Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Kooncert ének mikrofon vásárlás


Peszter

Kérdés

Kedves hozzáértők!

Szeretnék vásárolni egy mikrofont, ami otthoni gyakorlásra és koncertezésre egyaránt alkalmas. Alapvetően jazz énekléshez kellene. Shure SM58-at ajánlották legtöbben eddig, amiből a kapcsolós verziónak most 40 ezer körül van az ára.

Tegnap láttam egy használt 20 ezres darabot, ami, mint megtudtam 15 éves, megkímélt, keveset használt darab.

A kérdésem az lenne, érdemes-e ilyesmit használtan venni, vagy mindenképpen várjam ki, míg lesz pénzem egy újra.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Peszter

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
1 órája írta Peszter:

érdemes-e ilyesmit használtan venni,

Nem! 

Zenész ismerősöm pl. erre a márkára esküszik: https://heilsound.com/product-category/microphone/vocal-and-wireless-capsules/ 

De ha olcsón szeretnél jót, ami tuti veri a Shureokat (hallottam próbán!), akkor ilyet rendelj: https://www.muziker.hu/studiomaster-km52

 

(Fejhallgatód végül milyen lett?)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta djuice:

Nem! 

Zenész ismerősöm pl. erre a márkára esküszik: https://heilsound.com/product-category/microphone/vocal-and-wireless-capsules/ 

De ha olcsón szeretnél jót, ami tuti veri a Shureokat (hallottam próbán!), akkor ilyet rendelj: https://www.muziker.hu/studiomaster-km52

 

(Fejhallgatód végül milyen lett?)

Sennheiser 280 Pro 

Nem olyan kényelmes hosszú távon, kicsit szoros... De a hangja elég tiszta, nem túltolt basszusokkal.

 

Ez az olcsó mikrofon tényleg jobb lenne az SM58-nál?? Nekem azt annyira dícsérték, hogy milyen szép meleg tónusú a hangja, tartós és nem gerjed a magasabb, hangosabb hangokra sem.

Hosszú távra terveznék, ezért nem a legolcsóbbat venném. (Persze, ha annyira jó, akkor örülök, ha olcsó.)

Amit küldtél még márkát, ott elég nagy árkülönbségek vannak, melyikre gondoltál?

Nem csak jazz éneket énekelnék koncerten vele, hanem örmény népzenét is. 

Még egy kevésbé fontos, de esetleges szempont. Én alapvetően klasszikus énekes vegyok, ha alkalmas rá énekelnék felvételere ilyesmit is ( pl. Bach áriákat) Tudom felvételre jobb a kondenzátoros mikrofon, van is egy AT 2020-asom, de sajnos az eléggé hamar torzít a magasabb és képzettebb hangokra. 

 

De a lényeg a jazz ének, örmény ének koncerten és gyakorlásra.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta Peszter:

Ez az olcsó mikrofon tényleg jobb lenne az SM58-nál??

Igen, határozottan!

Nekem van egy Shure függő ismerősöm is, de mikor meghallotta, azt mondta ezt nem hiszi el, ez kész szemfényvesztés... (pozitív értelemben).

Apámnak pl. van a KM92 is, ami kapcsoló nélküli.

Ennyi pénz nem pénz érte. Ha megveszed, még tartaléknak is jó ha később esetleg profibb drágább cuccra lesz kereted. (pl. Heil Sound)

Teljesen alkalmas a megadott célokra számodra hidd el. Különben nem ajánlanám.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
37 perccel ezelőtt írta wolf:

Azt megtudhatjuk, hogy kb mennyi lenne a (maximum) keret erre a célra? Ez azért mégis csak behatárolja a lehetőségeket...

Én asszem itt körvonalazta... :)

 

"Shure SM58-at ajánlották legtöbben eddig, amiből a kapcsolós verziónak most 40 ezer körül van az ára.

Tegnap láttam egy használt 20 ezres darabot, ami, mint megtudtam 15 éves..."

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta Peszter:

Tegnap láttam egy használt 20 ezres darabot, ami, mint megtudtam 15 éves, megkímélt, keveset használt darab.

Shure mikrofonokkal azért óvatosan a használt piacról, mert nagyon nagyon sok a hamisítvány belőle. Ez egy egészen standard koncert mikrofon, pont ezért van ez sajnos...
Egyébként az SM58 egy érzéketlen és könnyen használható mikrofon. Sokan esküsznek rá és sokan nem szeretik, ezt sajnos neked kell majd megtapasztalnod egyszer neked mi adja.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

SM58, Beta 58 a legjobbak között vannak hangosításban. Ezekkel nem lehet befürödni, de a használtakkal valóban óvatosan. Ne legyen hamis, mert az sehogy sem szól, ne legyen teleköpködve, koszolódva, mert akkor szintén szarul szól. Neten találni képeket, hogy miről lehet felismerni a hamisakat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta deneverstudio:

Ezekkel nem lehet befürödni, de a használtakkal valóban óvatosan.

15 éves használtat mondjuk eléggé szét lehet ordítani is pl. Deák B. Gyula féle tüdőkkel. :D De személyes véleményem szerint használt mikr. olyan mint a használt bugyi... Szóval ízlés kérdése sok minden, de van egy határ azért! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én is adok +1 szavazatot a SHURE SM58-ra.

A használtat pedig én sem javaslom... ki ismerheti az előéletét még ha nem is hamis? Egy 400 ezres hangszert 200-ért megvenni használtan azt mondom hogy komoly anyagi különbség, de a 20 ezres, tizenöt éves és a 40 ezres zsír új mikrofon között nem olyan nagy az árbeli difi (kábé két mozi mekivel) :) Főleg ahogy írod, hogy jazz, örmény és esetleg klasszikus énekhez is használnád, így azt gondolom, hogy nem kommersszel gurigázol, hanem igényes elképzeléseid vannak, ez pedig megérdemel egy új SM58-at :)

Nekem csak szájharmonikához, csörgőzéshez, meg vocoderhez kellett mikrofon, így ezt választottam, de ennél a Te igényeid szerintem többet érnek:

https://www.muziker.hu/shure-sv100

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én általában mindenből használtat veszek, már csak elvből is, de az SM58-at én is újonnan vettem. Főleg a sok hamisítvány miatt, de egy ilyen típusú mikrofonnál az előélete is kérdéses, hányszor esett le a földre egy durvább koncerten vagy próbán, hányan énekeltek (köhögtek, köpködtek bele) meg hasonlók. És tényleg nincs nagy különbség árban, sőt, amikor én vettem, három évvel ezelőtt, még lényegesen olcsóbb is volt (32 ezer, használtan meg ugyanúgy 20-25 körül volt akkor is). Az AT2020-at viszont nyugodt szívvel megvettem használtan, azt másmilyen körülmények között használják, eleve popfilterrel, állványon, nem veszik kézbe, "szájba", nem dobálják, sokkal kevésbé érheti sérülés (és nem is nagyon hamisítják).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...