Jump to content
Ménemszól.hu

Recommended Posts

31 perccel ezelőtt írta Szodike:

Vajon csak én nem értem, hogy ezt a Juno-Xet hova (és miért) pozicionálja a Roland? 

Szerintem be van ez pozícionálva. A ZEN-CORE motort még vártuk hogy betegyék egy Juno DS kategóriás hangszerbe… itt van.

Hogy a Juno 106/60 miért lett kiragadva, azt nem tudom, hisz’ az is a ZEN-CORE, csak direkt potikat kapott hozzá. Talán a név miatt, hogy ne kelljen már többet magyarázkodni, hogy mi köze a Juno névhez egy PCM szintinek. Így most visszaért a kör a tolópotis Junokhoz. Amúgy guszta, de szerencsére most nem vagyok célcsoport. Meg kár hogy full digit.

Viszont ha megérkeznek az adatok, infók és demók, majd jól megcsodálom :)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Koródi Csaba:

A ZEN-CORE motort még vártuk hogy betegyék egy Juno DS kategóriás hangszerbe… itt van.

Van itt egy kis bökkenő!
 £1700 az 756.000 HUF, nem igazán egy DS mkII kategória sajna. :( 

https://www.gearnews.com/roland-juno-x-is-this-the-modern-roland-polysynth-weve-been-waiting-for/

A cucc stílusa nekem bejönne. A sok poti kontroll újra fel van fedezve, hogy ennek van jelentősége, nem 26 menüablak közt ugrálni egy képernyőn.
A túlzott, vastag oldalzáró elemeket mondjuk nem értem, de végül is engem sem ez fog távol tartani a vásárlástól elsőként. Érdekesek amúgy a rések a billentyűk felé! Vajon ez is rejtett hangszórós modell, mint a Jupi Xm? :blink:

image.png.3f736432682f185b2a6d3499e8272843.png

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta Szodike:

Ha Juno DS kategória lesz az ára is akkor igen, de azt olvastam, hogy 1700 ojró

Egyetértek. Ez az árcetli esélytelenné teszi hogy Juno DS kategóriaként tekintsünk rá.

11 órája írta djuice:

A cucc stílusa nekem bejönne. A sok poti kontroll újra fel van fedezve, hogy ennek van jelentősége, nem 26 menüablak közt ugrálni egy képernyőn.

Ezzel is egyetértek. Én különösen nyitott vagyok a jól átgondolt és széles felhasználási területet kínáló integrációkkal. Mivel otthon Juno DS61-em és egy Deepmind 12D modulom van, kábé ez a Juno-X olyan mintha nekem találták volna ki. Ha csak ránézek hunyorítva, épp mintha ezt a két hangszeremet látnám egyszerre :) A bökkenő csak az, hogy a Deepmind analóg, ez meg full digit. Oké, a ZEN-CORE egy nagyon jól használható hangmotor, de épp ezen a Juno-X-en látszik, hogy már a tervezők is látták, hogy ez önmagában kevés, ezért bele kellett gyúrni ezt a Juno 106 emulációt és kezelőfelületet, némi plusz hullámformával és Juno chorus-al, ami talán már amúgy is benne foglaltatik a ZEN-CORE architekturában, de erre most nem tenném le a szent esküt.

Másik hívószó az XV-5080... ami 2000-ben jelent meg, vagyis a Roland PCM motorjának a csúcsa 22 éves. Ami egyébként nem baj, legalább nem hazudták azt, hogy a jól kitalált XV5080-at gyökeresen felújították, hanem szimplán ez az architektúra már bevált. Mondjuk ehhez meg nem kell ZEN-CORE, mert a sima 4 TONE-os Roland PCM motor akár a Juno DS-ben már tudja ezt.

Most nem akarok picsogni és negatív véleményt formálni a hangszerről, mert tetszik úgy ahogy van... ráadásul megkapta a Jupiter-X i-Appreggiátorát, meg úgy egyébként az egész Jupiter életérzést. Az egyetlen bajom, az az árcetli, amivel nem sikerült beilleszteni a hangszert a Juno és a Jupiter közé.

Jobban meggondolva ez inkább egy megkutyult Jupiter mint egy Juno DS örökség. Szóval visszavonom, ez tényleg nem a ZEN-CORE motoros Juno-DS. De talán így még mindig nyitott az esélye egy fele ennyibe kerülő, sima alap ZEN-CORE-osított Juno DS-nek... mondjuk Juno-XS néven :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

Csabi, én úgy látom az alsó szegmenst, ahova a Juno DS utód tartozna, elfelejtették Rolandék...

Az 1500 dollár feletti szegmensben meg lassan elveszel, annyi szinti van. Mivel most 40 éves a Juno, ezért értelemszerű volt, hogy ezzel fognak előjönni, de igazából kaptuk már sokadszorra ugyanazt a szintit, csak másik dobozban...

Szerintem ordít a cuccról hogy odabent kb ugyanaz a hardver van mint a Jupiter X-ben.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta Szodike:

Csabi, én úgy látom az alsó szegmenst, ahova a Juno DS utód tartozna, elfelejtették Rolandék...

Az 1500 dollár feletti szegmensben meg lassan elveszel, annyi szinti van. Mivel most 40 éves a Juno, ezért értelemszerű volt, hogy ezzel fognak előjönni, de igazából kaptuk már sokadszorra ugyanazt a szintit, csak másik dobozban...

Szerintem ordít a cuccról hogy odabent kb ugyanaz a hardver van mint a Jupiter X-ben.

Sajnos ez tényleg megint egy marha drága dolog lett. Nem a tudása (vagy annak hiánya) miatt, hanem az ára miatt nehéz mit kezdeni vele. Akkor már inkább egy Fantom 06, az most már több mint 100 ezer forinttal olcsóbb is a történések fényében... pedig már az is túl magas ár ahhoz hogy gondolkozzak benne.

De azt mondom, hogy jobb is így. Így legalább nem kell agyalni hogy melyik vesémet adjam el :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

57 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

a ZEN-CORE egy nagyon jól használható hangmotor, de épp ezen a Juno-X-en látszik, hogy

Számomra az látszik, hogy az RD88-on is ez a pici kijelző van, azaz gyanús, hogy csak a Roland Cloud közreműködésével lehetne itt is piszkálódni, mint az MC101-en. :wacko:

57 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Másik hívószó az XV-5080... ami 2000-ben jelent meg, vagyis a Roland PCM motorjának a csúcsa 22 éves

Erre én kezdek már úgy tekinteni a Zencore hozzávart részeként minden terméküknél, mint egy general midi "pótlék" 3.0

Szóval ezen a 1080 - 5080 világon már túllépett a kor rendesen. De gyakorlatilag ez mondható a Korgra is, mikor a KingKorgban is pl., hasonlóképp a Juno X-hez, még a Triton alap hangkészletét implementálták pcm területre, 1999-ből...

57 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

talán így még mindig nyitott az esélye egy fele ennyibe kerülő, sima alap ZEN-CORE-osított Juno DS-nek...

Azt mondja egy haverom, hogy nézve a Thomann webáruházát, az FA széria is még "azonnal elérhető, raktáron van" jelzésű, a Juno DS széria meg vmi "13-17 héten belül szállítható".

Ebből most úgy okoskodunk, hogy az FA széria talán utolsó raktáron maradt példányai kerülnek kirakatba, s utána esetleg meg is szűnik a típuscsalád az új Fantom 0 váltótáts révén. Addig, ha a DS széria meg gyártásban marad, a 13-17 hetes várakozásnak megfelelően, lehet hogy jó ideig még ki kell tartani mellette valószínűleg. Bár hogy a 300-at túllépte ott is egy 5 oktávos modell ára (tavaly áprilisban meg 200 alatt is volt!), miközben a legnagyobb DS88 is elvihető volt 1 éve 280 ezerért már az árukereső árdiagrammjai szerint, hát a válság jelei szinte kézzel tapinthatóak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hááát...Elsők között vettem meg a Fantom 06-típust. Nord Stage 2 fölé került az állványomon. Másfél hónap használat után nekem csalódás. Nem tudom mit vártam, talán azt, hogy a zenekarokban a vst-k használatát kiválthatom vele. Fejhallgatóban minden teljesen korrekt, de PA-ra téve teljesen eltűnik a mixben. Ezekkel az új vasakkal mostanában mind ezt tapasztalom. Lehet, többet kellene tuningolnom a preseteket, de erre már nincs időm, energiám. Csak fura, hogy ennyire gyengének tűnik a Nord és a vst-k mellett. Biztos bennem van a hiba, de eladósorba fog kerülni és visszatérek a jól bevált dolgokhoz :)

277592790_3144925689098608_1599679539012412156_n.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Arton:

fura, hogy ennyire gyengének tűnik a Nord és a vst-k mellett

Nyugi, jól érzed! Legutóbb azt hallottam, zenekarban kb. a Juno DS felett már nem szabad beleölni drága pénzeket ilyenekbe.

Nekem tavaly volt az Electro 3 mellett DS61, de én is hallottam itthoni körülmények közt is, hogy van egy másik ligába tartozó különbség köztük. Magában használva ok, de együtt már kijön a Roland vékonysága.

Eladtam a DS-t mert csak próbálgatásból vettem, ill. cseréltem másodbillencsnek a Nord mellé és most én is azon a ponton vagyok, hogy nem tudnék mit venni. Régi cuccot nem akarok már különféle okokból, újban meg nincs olyan ami ép eszű áron vállalható. De én a vst-kről is hallottam hasonlót, hogy 101 félét kell kipróbálni, még végre vmi sül a mixben is belőlük. Már arra is gondoltam, hogy kéne egy Akai S5000 vagy 6000 és visszaállni a samplerezésre. De ez megint egyrészt régi cucc, másrészt macerás a mai világban sample loading-ra várakozni. Na szóval nincs nagyon megoldás sztem se. Marad a Nord, ha butuska is, de legalább megszólal! :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta djuice:

Nyugi, jól érzed! Legutóbb azt hallottam, zenekarban kb. a Juno DS felett már nem szabad beleölni drága pénzeket ilyenekbe.

Nekem tavaly volt az Electro 3 mellett DS61, de én is hallottam itthoni körülmények közt is, hogy van egy másik ligába tartozó különbség köztük. Magában használva ok, de együtt már kijön a Roland vékonysága.

Eladtam a DS-t mert csak próbálgatásból vettem, ill. cseréltem másodbillencsnek a Nord mellé és most én is azon a ponton vagyok, hogy nem tudnék mit venni. Régi cuccot nem akarok már különféle okokból, újban meg nincs olyan ami ép eszű áron vállalható. De én a vst-kről is hallottam hasonlót, hogy 101 félét kell kipróbálni, még végre vmi sül a mixben is belőlük. Már arra is gondoltam, hogy kéne egy Akai S5000 vagy 6000 és visszaállni a samplerezésre. De ez megint egyrészt régi cucc, másrészt macerás a mai világban sample loading-ra várakozni. Na szóval nincs nagyon megoldás sztem se. Marad a Nord, ha butuska is, de legalább megszólal! :)

 

Akkor talán nem akkora a baj a fejemben :) Ami nekem bevált, sok évi vst próbálgatás alatt: Omnisphere, Díva. Ezeket használom, erősítve a Stage 2-est. Úgy látszik, a laptopot nem fogom tudni kiiktatni :D Hihetetlen jó hangszer ez a Fantom, de szerintem inkább stúdiós célokra, vagy önállóan színpadra.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Arton:

Úgy látszik, a laptopot nem fogom tudni kiiktatni

Hát igen, egy Omnisphere a maga sok gigabájtjával és megszólalásával teljesen más galaxis. Azzal sztem még 10-20 évig nem fognak tudni versenyezni az ilyen "csoda-zencore" masinák. :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...