Jump to content
Ménemszól.hu

R.I.P. Silk


Hobkins

Recommended Posts

Vhol írtàk, hogy kb. 300 albumon működött közre. Ezek külföldi produkciók voltak? Nagyjából itthon eddig azt láttam, hogy ha vmi híres vkinek készült lemeze, etalonként mindig az volt a borítón, hogy Tom-Tom Stúdió, stb. Azaz Silk nevével én még sosem találkoztam lemezborítón. Vagy csak nem szerette ha feltüntetnék? :unsure:

 

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta djuice:

Vhol írtàk, hogy kb. 300 albumon működött közre. Ezek külföldi produkciók voltak? Nagyjából itthon eddig azt láttam, hogy ha vmi híres vkinek készült lemeze, etalonként mindig az volt a borítón, hogy Tom-Tom Stúdió, stb. Azaz Silk nevével én még sosem találkoztam lemezborítón. Vagy csak nem szerette ha feltüntetnék? :unsure:

 

Nezz meg Hip-hop-boyz boritot, Csaszar Elod boritot, V-Tech boritot, ezeken meg ki van irva tutira. De Ruzsa Magdi, Ákos boritokon is ott kellene lenni. A kulfoldi dolgokrol sajnos nincs infom. 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 03. 02. at 17:13 írta Hobkins:

Felfoghatatlan, szörnyű, tragikus, katasztrófa....  😢

Lesújtott a hír, hogy szeretett tanárom, az ország egyik legmeghatározobb, ha nem a legmeghatározóbb hangmérnöke/producere Sellyei Tamás alias SIlk 2022.02.28.-án este otthonában tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Az MPW (Bánkúti Dani) az alábbi posztott tette közzé:

"Kedves MPW tagok, barátok, kollégák! Nagyon nehezen írom meg ezeket a sorokat és felfogni sem tudom, de szeretném, hogy innen tudjátok meg és ne máshonnan. Mélységes fájdalommal tudatom veletek, hogy mindenki Silkje, Sellyei Tamás 2022 február 28-án hétfőn otthonában tragikus hirtelenséggel elhunyt. Erről mi is csak tegnap késő este értesültünk. A halálának az oka egyelőre még nem ismert. Nem is tudom, hogy hirtelen mit írhatnék, vagy mi lenne helyes. Aki ismerte Tomit, az tudja, hogy a közösség és az MPW milyen fontos volt számára, és mennyire hitt az egészben. Velem többször is megígértette az évek során, hogy ha netán történne vele valami akkor is mindenképpen vigyem tovább amit együtt elkezdtünk, a misszióját és céljait a műsorokkal, kiadóval, találkozókkal kapcsolatban. Így is fogok tenni és mindenképpen viszem tovább az egészet, Tomi és mindenki miatt. Szeretnék 1-2 hetet kérni amíg elrendezzük a dolgokat és kitaláljuk a folytatást. Ha megtudok további részleteket mindenképpen jelzek, próbálok mindenkivel beszélni privátban aki közel állt hozzá ahogy időm engedi. Köszönöm mindenkinek a türelmet! Gyújtsatok otthon egy gyertyát Tomiért!"

Pótolhatatlan ember távozott ismét, nem csak a szakmából, de azt gondolom mint ember is. Egy ikon volt akárhogy is nézzük. Felbecsülhetetlen értékkel lett szegényebb a szakma, az ország...
Legyen neked könnyű a föld, Mester!
Isten nyugtasson, Silk... 😢

A Jó Isten nyugosztaljon Tamás bácsi...

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 03. 23. at 7:52 írta djuice:

Itt tényleg szerepel Paci mellett, bár a felsoroltakat én sosem hallgattam, ill. cd-jük egész biztos nem járt a kezben. 

https://www.discogs.com/release/11749260-Rúzsa-Magdolna-Tizenegy

 

Itt lehet látni, mely lemezeken működött közre. Legalább is ami a discogs adatbázisában szerepel. 

https://www.discogs.com/artist/4386759-Sellyei-Tamás

Én hálás vagyok, hogy tanultam nála egy mixing tanfolyamán. Még MPV előtt. Nyugodjék békében.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Ekkor: 2022. 03. 03. at 18:14 írta draco draconis:

Ez gyerekek a boldog "Aranykor" volt. 

Mesa, Upstream, Polisix, Tere, Makroprocesszor...most akik így a képről eszembe jutnak. Ha vki magára ismer, és nem említettem az a szenilitásom műve, szóval elnézést érte. 

 

És persze a Maestro. 

nem is tudom, valamikor 2005-2006 körül lehetett ez? De én nem látom magam rajta, vagy volt más Mesa is? Óriási happeningek voltak szombatonként..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...