Jump to content
Ménemszól.hu

Uli bejelentett egy rakat új dolgot és azt, hogy nem tudják gyártani :D


V László

Recommended Posts

21 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Szuperelitistaméregdrágasznobnáci Korg

Kérlek, ha idézel tőlem, akkor a tőlem idézett szöveget ne írd át teljesen a saját kontextusodra, nem vagyok MZP :) Ebben a halmozott mondatban az egyetlen szó ami megtalálható az írásomban, az a "Korg" :) 

 

21 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

előbb lesz Electribe 3 a fanok kérésére

Arra speciel én is érdeklődő lennék. Bár még a 2-esen sem sikerült javítaniuk olyan 10-20 kérést, amire petíciót nyújtottunk be :)

 

21 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Amikor még Uli kispályás volt, elérhetővé tették bármely garázshobbistának a NuTube-ot fejleszteni, 5 évvel az első azzal megjelenő készülékük előtt.

A múlt olyan értelemben nem érint, hogy az már elmúlt... az érint, ami ma történik. Egyébként 5 év alatt szerintem kábé tízszer ennyi NuTube cuccnak kellett volna születnie, főleg ha mindenki hozzáfért :)

De nem vagyok Behringer fetisiszta, és nem is fizetnek nekem semmit hogy bármit mondjak mellettük :) És Korg utáló sem vagyok, máig "korgcsa" az email címem, és ha éhes vagyok, akkor nekem is korg a gyomrom :)

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta zsoli:

Nemnem. Az arp csak a Model-D-n menjen, ettől függetlenül lehessen játszani a DeepMind-en. Ezt az Arturia Keystep-en meg lehetett oldani kettő szintit vezérelve vele.

Hát, a Deepmind egy monotimbrális hangszer, nem hiszem hogy le lehet választani az ARP-ot hogy mást meghajtson, de a saját hangját ne. Sajnos tesztelni nem tudom, mert modul verzióm van, de ebben nem találtam módot erre. A Keystep kicsit más tészta, mert eleve nincs saját hangja, így nincs neki olyan ami nem kell hogy megszólaljon..., születésének apropója pedig hogy mást vezéreljen. A Deepmind születésének apropója viszont az, hogy saját magát vezérelje :) 

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Koródi Csaba:

A Deepmind születésének apropója viszont az, hogy saját magát vezérelje :) 

Ja, este jobban belemelyedtem es latszolag tenyleg nem lehet, de a fenti mondat azert egy kicsit "gaz", plane, hogy berinek is vannak billentyu nelkuli szinti moduljai, es egy poliszinti ritkan van egyedul egy setup-ban, szal nem lenne hulyeseg, es szerintem egy firmware frissitessel siman megoldhato lenne.

Irkalni kell a FB oldalukra. Hatha.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta DutchFlowers:

a fenti mondat azert egy kicsit "gaz"

Igaz, ezt elég elnagyoltan fogalmaztam meg :) Csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy egy hang nélküli kontroller eszköztárát CSAK és kizárólag arra tervezik, hogy mást vezéreljenek vele, egy ilyen analóg szinti eszköztárát viszont ELSŐSORBAN a saját hangjának a sokszínűsítésére alkotják... úgy értem testre szabják a hangszerre és a hangkeltésének a lehetőségeire.

Szóval igen, természetesen a Deepmind arpeggiátorát ki lehet küldeni MIDI-re is, így bármi mást is vezérelhet. Csak azt egy kicsit spéci elgondolásnak tartok egy monotimbrális analóg hangszernél, hogy fusson az arpeggiátora, de saját magán ne csináljon semmit, hanem csak kifelé. Sőt... szerintem ezt sok multitimbrális PCM szinti sem tudhatja.

Tesztelni, vagy kiskapukat keresni sajnos nem tudok, mert nekem modul a Deepmind. Ami pedig a szekvenszerét illeti még faramucibb a helyzet, hiszen azt hogy milyen paramétert mozgasson, azt a MOD mátrixban lehet definiálni, így nem lehet tudni, hogy hangmagassághoz, filterhez, vagy reverb paraméterhez lészen programozva.

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta Koródi Csaba:

KORG egyik pillanatról a másikra kidob egy natív KORG Wavestate-et és működik és nem etettek vele senkit évekig, hogy majd lesz egy ilyen, hanem húb+ ez biza itt VAN.

 

22 órája írta Koródi Csaba:

Nekem például a Behringer korai bejelentései érdekességnek, színes hírnek, de hosszabb távú tervezhetőségnek is elmegy

Ennek a két mondatomnak az összefüggésén elgondolkoztam egy kicsit és egy totál más aspektus is elindult bennem. Volt egy Wavestate-em, de eladtam. Halvány lila gőzöm nem volt róla, hogy készül a natív verziója. Ha tudok róla, (feltételes módban) megfordulhatott volna a fejemben, hogy várok egy hónapot a natív megjelenéséig, megveszem harmad áron a Wavestate licenszemmel és csak azután adom el a vasat. No igen, de aki tőlem veszi meg a vasat, az jogosan tarthat igényt arra, hogy ő is harmad áron vegye meg a natívat. Szóval probléma 1: nem tudtam a natív érkezéséről, így nem tervezhettem előre... probléma 2: valószínűleg ugyanígy gondolkozik a világon mindenki más is, tehát a használt piacon most két Wavestate ár létezik? Aki csak a vasat adja el, de a natívat megtartaná, és aki még nem licenszelte és nem is igényli a natívat?

Nyilván a gyártónak nem érdeke úgy informálni a felhasználókat, hogy a használt piacon ne okozzon zűrzavart, szóval nem erre vonatkozik az elmélkedésem :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

Erdekessegkeppen: a moog matriarch-nal gondoltak arra a keszitok, hogy mivel van eleg (4) oszcillator, meg eleg (2) szuro, meg eleg (2) envelope ezert le lehet valasztani a seq-t/arp-ot a localrol, es akkor csak a patch pontokon jelenik meg, pedig elvileg monotimbralis a hangszer. Igaz felmodularis szornyeteg, de akkor is. :)

Amugy a moogban nagyon tetszik, foleg az oreg Bob halala ota, ami csunyan hangzik, de mivel az alkalmazottakra hagyta a ceget, ezert igenis annak koszonheto tetszik vagy sem, de baromira odafigyelnek aprosagokra. Nem tudom, hogy pl minden dobozba irnak/rajzolnak-e valamit, de az en nagymamim dobozaban belul ott van egy filctollal kezzel rajzolt szivecske. :) Persze a SEQ local off kicsit komolyabb fajta odafigyeles, de akkor is.

DSC_0110.thumb.JPG.e6f2a2d2fdd7ea99db6d6953445ee513.JPG

4 órája írta Koródi Csaba:

Szóval igen, természetesen a Deepmind arpeggiátorát ki lehet küldeni MIDI-re is, így bármi mást is vezérelhet. Csak azt egy kicsit spéci elgondolásnak tartok egy monotimbrális analóg hangszernél, hogy fusson az arpeggiátora, de saját magán ne csináljon semmit, hanem csak kifelé. Sőt... szerintem ezt sok multitimbrális PCM szinti sem tudhatja.

Igaz, de szerintem multitimbralis hangszer eseteben ez nem is olyan fontos, ennek ellenere mindegyik megcsinalja, amiben van szekvenszer.

A monotimbralis eseteben viszont valoszinu, hogy mas hangszerekkel egyutt hasznalod. Egy poliszintin meg jo esellyel te akarsz tenyerelni, es nem a seq-t hasznalni, szal azzal pl hajthatnad kozben a Neutronodat, vagy a K-2-esedet, csak hazon belul maradva.

Es mivel a DM-nek nagyon nagy resze digitalis (kb az osc meg a szuro kivetelevel minden) ezert szerintem utolag is bele lehetne FW update-elni.

Persze ertem, hogy ez tenyleg nem hetkoznapi elvaras, es keves hangszer tudja, de pont a fentebbi erveleseid alapjan siman elhiszem, hogy meg tudnak oldani, es nem lenne hasztalan adalek. A menuje mar ugyis eleg osszetett, most plusz 1-2 menuponttol mar szerintem senki nem akadna ki.

Szerkesztette DutchFlowers
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Es mivel a DM-nek nagyon nagy resze digitalis (kb az osc meg a szuro kivetelevel minden) ezert szerintem utolag is bele lehetne FW update-elni.

Persze ertem, hogy ez tenyleg nem hetkoznapi elvaras, es keves hangszer tudja, de pont a fentebbi erveleseid alapjan siman elhiszem, hogy meg tudnak oldani, es nem lenne hasztalan adalek. A menuje mar ugyis eleg osszetett, most plusz 1-2 menuponttol mar szerintem senki nem akadna ki.

Egyébként igen, szerintem is ez szoftveres kérdéskör, innentől kezdve csak szándék kérdése hogy megoldják.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...