Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szinti átépítés


Zsigri Bálint

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2022. 02. 27. at 12:18 írta Zsigri Bálint:

Sziasztok!

van egy olyan vágyam, hogy a mopho x4 szintimet megszabadítom a billentyuktol es a haz azon reszetol amire nem esnek potik/egyebek.

a kerdesem az, hogy van e itt koztunknolyan aki jartas ilyen atepitesben?

minden tapasztalatot meghallgatok mielott beleugrok a sztoriba!

koszi!

B

Konkretan ilyen nincs, de elektronikai szempontbol nem szabad, hogy nagy kihivas legyen, es ezt le is tudod tesztelni komoly befektetes es rombolas nelkul: Csavarozd szet a cuccot, es huzd le rola a billentyuzetet, elvileg egy szimpla szalag-kabellel fog csatlakozni az alaplaphoz. Persze a pitch bend es mod wheel-t is huzd le. Elvileg ezek nelkul is tokeletesen mukodnie kell a cuccnak, amirol meg is bizonyosodhatsz, ha ilyen allapotban bekapcsolod a muszert.

En meg nem lattam olyan szintit, ami ne mukodne eltavolitott billentyuvel es kerekekkel, de kivetel eppen lehet a mophox4, azt ugyanis meg sosem szedtem szet, mert meg soha nem volt a kezem alatt.

Namost, ha mukodik a koncepcio, akkor onnantol mar kandacs-munka. Lakatos vagy asztalos segithet a tovabbiakban. :)

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Zsigri Bálint:

Szia! Tegnap lettem kész 95%on vele!

Köszi azért ;)

Ha kész lesz teljesen, akkor jöhetne pár fotó (vagy akár videó) róla :) Köszi.

A reddites szintetizátorfórumon szoktak lenni ilyen átépítések, mindig csodálattal nézem őket, jó dolgokat tudnak összehozni a srácok.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ilyen before - after fotó lenne az igazi.

Nekem is volt egy ilyen dédelgetett álmom, én egy Yamaha MX49-et vettem pár éve hasonló célból, de aztán nem bántottam, többet jelentett annál. :)

Szóval én úgy gondolkodtam, hogy csak kihámozom a belsejét és építek köré egy teljesen új dobozt, hogy ha mégis 1x eladódik, akkor csak visszaszerelem az egészet a bendőjébe és annyi. Nézegettem olyan projekteket pl. erősítő házi építésénél, hogy fa (rétegelt lemez) vagy épp festett acél, alu volt a háza, az előlap meg plexi, ami belső felén feketére fújt. Ez mondjuk hifinél dizájnos, zongoralakk szerű "hamisságot" kölcsönöz, hangszernél viszont marhára tükröződő felületet. Ellenben belül feliratozható, utána a fekete fedőréteg absz. konzerválja, közrezárja a plexivel, garantáltan kopásmentessé teszi.

A kulcskérdés a gombok, potik, kijelzők helyének kivágása, bevallom erre nem sok ötletem volt, pláne szögletes gomboknál, de valahol biztos létezhet ezekre is precíziós megoldás. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 03. 31. at 17:32 írta Zsigri Bálint:

Tulajdonkeppen vagas es hajlitas volt, az oldallapokat meg nem tettem fel, masikat vagok rajuk majd:)

egyebkent jo kis folyamat volt, egy jo baratom aki lakatos elvitte a muhelybe hajlitani, a vagast meg a foldszinti studio  udvaran megcsinaltuk!

11B5AECB-69A6-419D-A127-5B9654D3FBEA.jpeg

Szuper, nagyon baba!

Ekkor: 2022. 03. 31. at 21:31 írta djuice:

Nekem is volt egy ilyen dédelgetett álmom, én egy Yamaha MX49-et vettem pár éve hasonló célból, de aztán nem bántottam, többet jelentett annál. :)

Nekem az oreg K4-es Kawai-omra var hasonlo sors elobb-utobb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...