Jump to content
Ménemszól.hu

UAD Spark? ez mi ez?


BTamás

Recommended Posts

16 perccel ezelőtt írta djuice:

Egy felhőszolgáltatáson alapuló audio/video szoftver lesz állítólag.

https://trademarks.justia.com/972/64/uad-97264459.html

 

Szóval megint valami felelseges marhaság, ahelyett hogy végre gatyába ráznák az egész rendszert, ami már annyira elavult, hogy néha alig lehet vele dolgozni. Legalább 5 éve esedékes lenne már az UAD3, jóval nagyobb teljesítményű DSP-kkel. A VST3 is nagyon aktuális most, mert vége a támogatásának. Meg várunk még jó pár plugint, ami jó lenne, ha létezne, stb.

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta Mangonel:

Remelem most mar ki lehet mondani nyiltan, hogy az UAD pluginok nem titkos magiaval mukodnek es a dedikalt DSP celja a hardware ertekesites meg a DRM volt. :)

Én mindig úgy fogtam fel, mint egy nehezen feltörhető HW kulcs, +korlátozott processzor teljesítmény=sok pénz kidobás/lehúzás, de meg kell hagyni ritka jó portékáért.
Így majd drága CPU-ba és sok RAM-ba kell invesztálni. De mondjuk egy OCTO árából egész jó számítógépet lehet összebarkácsolni :)

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

58 perccel ezelőtt írta Mangonel:

Remelem most mar ki lehet mondani nyiltan, hogy az UAD pluginok nem titkos magiaval mukodnek es a dedikalt DSP celja a hardware ertekesites meg a DRM volt. :)

Senki nem állított ilyet tudtommal. Mindig is az volt a lényeg, hogy ez a teljesítmény elérhetetlen natívban és ez most is így van. Ha a natívak is 4-szeres oversampliget használnak, hogy jól szóljanak,  akkor egy átlagos gép csak a töredékét fogja tudni lefuttani egy 6db Octo kártyás rendszerhez képest. Hacsak az UAD-os programozók nem tudnak valami olyan trükköt, amit a többiek nem. 6 db Octo-n 96db MKII-es Neve 1073 képes futni bekapcsolt EQ-val.  Kíváncsi vagyok mennyi megy el belőle egy i7-es gépen, meg hogy egyáltalán van-e a nataívban oversampling. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Senki nem állított ilyet tudtommal. Mindig is az volt a lényeg, hogy ez a teljesítmény elérhetetlen natívban és ez most is így van. Ha a natívak is 4-szeres oversampliget használnak, hogy jól szóljanak,  akkor egy átlagos gép csak a töredékét fogja tudni lefuttani egy 6db Octo kártyás rendszerhez képest. Hacsak az UAD-os programozók nem tudnak valami olyan trükköt, amit a többiek nem. 6 db Octo-n 96db MKII-es Neve 1073 képes futni bekapcsolt EQ-val.  Kíváncsi vagyok mennyi megy el belőle egy i7-es gépen, meg hogy egyáltalán van-e a nataívban oversampling. 

Ezt nagyon könnyű letesztelni, hiszen van jópár Softube és Brainworx plugin ami nativban is megjelent.
Pár éve kipróbáltam, akkor még egy i7-el, hogy mennyi plugint tudok futtatni, és ők mennyit írnak a hivatalos oldalukon egy kártyára.
A PC-n annyival többet tudtam futtatni, hogy elfáradtam a csatornák duplikálásában egy ponton. Mérhetetlenül lassabbak azok a kártyák egy mai procihoz képest.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Highvoltage:

Ezt nagyon könnyű letesztelni, hiszen van jópár Softube és Brainworx plugin ami nativban is megjelent.
Pár éve kipróbáltam, akkor még egy i7-el, hogy mennyi plugint tudok futtatni, és ők mennyit írnak a hivatalos oldalukon egy kártyára.
A PC-n annyival többet tudtam futtatni, hogy elfáradtam a csatornák duplikálásában egy ponton. Mérhetetlenül lassabbak azok a kártyák egy mai procihoz képest.

Azzal pont nem nagyon tudod tesztelni, mert azok általában nem oversamplingelnek. Némelyik talán 2x-en megy az újabbakból, de 4x-en egyik sem. Az egész UAD-ban amúgy is a saját cuccaik a lényeg, nem amit a külsős cégek csinálnak rá, bár persze azok között is van néhány jó.  A lényeg, hogy Brainworxot és Softube-ot szerintem eddig sem volt túl sok értelme UAD-ra venni. Gitárerősítőt is főleg csak azért, hogy real-time lehessen játszani az Apollon és ne kelljen mindig a latencyt állítgatni.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Azzal pont nem nagyon tudod tesztelni, mert azok általában nem oversamplingelnek. Némelyik talán 2x-en megy az újabbakból, de 4x-en egyik sem. Az egész UAD-ban amúgy is a saját cuccaik a lényeg, nem amit a külsős cégek csinálnak rá, bár persze azok között is van néhány jó.  A lényeg, hogy Brainworxot és Softube-ot szerintem eddig sem volt túl sok értelme UAD-ra venni. Gitárerősítőt is főleg csak azért, hogy real-time lehessen játszani az Apollon és ne kelljen mindig a latencyt állítgatni.

Az most lényegtelen, hogy jók-e azok a pluginek. Csak pusztán azt mondtam, hogy teljesítményben azok a kártyák rémesen elavultak.

A Vertigo VSM-3-at próbáltam most ki, az 100%, hogy oversamplingel nativban is. Másrészt azt több helyen is megerősítették, hogy a BX és a Softube plugineknek megegyezik a kódjuk a két platformon. 

Arra 40.0%-ot írnak egy kártyára az UAD oldalán.

320 darabot raktam le belőle, és 60%-on volt a rendszerem. Csak ehhez 16 darab octo kártya kéne vs. 1db processzor.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta Highvoltage:

Az most lényegtelen, hogy jók-e azok a pluginek. Csak pusztán azt mondtam, hogy teljesítményben azok a kártyák rémesen elavultak.

A Vertigo VSM-3-at próbáltam most ki, az 100%, hogy oversamplingel nativban is. Másrészt azt több helyen is megerősítették, hogy a BX és a Softube plugineknek megegyezik a kódjuk a két platformon. 

Arra 40.0%-ot írnak egy kártyára az UAD oldalán.

320 darabot raktam le belőle, és 60%-on volt a rendszerem. Csak ehhez 16 darab octo kártya kéne vs. 1db processzor.

 

Ha ez így van, akkor az csak megerősíti, amit mondtam, hogy natívban létező külsős cuccokat nem sok értelme volt UAD-ra megvenni. Fordítva teszteld, ahogy mondom, annak van csak értelme jelen esetben. Az most a kérdés, hogy az UAD saját 4x-en számoló cuccaiból mennyi fut el egy gépen. Egy i7-en kb. a negyede körül kell elvileg lennie, egy sokmagos i9-en pedig kb. a fele. Mármint a 6db Octo kártyához képest gondoltam.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta Highvoltage:

Az most lényegtelen, hogy jók-e azok a pluginek. Csak pusztán azt mondtam, hogy teljesítményben azok a kártyák rémesen elavultak.

A Vertigo VSM-3-at próbáltam most ki, az 100%, hogy oversamplingel nativban is. Másrészt azt több helyen is megerősítették, hogy a BX és a Softube plugineknek megegyezik a kódjuk a két platformon. 

Arra 40.0%-ot írnak egy kártyára az UAD oldalán.

320 darabot raktam le belőle, és 60%-on volt a rendszerem. Csak ehhez 16 darab octo kártya kéne vs. 1db processzor.

 

Az mondjuk nagyon gyanús, hogy 320 darabot be tudtál rakni a Vertigóból. Mekkora gép ez? És milyen szotferbe raktad bele?

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Highvoltage:

Az most lényegtelen, hogy jók-e azok a pluginek. Csak pusztán azt mondtam, hogy teljesítményben azok a kártyák rémesen elavultak.

A Vertigo VSM-3-at próbáltam most ki, az 100%, hogy oversamplingel nativban is. Másrészt azt több helyen is megerősítették, hogy a BX és a Softube plugineknek megegyezik a kódjuk a két platformon. 

Arra 40.0%-ot írnak egy kártyára az UAD oldalán.

320 darabot raktam le belőle, és 60%-on volt a rendszerem. Csak ehhez 16 darab octo kártya kéne vs. 1db processzor.

 

Az UAD-os Vertigo amúgy 4x-en megy. Azt lenne érdemes megnézni, hogy a native is annyin megy-e.

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta deneverstudio:

Senki nem állított ilyet tudtommal. Mindig is az volt a lényeg, hogy ez a teljesítmény elérhetetlen natívban és ez most is így van. Ha a natívak is 4-szeres oversampliget használnak, hogy jól szóljanak,  akkor egy átlagos gép csak a töredékét fogja tudni lefuttani egy 6db Octo kártyás rendszerhez képest. Hacsak az UAD-os programozók nem tudnak valami olyan trükköt, amit a többiek nem. 6 db Octo-n 96db MKII-es Neve 1073 képes futni bekapcsolt EQ-val.  Kíváncsi vagyok mennyi megy el belőle egy i7-es gépen, meg hogy egyáltalán van-e a nataívban oversampling. 

Minden normalis plugin oversamplinggel az aliasing elkerulese erdekeben, ez nem az UAD sajatja. A Cytomic Drop pl 16x oversamplinget is tud, ha valakinek ez lenne a kinkje.

Azt ugye erzed, hogy a 6 db octo es az atlag i7 nem ugyanaz az ar/teljesitmeny kategoria? Ha jol latom 415k korul van egy Octo, akkor az AMD Threadripper felsobb kategoriajaval kellene osszehasonlitani. Nagyon meglepne ha nem tudna alacsony latencyvel futtatni egy preamp/eq plugint per thread.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 órája írta deneverstudio:

Az most a kérdés, hogy az UAD saját 4x-en számoló cuccaiból mennyi fut el egy gépen. Egy i7-en kb. a negyede körül kell elvileg lennie, egy sokmagos i9-en pedig kb. a fele. Mármint a 6db Octo kártyához képest gondoltam.

Azert ez eleg meredek osszahasonlitas: egy procit 48-hoz hasonlitani. Kb 7000 euro dsp-t (ami amugy proci nelkul nem megy, szal az kell am amugy is) egy szimpla legextremebb esetben 1000 erka koruli processzorral (ami nelkul amaz a 48 dsp sem menne).

En pl megertenem ha egy csomo kisebb studio, meg hobbizenesz igenis eladna az UAD kartyait, mert eddig sem a hihetetlen teljesitmeny volt a lenyeguk, hanem, hogy mashogyan el nem erheto minosegu pluginekhez jutottak hozza. Oszt volt mondjuk egy duo-juk, ami tudott egy par normalisabb plugint futtatni, ugyhogy vagy keveset hasznaltak beloluk, vagy rendereltek mindent esz nelkul. Na ezek a figurak (feltetelezem sokkal tobben vannak mint akik 6 octo kartyaval jatszadoznak) siman tul probalnak majd adni a cuccon.

Persze ez csak velemeny, es mivel joslast is tartalmaz, ezert lehet teljesen hamis. :)

Szerkesztette DutchFlowers
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...