval rendelkezzen. Nem fognak egy időben szólni.
  • szükséges 1 master kimeneti hangerőszabályzó
  • szükséges 1 szabályozható hangerejű fejhallgatókimenet
  • jó lenne, ha rendelkeznek önálló tápellátással, hogy a működés ne függjön a számítógéptől. Azaz ha csak zenét hallgatnék cd-ről, ne kelljen a laptopot is külön elindítani.

Hogy ez keverő, passzív monitor szabályzó, splitter, külső hangkártya-e, azt nem tudom. Ezért bármilyen segítséget szívesen veszek.

Köszönöm előre is!

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
1 órával ezelőtt írta _ap_:

nincs szükség. . . ...

Ilyen eszköz nem létezik a felsoroltakra tökéletesen passzolóan, max egy kisebb usb keverő próbaképp esetleg (de lesz benne EQ, mik. bemenet stb). Csak only stereo mixer, ami hangkari is, de több bemenetes is és sallangmentes, viszont offline is működik, hááát...

https://www.thomann.de/hu/behringer_xenyx_x1204_usb.htm

Azt jól érzed, hogy egy sok bemenetes hifi cucc jellemzően megfelelt eddigi problémáidra, de az nem váltja ki a laptop hangkarit nyilván.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 perccel ezelőtt írta djuice:

Ilyen eszköz nem létezik a felsoroltakra passzolóan, max egy kisebb usb keverő próbaképp esetleg (de lesz benne EQ, mik. bemenet stb). Csak only stereo mixer, ami hangkari is, de több bemenetes is és sallangmentes, viszont offline is működik, hááát...

Azt jól érzed, hogy egy sok bemenetes hifi cucc jellemzően megfelelt eddigi problémáidra, de az nem váltja ki a laptop hangkarit nyilván.

Picit pontosítanék a félreértések elkerülése végett, mert így átolvasva tényleg túl sok kritériumnak tűnhet :)

  • alap feltétel, hogy a laptop beépített hangkártyáját kiváltsa
  • alap feltétel,  hogy legalább 2, de inkább 3 különböző sztereó bemenete legyen (jack vagy rca)
  • alap feltétel 1 master kimeneti hangerőszabályzó
  • alap feltétel 1 szabályozható hangerejű fejhallgatókimenet

De ezen felül 

  • nem érdekel, van-e benne beépített (elő)erősítő
  • nem érdekel van-e rajta x darab mikrofon/akusztikus hangszer-csatlakozási lehetőség

Illetve

  • jó lenne ha nem lenne hangszínszabályzó (EQ) rajta, hanem passzív eszköz lenne. De ez nem kizáró ok.
  • jó lenne, ha rendelkeznek önálló tápellátással, hogy a működés ne függjön a számítógéptől. De nem kizáró ok

Igazából lefordítva magyar nyelvre egy olyan hangkártyára lenne szükségem, amire rá tudok még kötni 2-3 sztereo bemenetet. És tényleg meglepő, hogy napok óta nem találok ilyen eszközt, pedig szerintem elég basic igény :-S

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta _ap_:

Mackie Big Knob

Ha Big Knob és sok vonalbemenet, akkor a Big Knob Studio+ éppen jó lehet (a fent említett UBS-s keverők mellett). Persze ebben is van sok olyan funkció, amit nem használnál, de lehet használni hangkártyáként a laptophoz, meg rá tudod kötni a többi cuccot is, és két fejhallgató is ráköthető.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 perccel ezelőtt írta kib:

Ha Big Knob és sok vonalbemenet, akkor a Big Knob Studio+ éppen jó lehet (a fent említett UBS-s keverők mellett). Persze ebben is van sok olyan funkció, amit nem használnál, de lehet használni hangkártyáként a laptophoz, meg rá tudod kötni a többi cuccot is, és két fejhallgató is ráköthető.

köszi, a sudio+ már életképes alternatíva lehet, kár, hogy többe kerül, mint a két hangfalam és a jelenlegi hangkártyám :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
33 perccel ezelőtt írta _ap_:

kár, hogy többe kerül, mint a két hangfalam és a jelenlegi hangkártyám

Vannak sok bemenetes / kimenetes audio interfacek, de offline ezek se működnek, mert jellemzően a mixer szoftverük a driverükkel a pc-n fut. (Viszont az az olcsóbb Xenix kavaró külső tápos és mixerként offline is mennie kell analóg üzemben.)

Multi interfacek még pl.:

https://hardverapro.hu/apro/behringer_umc404hd/hsz_1-100.html 

https://gsfanatic.com/hu/hirdetes/572420/elado-behringer-hangkartya

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 perccel ezelőtt írta djuice:

Vannak sok bemenetes / kimenetes audio interfacek, de offline ezek se működnek, mert jellemzően a mixer szoftverük a driverükkel a pc-n fut. (Viszont az az olcsóbb Xenix kavaró külső tápos és mixerként offline is mennie kell analóg üzemben.)

Multi interfacek még pl.:

https://hardverapro.hu/apro/behringer_umc404hd/hsz_1-100.html 

https://gsfanatic.com/hu/hirdetes/572420/elado-behringer-hangkartya

 

az umc404hd-re hol tudok normál elektronikai eszközt (conzol, cd lejátszó stb) rákötni? a hátulján a 4 inserts bemenetre a manual azt írja, hogy: "INSERTS 1 – 4 connect to external signal processing devices via these connectors", az elsőkre meg mikrofonokat meg gitárokat ad meg a kötési rajz szerint, bár a leírás azt mondja, ide mehetne a line: "INPUT 1 – 4 (UMC404HD) combination XLR / ¼" connectors. Connect microphones, instruments or line level audio sources to these connectors." 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta _ap_:

bár a leírás azt mondja, ide mehetne a line: "INPUT 1 – 4

Csak példaként utaltam rá, hogy vannak olcsóbb több csatornás interfacek is, de ezek nem offline üzemmódúak, szemben egy kifejezett mixerrel...

Csabi is jó tippet adott, ha elég annyi i/o számodra.

De itt nálad jellemzően a hifi eszközök egyben kezelése a hifi világra tartozik. Ott pl. régen voltak a külön passzív forrásválasztó egységek, hogy cd, tuner stb. akarjon szólni, de viszont mindig csak 1 eszköz! Nincs mixing meg pc hangkártya funkció. A házimozi erősítők utána ezt integrálták egyben...

A zenészvilág meg teljesen más, mert itt szintiket, gitárokat, mikrofonokat, effekteket kell adott esetben több sávon kezelni, pc-be bevinni. Járatlan út a 2 terület kombinálása (a hifivel).

Szóval igen, én is szeretnék csak olyan keverőt, amin van mondjuk 8 stereo csatorna és nincs effekt, meg mikrofon, de ez pont fordítva van. Egy kis keverőn lesz 4 mikrofonos mono csatorna + 2 stereo, meg max 1 AUX csatorna. Nincs sok lehetőséged!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
30 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

köszönöm ezt a tippet is. megnéztem az itteni lehetőségeket is és úgy látom, ha keverő alapból indulok ki, akkor már mire belekerül a hangkártya is, mint funkció, addigra annyi más is van hozzá, hogy azt már nem éri meg kifizetni úgy, hogy nem is használom és cserébe csak az offline funkciót kapom. kisebb, alap keverők tök szimpatikusak lennének, kár, hogy azokból meg a hangkártya hiányzik :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
33 perccel ezelőtt írta djuice:

Csak példaként utaltam rá, hogy vannak olcsóbb több csatornás interfacek is, de ezek nem offline üzemmódúak, szemben egy kifejezett mixerrel...

Csabi is jó tippet adott, ha elég annyi i/o számodra.

De itt nálad jellemzően a hifi eszközök egyben kezelése a hifi világra tartozik. Ott pl. régen voltak a külön passzív forrásválasztó egységek, hogy cd, tuner stb. akarjon szólni, de viszont mindig csak 1 eszköz! Nincs mixing meg pc hangkártya funkció. A házimozi erősítők utána ezt integrálták egyben...

A zenészvilág meg teljesen más, mert itt szintiket, gitárokat, mikrofonokat, effekteket kell adott esetben több sávon kezelni, pc-be bevinni. Járatlan út a 2 terület kombinálása (a hifivel).

Szóval igen, én is szeretnék csak olyan keverőt, amin van mondjuk 8 stereo csatorna és nincs effekt, meg mikrofon, de ez pont fordítva van. Egy kis keverőn lesz 4 mikrofonos mono csatorna + 2 stereo, meg max 1 AUX csatorna. Nincs sok lehetőséged!

Ebben sajnos igazad van, ugyanakkor évekig hifi vonalon mozogtam és elegem lett a különböző hangzásvilágú komponensek összeillesztési kínszenvedéseiből, ezért mozdultam az aktív stúdió hangfalak felé. Már az első választásom (Kali 6lp) is teljesen más dimenzió volt hangzásban, mint az ugyanannyiba kerülő Monitor Audio-m, (leszámítva a kellemetlen white noise-t) és bár tudom, hogy ezeket jellemzően munkára használják, én itt találtam meg azt, hogy szívesebben fogyasztok ezen tartalmat, mint egy hasonló árazású hifi hangfalakon, amihez még vehetek erősítőt is. 

Csak ugye ezután jött a feketeleves, hogy a hangkártya inputja mono, így pedig még cserélgetve sem tudok rákötni semmit. 8 csatornára nincs szükségem, de azért kettő nem ártana.

Kezdésnek a fenti írt Behringer umc202hd majdnem mindenben megfelelne, mint ahogy még az általam írt Icon Cube ro Vst is kb. annyit tud amire szükségem van (kivéve az offline mód, de az nem létszükség) csak míg régebben volt Behringer keverőm és abban csalódtam, az Iconról meg sehol nem találok semmit, így mindkettőtől fázok kicsit jelenleg. De az irány ez lenne. Egy egyszerű kis doboz, pár gombbal, csak az, ami kell. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta _ap_:

köszi, a sudio+ már életképes alternatíva lehet, kár, hogy többe kerül, mint a két hangfalam és a jelenlegi hangkártyám :D

Hát igen, a sok bemenet sokba kerül :) Ha kevesebb is elég, akkor ott van a sima Big Knob Studio (plusz nélkül), az kicsit olcsóbb. Meg persze nem árt a használt cuccok között is szétnézni, ki lehet fogni jó állapotút jó áron (bár az az igazság, hogy ezeket ritkán szoktam látni magyar apróhirdetésekben). Ha csak zenehallgatásra kell, nem akarsz felvenni vele, főleg nem éneket vagy bármit mikrofonnal, és nem létszükséglet az offline mód, akkor az ICON is jó lehet, nem hiszem, hogy hangminőségben olyan nagy lenne a különbség. Másrészről viszont úgy általánosságban azon a véleményen vagyok, ha van egy jó hangfalad, akkor ne a hangkártya legyen már a leggyengébb láncszem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta _ap_:

erre a célra használnám:

  • szükséges a laptop beépített hangkártyájának kiváltása,
  • szükséges a laptopon lejátszott zene közvetítése az aktív hangfalakra
  • szükséges, hogy legalább 2, de inkább 3 különböző sztereó bemenete legyen (jack vagy rca), hogy pl telefont, cd lejátszót, játékkonzolt, azaz hagyományos szórakoztatóelektronikai eszközöket is rá tudjak kötni. Ezek nem kell hogy mixelhetőek legyenek, és az sem feltétel, hogy mindegyik külön hangerőszabályzóval rendelkezzen. Nem fognak egy időben szólni.
  • szükséges 1 master kimeneti hangerőszabályzó
  • szükséges 1 szabályozható hangerejű fejhallgatókimenet
  • jó lenne, ha rendelkeznek önálló tápellátással, hogy a működés ne függjön a számítógéptől. Azaz ha csak zenét hallgatnék cd-ről, ne kelljen a laptopot is külön elindítani.
     

Az iConnectvity iConnectAudio4+ interfész az összes igényed teljesíti.

Kifutó modell (az Audio 4c váltja), van még pár bontatlan darab raktáron a második revíziós változatból, jóárasítva tudom adni.

UI: A telefont közvetlenül a második USB portra tudod csatlakoztatni (ehhez az USB Audio Class Compliant módot támogatnia kell).

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta _ap_:

alap keverők tök szimpatikusak lennének, kár, hogy azokból meg a hangkártya hiányzik :)

A Csabi AG06 megoldásában ott van, hogy usb 2.0 audio interface + offline is működhet (pc nélkül), mint analóg mixer szerintem.

+1 új cucc: https://www.muziker.hu/mackie-mixcaster-live-feher

thumb_m_gallery_10ddf90d.jpg

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
55 perccel ezelőtt írta kib:

Hát igen, a sok bemenet sokba kerül :) Ha kevesebb is elég, akkor ott van a sima Big Knob Studio (plusz nélkül), az kicsit olcsóbb. Meg persze nem árt a használt cuccok között is szétnézni, ki lehet fogni jó állapotút jó áron (bár az az igazság, hogy ezeket ritkán szoktam látni magyar apróhirdetésekben). Ha csak zenehallgatásra kell, nem akarsz felvenni vele, főleg nem éneket vagy bármit mikrofonnal, és nem létszükséglet az offline mód, akkor az ICON is jó lehet, nem hiszem, hogy hangminőségben olyan nagy lenne a különbség. Másrészről viszont úgy általánosságban azon a véleményen vagyok, ha van egy jó hangfalad, akkor ne a hangkártya legyen már a leggyengébb láncszem :)

A véleményedet én is osztom, nem is egy 6-8 ezer forintos kínai noname megoldásban gondolkozom (akkor már rég meglenne), de amikor a hangfalakat 80-ért szereztem be, akkor nem fogok/akarok ugyanennyit egy hangkártyára kiadni, mert nincs egálban a kettő. Majd ha egy 2-300e-s hangfalhoz keresek kártyát, akkor majd szóba jöhet a százezres ársáv de ott még nagyon nem tartunk :)  A mackie-ből a legkisebb lenne a legszimpatikusabb, csak hát abban pont kártya nincs, a sima stúdió pedig szerintem még használtan is az az ársáv, amit a jelen rendszer mellé még nem feltétlenül raknék hozzá.

Silk mondta valamelyik sok évvel ezelőtti videójában, hogy 100e alatt igazából hangban semmi különbség a márkásabb gyártók termékei között, csak a feature-öket vásárolja és fizeti meg az ember. No ezért nem tervezek olyat, ami csak azért drága mert sok olyat tud, ami nekem nem kell :)

 

36 perccel ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

Az iConnectvity iConnectAudio4+ interfész az összes igényed teljesíti.

Ez valóban jó, elteszem későbbre, majd ha legalább 2-3x olyan drága hangfalak mellé keresek kártyát, mint ami most van :) Addig is nincs olyan változata, amiben nincs 2 számítógép támogatás, nincs midi, nincs mikrofonbemenet előerősítővel, cserébe harmadennyibe kerül? :D 

37 perccel ezelőtt írta djuice:

A Csabi AG06 megoldásában ott van, hogy usb 2.0 audio interface + offline is működhet (pc nélkül), mint analóg mixer szerintem.

Ezt azért engedtem el, mert egyrészt elég nagy, ennél méretben kompaktabb eszközben gondolkozom másrészt,beépített dsp-je van és a yamahák hangzásvilága nekem nem nagyon jön be. Átnézve a kezelőszerveket nem találtam direct gombot, így gyanítom mindenáron feldolgozza a hangot, márpedig annyit nem nekem ér az offline mód. Az a "csak jó lenne, de elvagyok nélküle" kategória, főleg, ha egy yamahás hangzásvilág van a másik serpenyőben.

 

Igazából szerintem ideje megköszönnöm mindenkinek a hozzászólását, sokat tisztult a kép a fejemben, (még ha nem is látszik) javarészt az itteni hozzászólásoknak és javaslatoknak köszönhetően. Konkrét jelöltem még nincs, de legalább már tudom az irányt mit kell keresnem, és már ez is hatalmas előrelépés a tegnaphoz képest :) Szóval köszönöm mindenkinek, hogy segített!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...