Jump to content
Ménemszól.hu

R.I.P. Silk


Hobkins

Recommended Posts

Felfoghatatlan, szörnyű, tragikus, katasztrófa....  😢

Lesújtott a hír, hogy szeretett tanárom, az ország egyik legmeghatározobb, ha nem a legmeghatározóbb hangmérnöke/producere Sellyei Tamás alias SIlk 2022.02.28.-án este otthonában tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Az MPW (Bánkúti Dani) az alábbi posztott tette közzé:

"Kedves MPW tagok, barátok, kollégák! Nagyon nehezen írom meg ezeket a sorokat és felfogni sem tudom, de szeretném, hogy innen tudjátok meg és ne máshonnan. Mélységes fájdalommal tudatom veletek, hogy mindenki Silkje, Sellyei Tamás 2022 február 28-án hétfőn otthonában tragikus hirtelenséggel elhunyt. Erről mi is csak tegnap késő este értesültünk. A halálának az oka egyelőre még nem ismert. Nem is tudom, hogy hirtelen mit írhatnék, vagy mi lenne helyes. Aki ismerte Tomit, az tudja, hogy a közösség és az MPW milyen fontos volt számára, és mennyire hitt az egészben. Velem többször is megígértette az évek során, hogy ha netán történne vele valami akkor is mindenképpen vigyem tovább amit együtt elkezdtünk, a misszióját és céljait a műsorokkal, kiadóval, találkozókkal kapcsolatban. Így is fogok tenni és mindenképpen viszem tovább az egészet, Tomi és mindenki miatt. Szeretnék 1-2 hetet kérni amíg elrendezzük a dolgokat és kitaláljuk a folytatást. Ha megtudok további részleteket mindenképpen jelzek, próbálok mindenkivel beszélni privátban aki közel állt hozzá ahogy időm engedi. Köszönöm mindenkinek a türelmet! Gyújtsatok otthon egy gyertyát Tomiért!"

Pótolhatatlan ember távozott ismét, nem csak a szakmából, de azt gondolom mint ember is. Egy ikon volt akárhogy is nézzük. Felbecsülhetetlen értékkel lett szegényebb a szakma, az ország...
Legyen neked könnyű a föld, Mester!
Isten nyugtasson, Silk... 😢

  • Sad 10
Link to comment
Share on other sites

Megdöbbentő!

Kb. 40-45 évesnek gondoltam. Simán élhetett volna még ugyanannyit. Nélküle már semmi se lesz olyan a youtubeon, de itt a fórumon sem. Igaz AD-vel együtt ezt oldalt elég rég hanyagolják is, pedig ők indították. Emlékszem, a ménemszól v.1 komoly szakmai cikkezésekkel, fejtegetésekkel indított anno...

Persze azóta sok víz lefolyt a Dunán, változott sok minden, s egyértelmű, hogy ma online egy kamera előtt vlogolni más szint, mint 20 éve egy szakmai cikket, fórumot írni, vezetni.

Hát sajna kemény idők járnak! :(

 

De asszem igazi netes pályafutását így kezdte, 1999. júniusában, az Indexen:

Szevesztok!

Én igen járatos vagyok a hangtechnika elég sok területén...

Szívesen válaszolok, ha elakadna valaki valahol.

A PC-s hardware dolgokhoz viszont nem sokat konyítok, úgyhogy az SB-Live konfig Windows alattól kíméljetek légyszi...

Viszont Mac, hangszer, studio, profi audio recording, digitalaudio stb...jöhet, ha ilyen jellegü a problémád.

Tisztelettel maradok segítökész, amennyiben szükséged van rá...:-)

https://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=90&na_step=30&t=9003289&na_order=

 

Szerkesztette djuice
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta djuice:

Megdöbbentő!

Kb. 40-45 évesnek gondoltam. Simán élhetett volna még ugyanannyit. Nélküle már semmi se lesz olyan a youtubeon, de itt a fórumon sem. Igaz AD-vel együtt ezt oldalt elég rég hanyagolják is, pedig ők indították. Emlékszem, a ménemszól v.1 komoly szakmai cikkezésekkel, fejtegetésekkel indított anno...

Persze azóta sok víz lefolyt a Dunán, változott sok minden, s egyértelmű, hogy ma online egy kamera előtt vlogolni más szint, mint 20 éve egy szakmai cikket, fórumot írni, vezetni.

Hát sajna kemény idők járnak! :(

 

De asszem igazi netes pályafutását így kezdte, 1999. júniusában, az Indexen:

Szevesztok!

Én igen járatos vagyok a hangtechnika elég sok területén...

Szívesen válaszolok, ha elakadna valaki valahol.

A PC-s hardware dolgokhoz viszont nem sokat konyítok, úgyhogy az SB-Live konfig Windows alattól kíméljetek légyszi...

Viszont Mac, hangszer, studio, profi audio recording, digitalaudio stb...jöhet, ha ilyen jellegü a problémád.

Tisztelettel maradok segítökész, amennyiben szükséged van rá...:-)

https://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=90&na_step=30&t=9003289&na_order=

 

Ezt a fórumot én nem láttam soha...Köszönöm, hogy belinkelted!
Silk az 50-hez volt közelebb, mint a 40-hez, és talán már az 50-50+ kategória, de éppen, hogy csak több valamivel. 55 még nem volt emlékeim szerint.
Nélküle nem csak a youtube-on nem lesz olyan, de sehol se, semmi se nem lesz olyan... :( Ő egy külön kategória. Az ő megfejtései, hasonlatai, kalandozásai témák között, annyira egyediek voltak, hogy ihaj...  Néha felért egy "stand-up comedy-val" az előadása, amellett, hogy tartalma is volt, extrán szórakoztató is.
A tudása nagyon sok rétű volt, és ezeket egymásba tudta integrálni. Minden féle szempontból pótolhatatlan ember :( 

 

  • Like 3
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta djuice:

Csak hogy még legyen több mindenre is emlékezni vele...

Hagyott értékes nyomokat az biztos!

Le is fogom menteni azt a fórumot.
Szerencsésnek érzem magam, hogy én még tanultam tőle személyesen, és van vele közös fotóm is. Az emlékek... Rengeteg mondata szerintem szállóigévé vált/válnak. 
Azt hiszem, rengeteg ember rengeteget köszönhet neki.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Hobkins:

Ezt a fórumot én nem láttam soha...Köszönöm, hogy belinkelted!
Silk az 50-hez volt közelebb, mint a 40-hez, és talán már az 50-50+ kategória, de éppen, hogy csak több valamivel. 55 még nem volt emlékeim szerint.
Nélküle nem csak a youtube-on nem lesz olyan, de sehol se, semmi se nem lesz olyan... :( Ő egy külön kategória. Az ő megfejtései, hasonlatai, kalandozásai témák között, annyira egyediek voltak, hogy ihaj...  Néha felért egy "stand-up comedy-val" az előadása, amellett, hogy tartalma is volt, extrán szórakoztató is.
A tudása nagyon sok rétű volt, és ezeket egymásba tudta integrálni. Minden féle szempontból pótolhatatlan ember :( 

 

52 éves volt Silk. Még nagyon-nagyon ráért volna. :(

Szerkesztette deneverstudio
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta draco draconis:

"Kedves Barátaim!!!

Mielött belebocsájtkoznának a felvételbe, fontolják meg az ízes palacsinta használatát. Tapasztalataim szerint a moving faderes pultok a "Nagymama Lekvárja" típusra nem túl érzékenyek, kivéve a szamócát, mert abban apró magocskák vannak, amik késöbb zavaró tényezöként folyhatnak a mixbe. Mellékesen elflejtettem felhívni a figyelmüket a lehellgatási pont mögött kialakuló fázis eltolódásra, amit egy egyszerü "fázis szinkronba legyél!!!" felíratú táblácskával oldhatunk meg, a baloldali hangszórótól 60cm-es távolságban délkeletre elhelyezve. Ha ez sem oldaná meg, más ötletem nincs, mert USA-ban is ilyesmit használnak. Esetleg talán a felirat angol nyelvü mivolta segíthetne...lehet...
Visszatérve a RedBull eredeti probléma körére, megjegyezném még, hogy csak ez évi kiadású dobozzokra vonatkozik a dither beállítás. A régebbi modellekre a gyár sem vállal felelöséget! Vigyázzunk még a teljes galvanikus leválasztásra az AD-k tápáramkörében, az esetleges földhurok és más efféle zavaró elektromos zajok miatt!!! És még valami...a berendezéseket 221V-on hajtsuk...mert USA-ban 110.5V az a titok, amiröl kevesen tudnak!!! Így mi pont kétszer akkora dinamikájú felvételeket készíthetünk, figyelembe véve a Heisenberg féle határozatlansági mátrixok ide vonatkozó kitételeit is!
Remélem építö jellegü hozzászólásom segítséget jelent...
Tisztelettel:
Silk....
:-))))"

Elképesztő humor. Azt, hogy értem, jórészt neki köszönhetem. Személyesen nem ismerhettem sajnos, de a jótyúbon keresztül nagyon sokat hallgattam és tanultam tőle. Nem pusztán a tudása, tapasztalata volt hatalmas, hanem az alázata is. A hozzáállása a zenéhez az, ami igazán egyedivé és pótolhatatlanná teszi.

Legalább tucatszor olvastam el Dani írását az MPW csoportban. Nem hittem el. Még most is képtelen vagyok.

Az biztos, hogy jó ideig más érzés lesz zenélni.

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:

mert USA-ban is ilyesmit használnak

Egyébként azt lehet tudni (mert nekem homály fedi), hogy ő tulkép. mikor és hol tanulta a szakmát "olyan" fiatalon??? :wacko: Ez vhogy sose került szóba, de gondolom bölcső helyett őt se AMS-NEVE pult tetején ringatták...

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta djuice:

Egyébként azt lehet tudni (mert nekem homály fedi), hogy ő tulkép. mikor és hol tanulta a szakmát "olyan" fiatalon??? :wacko: Ez vhogy sose került szóba, de gondolom bölcső helyett őt se AMS-NEVE pult tetején ringatták...

A legenda ködébe veszik, de elméleti fizikusi diplomája van (volt :( ), és nem véletlenül M. Jackson lemezeket hallgatott referenciaként.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta draco draconis:

elméleti fizikusi diplomája van

Azt tudtam, hogy a BME-n végzett fizikusként és nagyon ilyen szemléletből eredően, de ugyanakkor marhára hétköznapi rutinos hasonlatokra fordítva, zsebből bárhol megválaszolt bármi problémát, mint egy modern Öveges professzor. Meg hogy a Kurzweilnek is fejlesztett soundokat régen... Na, csak ilyen körökbe be is kell kerülni ám vhogy!

"A tehetség utat tör".

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...