Jump to content
Ménemszól.hu

Micsoda? Szoftverszinti a KIA-tól??? :D


djuice

Recommended Posts

3 órája írta xinu:

De vajon jó ötlet ez? Általában véve azok a cégek gyártanak jó terméket, akik 1 témára vannak ráállva. Tehát nem ilyen minden lében kanál tipusúak.

A Yamaha is gyárt motort is, meg szintetizátort is, és mindkettőben elég elismert (legalább középkategória, de akár kicsit feljebb is).

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 03. 02. at 15:32 írta xinu:

De vajon jó ötlet ez?

Én nem azt nézem, hogy ki csinálja és mennyi minden másba üti bele az orrát... csak azt nézem, hogy használható-e.

Egyébként számomra kifejezetten üdítő maga ez a KIA marketing amit erre összehoztak... összemosni az autó nyújtotta szabadságot, a mozgást a természetben átélhető audiovizuális élményekkel, és a szoftverszintetizátort szerintem gyönyörű munka... a videó tökéletes, alatta a hang tökéletes, bár inkább nevezném a KIA autók számára tökéletes marketing-húzásnak, de engem ezzel is kilóra megvettek. A reklámszakmában dolgozok és a megannyi szánalmas reklám: "Fejfájás? Gyógyszer!"; "Piszkos ruha? Mosószer!"; "Óccsón akarsz jót zabálni? Aldi!" stb. stb. reklám után ez egy gyönyörűen kivitelezett koncepció és pacsi a marketingeseknek.

Ettől viszont még sajnos használhatatlan ez a szoftverszinti :) VA-nak nagyon gyenge és atmoszférikus háttérsamplernek is nagyon gyenge. Számomra instant törlés :) Bár a honlapon igazán fantasztikus zenei motívumok találhatóak vele, de ez szerintem nem jelent semmit a mai világban, amikor egy samplerbe felvett reggeli puki mintából is fantasztikus zenét lehet a megfelelő eszközökkel és a megfelelő tudással kihozni. Mindenesetre egy meditációs vízesés CD-vel és egy bármilyen más free VST-vel jobb eszközt kaphatunk mint ez a move.ment.

És még egy felvetés, ami csak közvetve illik ide és inkább a VST kontra vas vitához köthető, na de itt is tetten érhető: észrevette más is rajtam kívül, hogy szinte az összes szoftverszintihez valódi vas-nak, eszköznek tűnő rendereket készítenek? Ez mire jó? Ezek nem létező eszközök.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jajj, és a másik kedvencem, amikor egy szoftverszintetizátorra ráírják hogy VCO :)

Oké, nem vagyok nagy guruja az analóg hangszereknek, és kábé mostanra sikerült felfognom a DCO és a VCO közti különbséget azáltal, hogy volt a kezem alatt KORG Minilogue (VCO) és Behringer Deepmind 12 (DCO) szinti. Mindkettő analóg hangszer és nem szoftveres szimuláció, mégis meg kell különböztetni a két jelleget. Külön érdekesség, hogy a Deepmind 12 korai beharangozó videóin még "DCO 1&2" volt feltüntetve, de a végleges terméken már csak "OSC 1&2" van, ami szintén azt mutatja, hogy van jelentősége ennek az információnak. És akkor egy szoftverre ráírják hogy VCO, ami fizikai képtelenség... vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

49 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

És akkor egy szoftverre ráírják hogy VCO, ami fizikai képtelenség... vagy nem?

De.

De azt irjak ra, mert 1. az csak grafikai elem, 2. igy tudja a kedves vasarlo, hogy mit akar utanozni a dolog, illetve, hogy mihez kell nyulnia ha az alap hullamformaval akar molyolni.

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

De azt irjak ra, mert 1. az csak grafikai elem, 2. igy tudja a kedves vasarlo, hogy mit akar utanozni a dolog, illetve, hogy mihez kell nyulnia ha az alap hullamformaval akar molyolni.

Persze, ez világos. De erre már van egy egységes és legál megnevezés az: OSC.

Na oké, ez az egész egy költői felvetés volt, csak hát kábé annyi értelme van, mint 3D renderelt hangszer reklámfotójával reklámozni egy VST-t. Erre a nyilvánvaló szemfényvesztésre én nagyon ugrok :)

 

vasvst.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

Persze, ez világos. De erre már van egy egységes és legál megnevezés az: OSC.

Az ugyanolyan hamis allitas. :) Egy szoft szintiben ugyan nem oszcillal semmi, de egy VA vagy digit fizikai szinti eseteben sem. Es nyilvan ez utobbi kettore is azert irjak ra, mert valamit ra kell irni, amirol tudhatja a hasznaloja, hogy az megis mire valo. 

Igazabol a VCO-val is az O a legnagyobb baj, mert amugy a szamitogepet is feszultseg (V) vezerli (C), szal azt meg ha nagyon muszaj meg lehetne magyarazni. 

De, persze ertem amit irsz, es hogy zavar, csak irkalok... ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...