Jump to content
Ménemszól.hu

Uli bejelentett egy rakat új dolgot és azt, hogy nem tudják gyártani :D


V László

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Azért ennél kicsit izgalmasabb a dolog. A Behringer új taktikára állt. Nem teljes titkolózás mellett egyszer csak valamelyik NAMM-on lerántják a leplet a hangszerükről, aztán tetszik-nem tetszik, ez van. Hanem már az első működő prototípusoknál bedobják a Facebook csoportba, ahol lehet szavazni hogy milyen legyen a külseje, lehet ötletelni, hogy mit látnának még benne szívesen a felhasználók stb. stb. Már nem egy tervet módosítottak, a legtöbb szavazatot kapott dizájnra alakították, vagy éppen plusz dolgot adtak hozzá. Igen, chip hiány van, nem tudnak orrba-szájba sorozatgyártani. Mit lehet ilyenkor tenni? Társalogni a felhasználókkal és fejleszteni olyan dolgokat, amiben meghallgatják az észszerű igényeket. Szerintem ha beindul a chip gépezet, ezek szarrá szórnak minket cuccokkal :)🤙

De két demóval azért már így is ki tudtak jönni:

 

 

 

 

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Emléxem a Montage előtt is volt igényfelmérés a néptől. Én be is írtam a pattern seq-t. Aztán egy év után kijöttek az új cuccal, amiben mindenki követelte a seq-t, kb ennyire figyeltek a Yamaháklisokra. Sok Motif tulaj ki is jelentette, hogy ezért biztos nem fogja lecserélni a cuccát.

Hát lehet a Beri ebben is profibban járja akkor az utakat! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta djuice:

Hát lehet a Beri ebben is profibban járja akkor az utakat!

Nyilván ezek egész más kategóriájú dolgok, nem profizmus dolga, hanem egyszerűen lehetséges. Én is tisztában vagyok vele, hogy nem lehet egy pár hang polifónikus kis volca szerű kütyüt összevetni egy Montage bonyolultságú workstation fejlesztésével és szoftverével. Viszont ezekben az apróságokban amiket a Behringer lebegtet, tök életszerűnek tartom hogy a prototípus fejlesztése során a fejlesztők párbeszédet folytatnak a felhasználókkal és betesznek mondjuk még egy patch pointot vagy ilyesmi. Nem úgy mint a többi gyártó akik már lespórolnak mindent amit csak lehet..., mint például hogy rég elvesztettük a MIDI Thru csatlakozókat és mindenki szarik rája :)(Bezzeg a Deepmind 12-őn van THRU is, meg még teljes átjárást csináltak az USB MIDI és a MIDI DIN-ek közé hangszeren belül.) Bár ez csak egy nem túl helytálló példa, mert az új kis kütyükön pont nem ez lesz a fícsőr :) No de mindegy is, majd meglátjuk :)

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Koródi Csaba:

Nyilván ezek egész más kategóriájú dolgok, nem profizmus dolga, hanem egyszerűen lehetséges. Én is tisztában vagyok vele, hogy nem lehet egy pár hang polifónikus kis volca szerű kütyüt összevetni egy Montage bonyolultságú workstation fejlesztésével és szoftverével. Viszont ezekben az apróságokban amiket a Behringer lebegtet, tök életszerűnek tartom hogy a prototípus fejlesztése során a fejlesztők párbeszédet folytatnak a felhasználókkal és betesznek mondjuk még egy patch pointot vagy ilyesmi. Nem úgy mint a többi gyártó akik már lespórolnak mindent amit csak lehet..., mint például hogy rég elvesztettük a MIDI Thru csatlakozókat és mindenki szarik rája :)(Bezzeg a Deepmind 12-őn van THRU is, meg még teljes átjárást csináltak az USB MIDI és a MIDI DIN-ek közé hangszeren belül.) Bár ez csak egy nem túl helytálló példa, mert az új kis kütyükön pont nem ez lesz a fícsőr :) No de mindegy is, majd meglátjuk :)

Deepmind is klassz, hát nem megvettem azt is még black friday alatt? 🐱

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta zsoli:

Deepmind is klassz, hát nem megvettem azt is még black friday alatt? 🐱

Gratula, szerintem is nagyon klassz hangszer :)👍

És azt realizáltad rajta, hogy ha USB-vel rákötöd a számítógépre, akkor a DIN MIDI IN és OUT csatlakozójára rátehetsz egy másik hangszert, amit menüben össze tudsz kötni a számítógéppel oda-vissza a Deepmind-on keresztül? :) És akkor van ott még egy MIDI THRU csatlakozó is, amire rá lehet dobni egy harmadik hangszert is. Csak a Deepmind két további hangszert tud beilleszteni hálózatba, míg minden más gyártónál a hangszer a végállomás és meg is állt a tudomány :)

Persze ez csak egy kis színes infó. Nem tudom hogy melyik Behringer eszköz fog tudni hasonló fícsőröket felmutatni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Koródi Csaba:

Gratula, szerintem is nagyon klassz hangszer :)👍

És azt realizáltad rajta, hogy ha USB-vel rákötöd a számítógépre, akkor a DIN MIDI IN és OUT csatlakozójára rátehetsz egy másik hangszert, amit menüben össze tudsz kötni a számítógéppel oda-vissza a Deepmind-on keresztül? :) És akkor van ott még egy MIDI THRU csatlakozó is, amire rá lehet dobni egy harmadik hangszert is. Csak a Deepmind két további hangszert tud beilleszteni hálózatba, míg minden más gyártónál a hangszer a végállomás és meg is állt a tudomány :)

Persze ez csak egy kis színes infó. Nem tudom hogy melyik Behringer eszköz fog tudni hasonló fícsőröket felmutatni.

Igazából pc-re még nem is tettem 😀 De jó tudni

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 órája írta Kilobeat:

A DAW-jukhoz nem kellene csipsz, de az se tart sehol. 

Nos, hát ezt nem tudhatom hogy tart-e valahol, nekem külön nem jelent a Behringer, így azt sem mondhatom, hogy nem tart sehol :)

Viszont nemrégiben bedobták a FB-on képpel illusztrálva, hogy a chip hiány várakozásai miatt hamarosan kiadnak az ingyenes DAW-jukból két VST-t. Az meg a seholnál kicsit előrehaladottabb állapotot sejtet :)

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Szodike:

Nekem már nagyon elegem van ebből a narratívából.

Pontosan! Sőt, nekem más területen abból is elegem van, mikor vmit megkérdez vhol az ember és "ott a gugli bazzzzdmeg én keressem meg neked?!" c. reakció az első rögtön.

1. ezek már élből mindenkit hülyének néznek azzal, hogy fel sem merül, az ember már ezt a lépést megtette rég és azért kérdez. (Segíteni ciki legtöbb helyen, de belerúgni a másikba az menő! Kb. ez lesz hamarosan mindenhol, ebből a szellemiségből...) [off]

2. csak a példa megerősítésére, hogy mennyi mindenre nem jó a gugli. Teljesen off ide, de nem nyitok külön topikot ennek, inkább gyorsan leírom.
Szóval spec. dologra kerestem színesfém hegesztő szakit. A gugli marhaságokat hoz és/vagy elavult telefonszámokat! Bementem egy szakboltba, ahol egy láthatóan is nyugdíjas korú idős szaki 3 címet is adott, hol kereskedjek, mert van kapcsolati tőkéje, tehát nem ad fals infót és nem is vágta rám az ajtót, hogy bár vásárlással nem tömtem meg a zsebét és csak kérdezősködtem. Sőt, maximálisan udvarias és segítőkész volt. Na most a mai társadalomból (fiataloké a jövő! hurrá! - a sötét jövő!) absz. kiveszett ez az érték sajnos. (Ja és tényleg vannak, akik már ott tartanak, hogy a szarnak kell iskolába járatni a gyereket, majd a gugli ad neki érettségit meg diplomát is.) :wacko:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 03. 29. at 13:39 írta Koródi Csaba:

Gratula, szerintem is nagyon klassz hangszer :)👍

És azt realizáltad rajta, hogy ha USB-vel rákötöd a számítógépre, akkor a DIN MIDI IN és OUT csatlakozójára rátehetsz egy másik hangszert, amit menüben össze tudsz kötni a számítógéppel oda-vissza a Deepmind-on keresztül? :) És akkor van ott még egy MIDI THRU csatlakozó is, amire rá lehet dobni egy harmadik hangszert is. Csak a Deepmind két további hangszert tud beilleszteni hálózatba, míg minden más gyártónál a hangszer a végállomás és meg is állt a tudomány :)

Persze ez csak egy kis színes infó. Nem tudom hogy melyik Behringer eszköz fog tudni hasonló fícsőröket felmutatni.

Ú, tényleg. Egy dologra nem jöttem még rá, hogyan lehetne a DeepMind6-n az ARP-ot beállítani külső szinti meghajtására, miközben játszok rajta.  Vagyis A Model D-t vezérli egy arp, vagy seq, de ettől függetlenül a DeepMind-en saját magán játszok hozzá. Magyarul két hangszer szól...

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta zsoli:

Vagyis A Model D-t vezérli egy arp, vagy seq, de ettől függetlenül a DeepMind-en saját magán játszok hozzá. Magyarul két hangszer szól...

Úgy érted, hogy az arp a Deepmind hangján is fut ugye? Majd ránézek én is, erre még nem volt eddig szükségem.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta djuice:

Pontosan! Sőt, nekem más területen abból is elegem van, mikor vmit megkérdez vhol az ember és "ott a gugli bazzzzdmeg én keressem meg neked?!" c. reakció az első rögtön.

1. ezek már élből mindenkit hülyének néznek azzal, hogy fel sem merül, az ember már ezt a lépést megtette rég és azért kérdez. (Segíteni ciki legtöbb helyen, de belerúgni a másikba az menő! Kb. ez lesz hamarosan mindenhol, ebből a szellemiségből...) [off]

2. csak a példa megerősítésére, hogy mennyi mindenre nem jó a gugli. Teljesen off ide, de nem nyitok külön topikot ennek, inkább gyorsan leírom.
Szóval spec. dologra kerestem színesfém hegesztő szakit. A gugli marhaságokat hoz és/vagy elavult telefonszámokat! Bementem egy szakboltba, ahol egy láthatóan is nyugdíjas korú idős szaki 3 címet is adott, hol kereskedjek, mert van kapcsolati tőkéje, tehát nem ad fals infót és nem is vágta rám az ajtót, hogy bár vásárlással nem tömtem meg a zsebét és csak kérdezősködtem. Sőt, maximálisan udvarias és segítőkész volt. Na most a mai társadalomból (fiataloké a jövő! hurrá! - a sötét jövő!) absz. kiveszett ez az érték sajnos. (Ja és tényleg vannak, akik már ott tartanak, hogy a szarnak kell iskolába járatni a gyereket, majd a gugli ad neki érettségit meg diplomát is.) :wacko:

Üdv! Nálunk a boltban egyre gyakoribb, hogy csak tanácsot jönnek kérni. Otthon megrendelik a netről, hogy spóroljanak 500 Ft-ot. De nem nálad veszik meg aki megmondta, hogy mit kell cserélni/rendelni a gépükhöz. Esetünkben ez pont laptop/computer. Előző hét: kimérem a kedves Ügyfélnek, hogy rossz a tápja, erre monjda: oké, megrenedelem akkor a netről, köszönöm és elmegy. Szóval a segítőkészséggel is csínján kell bánni, mert előbb-utóbb bezárhatsz, ha mindenki csak tanácsért jön. 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Koródi Csaba:

Úgy érted, hogy az arp a Deepmind hangján is fut ugye? Majd ránézek én is, erre még nem volt eddig szükségem.

Nemnem. Az arp csak a Model-D-n menjen, ettől függetlenül lehessen játszani a DeepMind-en. Ezt az Arturia Keystep-en meg lehetett oldani kettő szintit vezérelve vele.

Link to comment
Share on other sites

57 perccel ezelőtt írta zsoli:

Nemnem. Az arp csak a Model-D-n menjen, ettől függetlenül lehessen játszani a DeepMind-en. Ezt az Arturia Keystep-en meg lehetett oldani kettő szintit vezérelve vele.

Atlag szintiken ilyesmi a global vagy midi menuben van, local control alatt. Nemtom DM-ben meg lehet-e csinalni, olyan beallitasra lesz szukseged, ha lehet, hogy:

- SEQ LOCAL OFF

- KEYBOARD LOCAL ON

- KEYBOARD MIDI TRANSFER OFF

Ha ezeket a parametereket be lehet allitani DM-en, akkor a szekvenszer a belso hangot nem fogja megszolaltatni, a billentyuzet meg a kulso hangszert nem fogja, vagyis azt az eredmenyt ered el, amit szeretnel. Raneztem a DM6 manualra, es a 18. fejezetben (Global Commands) talaltam utalast ra, hogy a keyboard-ot meg az arp-ot lehet kapcsolni, de a SEQ-nak nem talaltam nyomat. Igaz, csak 2 percet szantam ra, gondolom te motivaltabb vagy.

Link to comment
Share on other sites

29 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Atlag szintiken ilyesmi a global vagy midi menuben van, local control alatt. Nemtom DM-ben meg lehet-e csinalni, olyan beallitasra lesz szukseged, ha lehet, hogy:

- SEQ LOCAL OFF

- KEYBOARD LOCAL ON

- KEYBOARD MIDI TRANSFER OFF

Ha ezeket a parametereket be lehet allitani DM-en, akkor a szekvenszer a belso hangot nem fogja megszolaltatni, a billentyuzet meg a kulso hangszert nem fogja, vagyis azt az eredmenyt ered el, amit szeretnel. Raneztem a DM6 manualra, es a 18. fejezetben (Global Commands) talaltam utalast ra, hogy a keyboard-ot meg az arp-ot lehet kapcsolni, de a SEQ-nak nem talaltam nyomat. Igaz, csak 2 percet szantam ra, gondolom te motivaltabb vagy.

Hú, köszönöm, ha szintiközelbe kerülök, mindenképpen kipróbálom! :)

Link to comment
Share on other sites

 

7 órája írta Koródi Csaba:

Szuperelitistaméregdrágasznobnáci Korg

Valóban visszafogottabb a marketingjük, de szerintem előbb lesz Electribe 3 a fanok kérésére, mint Jam.

Amikor még Uli kispályás volt, elérhetővé tették bármely garázshobbistának a NuTube-ot fejleszteni, 5 évvel az első azzal megjelenő készülékük előtt. Ott a nyílt szinti plugin rendszerük. A Volca mixer konkrétan a vevők és viszonteladók kérésére készült el.

A Drumalougue viszont behringeresen van "közösségi visszajelzésekre váró" elakadt fejlesztés alatt 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...