Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Thunderbolt Control Center nem érzékeli az UA Apollo X hangkártyát


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Apollo Twin X hangkártyám van, beregisztráltam, feltelepítettem. Először látta a Thunderbolt Control Center aztán a legközelebbi újraindítás utántól nem. Azóta többször újratelepítettem a TB Control Centert is és a hangkártya programját is, de sajnos semmi eredmény.

ASUS ProART Z490-es az alaplapom.

Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
6 órája írta endilv426:

Sziasztok!

Apollo Twin X hangkártyám van, beregisztráltam, feltelepítettem. Először látta a Thunderbolt Control Center aztán a legközelebbi újraindítás utántól nem. Azóta többször újratelepítettem a TB Control Centert is és a hangkártya programját is, de sajnos semmi eredmény.

ASUS ProART Z490-es az alaplapom.

Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

Szia!

Hát... ez sosem olyan egyszerű valamiért, mint gondolná az ember. Kezdjük az elején akkor...
Végig csináltad az UA oldalán leírt beállításokat? Gondolok itt a Windows testreszabására és a BIOS testreszabására is.
Esetleg a BIOS-ban nem lett átállítva a TB3 USB 3.x-re? (véletlenül akárhogy, Isten tudja mikor/mitől, magától, szellemek, helikopter stb. is átállíthatta, nekem egy PCIe OCTO kártyám ment tönkre fogalmam sincs mitől).
A TB control Center nem tudom miként működik ASUS-nál, vagy egyáltalán mit takar, én Gigabyte deszkát használok 7.gen. procival, de esetleg próbáld meg külön csak a TB3 drivert újra telepíteni, és hagyd ezt a Centert.  (A Center tartalmazza a drivert is?)
Amíg ezeket letisztázzuk, megvizslatom ezt az ASUS deszkát...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nézd csak mit találtam az ASUS oldalán:

*1 Támogatja a kétirányú PCIe-használatot a „RAID on CPU” funkcióhoz.
*2 Ha a csatlakozó foglalt, akkor a PCIe 3.0 x4 a Thunderbolt™ 3-ról a PCIEX16_3-ra áll át; ekkor a Thunderbolt™ 3-nak nem lesz kimenete.
*3 Ha az M.2_1 foglalat SATA eszközt fogad, akkor a SATA6G_2 csatlakozót a rendszer letiltja.
*4 Az M.2_2 alapértelmezésben PCIe 3.0 x2 módban működik és osztozik a sávszélességen a SATA6G_56 csatlakozóval. Ha az M.2_2 PCIe 3.0 x4 módban működik vagy H10 memória foglalja el, akkor a SATA6G_56 csatlakozót a rendszer letiltja.
*5 A DisplayPort bemenet és a Type-C kimenet beállításával kapcsolatban további részleteket a felhasználói kézikönyv tartalmaz.

 

Nem értem teljesen, hogy mire érti, de itt a *2 sor vége érdekes lehet. Ha a csatlakozó foglalt...de melyik csatlakozóra gondolhat?
M.2. SSD-t használsz, esetleg valami űber VGA-t? Lehett, hogy itt lesz a "kutya elesve" , és valami tiltja a TB3-at, amit használsz. Ezen a vonalon lehet, hogy érdemes lenne elindulni.

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 03. 08. at 21:32 írta Hobkins:

Szia!

Hát... ez sosem olyan egyszerű valamiért, mint gondolná az ember. Kezdjük az elején akkor...
Végig csináltad az UA oldalán leírt beállításokat? Gondolok itt a Windows testreszabására és a BIOS testreszabására is.
Esetleg a BIOS-ban nem lett átállítva a TB3 USB 3.x-re? (véletlenül akárhogy, Isten tudja mikor/mitől, magától, szellemek, helikopter stb. is átállíthatta, nekem egy PCIe OCTO kártyám ment tönkre fogalmam sincs mitől).
A TB control Center nem tudom miként működik ASUS-nál, vagy egyáltalán mit takar, én Gigabyte deszkát használok 7.gen. procival, de esetleg próbáld meg külön csak a TB3 drivert újra telepíteni, és hagyd ezt a Centert.  (A Center tartalmazza a drivert is?)
Amíg ezeket letisztázzuk, megvizslatom ezt az ASUS deszkát...

Közben sikerült megoldani szerencsére. Nem tudom, hogy mi volt a baja, ugyan azt a folyamatot ismételte meg amit előtte is és most működik. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...