Jump to content
Ménemszól.hu

UAD Spark? ez mi ez?


BTamás

Recommended Posts

1 órája írta BTamás:

Próbálta már valaki, hogy megkapja-e az uadx verziókat a régi uad pluginjai mellé? Elvileg előfizetés nélkül kellene menni. Én elakadtam.

 

 

Azt írták a honlapon, hogy türelmet kérnek, mert nagyon sok customernek kell intézniük az ingyenes licenszet. 4-5 nap...

Link to comment
Share on other sites

Arra leszek kíváncsi, mikor lesz az a pont, amikor meg is lehet venni ezeket az UADx plugineket, nem csak "bérelni". Mert jelenleg csak az kap "örök UADx licensz"-et, akinek megvan az UAD2-es verziója, a SPARK-ban csak előfizetői rendszerben értékesítik.

Az mondjuk tény, hogy ha most vennék egy legolcsóbb UAD2 kártyát (250.000), és megvenném "örökre" a két engem igazából érdeklő plug-int - Moog és B3 (akciósan) - 100.000, akkor egyben fizetném ki azt az árat, amennyiért a teljes SPARK csomagra elő lehet fizetni mondjuk 6 évre.  (150 / év * 7 * 320 = 288.000) Ügyes! Ráadásul a SPARK csomagban - ha nem nézek be valamit - olyan plug-inek is vannak, amik az UAD2 mellé adott alapcsomagban nincsenek, vagy csak a jóval drágább verziókhoz adják "Heritage Edition"-ben.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta BTamás:

Próbálta már valaki, hogy megkapja-e az uadx verziókat a régi uad pluginjai mellé? Elvileg előfizetés nélkül kellene menni. Én elakadtam.

 

 

Válasz "magamnak": az uad fórumos posztok alapján szerver túlterhelés okoz késést a pluginek migrálásában, valakiknek már megoldódott a hasonló problémája, úgyhogy kicsit várok...

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Bendi:

 legolcsóbb UAD2 kártyát (250.000), és megvenném "örökre" a két engem igazából érdeklő plug-int - Moog és B3 (akciósan) - 100.000, akkor egyben fizetném ki azt az árat,

Annyi penzert lassan valodi, fizikai moog-ot kapsz. Igaz B3-at nem, meg moog-bol sem eredeti minimoog-ot, de pl subseq25-ot igen, ha a grandmother tul meredek az izlesednek.

Bocs az offert mindenkitol.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta DutchFlowers:

Azert ez eleg meredek osszahasonlitas: egy procit 48-hoz hasonlitani. Kb 7000 euro dsp-t (ami amugy proci nelkul nem megy, szal az kell am amugy is) egy szimpla legextremebb esetben 1000 erka koruli processzorral (ami nelkul amaz a 48 dsp sem menne).

En pl megertenem ha egy csomo kisebb studio, meg hobbizenesz igenis eladna az UAD kartyait, mert eddig sem a hihetetlen teljesitmeny volt a lenyeguk, hanem, hogy mashogyan el nem erheto minosegu pluginekhez jutottak hozza. Oszt volt mondjuk egy duo-juk, ami tudott egy par normalisabb plugint futtatni, ugyhogy vagy keveset hasznaltak beloluk, vagy rendereltek mindent esz nelkul. Na ezek a figurak (feltetelezem sokkal tobben vannak mint akik 6 octo kartyaval jatszadoznak) siman tul probalnak majd adni a cuccon.

Persze ez csak velemeny, es mivel joslast is tartalmaz, ezert lehet teljesen hamis. :)

A PC/MAC sem egy proci valójában, hanem pl. 18 az i9-es gépem esetében, vagy 8 az i7-esemnél de amúgy sem ez a lényeg. Van két komplett rendszer az elérhető maximális kiépítésben, nézzük meg melyik mit képes futtatni.  A PC-n nyilván kevesebb mag kell, mert nagyobb az órajel. Matematikailag elvileg kb. annak kellene kijönni, amit írtam, de nem vagyok programozó, csak tippelek más infók alapján, úgyhogy majd meglátjuk, ha valaki leteszteli. Régebben ezek nagyon messze voltak egymástól teljesítményben, mostanra nyilván jelentősen közeledtek egymáshoz, ezért is léphette ezt meg az UAD, de  ettől még szerintem senki nem fog eldobni egy ekkora UAD rendszert, ami elég komoly keverési kapacitás. Még akkor sem, ha netán ugyanezt tudja egy gép is, mert akkor meg dupla akkora kapacitással tud dolgozni. Ezekből sosem elég. Igazából akár a tízszeresét is simán el lehetne használni egy nagyobb projectben és akkor kb. le van pluginezve az, amin mondjuk Chris Lord Alge dolgozik.

Link to comment
Share on other sites

49 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Annyi penzert lassan valodi, fizikai moog-ot kapsz. Igaz B3-at nem, meg moog-bol sem eredeti minimoog-ot, de pl subseq25-ot igen, ha a grandmother tul meredek az izlesednek.

Bocs az offert mindenkitol.

Van egy subseq25 az asztalomon :) ZSENIÁLIS!

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta DutchFlowers:

Azert ez eleg meredek osszahasonlitas: egy procit 48-hoz hasonlitani. Kb 7000 euro dsp-t (ami amugy proci nelkul nem megy, szal az kell am amugy is) egy szimpla legextremebb esetben 1000 erka koruli processzorral (ami nelkul amaz a 48 dsp sem menne).

En pl megertenem ha egy csomo kisebb studio, meg hobbizenesz igenis eladna az UAD kartyait, mert eddig sem a hihetetlen teljesitmeny volt a lenyeguk, hanem, hogy mashogyan el nem erheto minosegu pluginekhez jutottak hozza. Oszt volt mondjuk egy duo-juk, ami tudott egy par normalisabb plugint futtatni, ugyhogy vagy keveset hasznaltak beloluk, vagy rendereltek mindent esz nelkul. Na ezek a figurak (feltetelezem sokkal tobben vannak mint akik 6 octo kartyaval jatszadoznak) siman tul probalnak majd adni a cuccon.

Persze ez csak velemeny, es mivel joslast is tartalmaz, ezert lehet teljesen hamis. :)

Közben rájöttem, hogy rosszul számoltam és az i9-es 18 mag kb. pariban lesz a 6 Octoval.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Közben rájöttem, hogy rosszul számoltam és az i9-es 18 mag kb. pariban lesz a 6 Octoval.

Nem szamolhatsz ugy, hogy a magok szamat beszorzod az orajellel, mert mashogy mukodik a ket platform. A magok szama UAD eseten fontos csak ennyire (foleg LoadLock mellett), ott egy pluginnak "el kell fernie" a processzorban es rossz esetben nagy plugineknel maradhat boven kihasznalatlan terulet. Nativ plugineknel nincs ilyen megkotes, az eroforrasokat a plugin (illetve az operacios rendszer) menedzseli es futhat az utasitasok egyik blokkja barmelyik magon/virtualis szalon, ha van ertelme es ugy van megirva (pl. u-he pluginek).

Nem nyers szamitokapacitasban gyorsabbak a DSP-k, hanem olyan utasitaskeszlettel illetve architekturaval dolgoznak, amik digitalis jelfeldolgozasra vannak optimalizalva. Ertsd: egy lepes alatt vegre tud hajtani valamit ami egy x86 vagy ARM processzornak tobb lepes lenne. Mivel most mar annyira gyorsak az altalanos celu processzorok, hogy nem jelent kulonosebb problemat elvegezni adott ido alatt ezeket a komplex szamitasokat, ezert ilyen celra adott koltsegek mellett ipari, hadaszati, tudomanyos felhasznalas kivetelevel mar nem eri meg a DSP. Tobbek kozott ezert koptak ki szepen lassan a DSP-t hasznalo zenei cuccok, mert ahogy az MCU-k sebessege nott, ugy vettek at a DSP-k szerepet. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta Mangonel:

Nem szamolhatsz ugy, hogy a magok szamat beszorzod az orajellel, mert mashogy mukodik a ket platform. A magok szama UAD eseten fontos csak ennyire (foleg LoadLock mellett), ott egy pluginnak "el kell fernie" a processzorban es rossz esetben nagy plugineknel maradhat boven kihasznalatlan terulet. Nativ plugineknel nincs ilyen megkotes, az eroforrasokat a plugin (illetve az operacios rendszer) menedzseli es futhat az utasitasok egyik blokkja barmelyik magon/virtualis szalon, ha van ertelme es ugy van megirva (pl. u-he pluginek).

Nem nyers szamitokapacitasban gyorsabbak a DSP-k, hanem olyan utasitaskeszlettel illetve architekturaval dolgoznak, amik digitalis jelfeldolgozasra vannak optimalizalva. Ertsd: egy lepes alatt vegre tud hajtani valamit ami egy x86 vagy ARM processzornak tobb lepes lenne. Mivel most mar annyira gyorsak az altalanos celu processzorok, hogy nem jelent kulonosebb problemat elvegezni adott ido alatt ezeket a komplex szamitasokat, ezert ilyen celra adott koltsegek mellett ipari, hadaszati, tudomanyos felhasznalas kivetelevel mar nem eri meg a DSP. Tobbek kozott ezert koptak ki szepen lassan a DSP-t hasznalo zenei cuccok, mert ahogy az MCU-k sebessege nott, ugy vettek at a DSP-k szerepet. 

Tudom, nem is órajelekkel és magokkal számoltam. Közben megvannak az első eredmények. 48 db 1073-nál 44% a processzorhasználat, I9 8 mag, 3,6GHz.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

mostanra nyilván jelentősen közeledtek egymáshoz, ezért is léphette ezt meg az UAD, de  ettől még szerintem senki nem fog eldobni egy ekkora UAD rendszert, ami elég komoly keverési kapacitás. Még akkor sem, ha netán ugyanezt tudja egy gép is, mert akkor meg dupla akkora kapacitással tud dolgozni.

Ebben igazad van, 6db octo kartyat teljesen felesleges kukazni emiatt, mert az tenyleg bohom teljesitmeny, ami csak pluginek futtatasara van, mig a CPU-nak azert sok egyeb feladatot el kell vegeznie. Abban meg valoszinuleg te fogsz egyet erteni, hogy innentol solo meg duo kartyat a kutya sem fog venni***, es akinek az van, az el fog gondolkodni az eladasan, es a kutya se akarja majd megvenni.

***: bar ha jol tudom solo meg duo mar amugy is csak interfeszbe epitve van ujonnan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Ebben igazad van, 6db octo kartyat teljesen felesleges kukazni emiatt, mert az tenyleg bohom teljesitmeny, ami csak pluginek futtatasara van, mig a CPU-nak azert sok egyeb feladatot el kell vegeznie. Abban meg valoszinuleg te fogsz egyet erteni, hogy innentol solo meg duo kartyat a kutya sem fog venni***, es akinek az van, az el fog gondolkodni az eladasan, es a kutya se akarja majd megvenni.

***: bar ha jol tudom solo meg duo mar amugy is csak interfeszbe epitve van ujonnan.

Persze, ez így van, de Solo és Duo kártyának eddig sem volt túl sok értelme szerintem, max ismerkedési célból.

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta Bendi:

Arra leszek kíváncsi, mikor lesz az a pont, amikor meg is lehet venni ezeket az UADx plugineket, nem csak "bérelni". Mert jelenleg csak az kap "örök UADx licensz"-et, akinek megvan az UAD2-es verziója, a SPARK-ban csak előfizetői rendszerben értékesítik.

Az mondjuk tény, hogy ha most vennék egy legolcsóbb UAD2 kártyát (250.000), és megvenném "örökre" a két engem igazából érdeklő plug-int - Moog és B3 (akciósan) - 100.000, akkor egyben fizetném ki azt az árat, amennyiért a teljes SPARK csomagra elő lehet fizetni mondjuk 6 évre.  (150 / év * 7 * 320 = 288.000) Ügyes! Ráadásul a SPARK csomagban - ha nem nézek be valamit - olyan plug-inek is vannak, amik az UAD2 mellé adott alapcsomagban nincsenek, vagy csak a jóval drágább verziókhoz adják "Heritage Edition"-ben.

Nem lennék meglepve, ha csak az előfizetős rendszer maradna. Egyre nagyobb divat szoftvergyártói fronton. Vélhetően  alaposan végiggondolták, mi éri meg jobban. Mármint nekik.

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta BTamás:

Nem lennék meglepve, ha csak az előfizetős rendszer maradna. Egyre nagyobb divat szoftvergyártói fronton. Vélhetően  alaposan végiggondolták, mi éri meg jobban. Mármint nekik.

Alapvetően a legtöbb előfizetést biztosító cég előbb-utóbb eljutott oda, hogy örök licenszet is biztosít. Erre különböző megoldások vannak, az AVID pl. csak az adott verzióra biztosítja ezt, az SSL és a Roland(Cloud) a frissítésekre is kiterjeszti. Ezért gondolom, hogy valószínűsíthető, hogy kinyitják ezt a lehetőséget is. (Én nagyon bízom ebben, mert szívesen megvenném a Moog-ot, esetleg a Hammondot, de mást nem igazán... Viszont az is tény, hogy ha folyamatosan bővül az előfizetéssel elérhető plug-inek köre, és nem emelik a díjat, akkor egy bizonyos szint felett nagyon kedvező az előfizetés.)

 

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta Bendi:

Alapvetően a legtöbb előfizetést biztosító cég előbb-utóbb eljutott oda, hogy örök licenszet is biztosít. Erre különböző megoldások vannak, az AVID pl. csak az adott verzióra biztosítja ezt, az SSL és a Roland(Cloud) a frissítésekre is kiterjeszti. Ezért gondolom, hogy valószínűsíthető, hogy kinyitják ezt a lehetőséget is. (Én nagyon bízom ebben, mert szívesen megvenném a Moog-ot, esetleg a Hammondot, de mást nem igazán... Viszont az is tény, hogy ha folyamatosan bővül az előfizetéssel elérhető plug-inek köre, és nem emelik a díjat, akkor egy bizonyos szint felett nagyon kedvező az előfizetés.)

 

A bérlettel az a bajom, hogy egy csomó mindennel alig-alig foglalkozom, de egy-egy szoftver szolgáltatásait nehezem nélkülözöm. Tök fölösleges Adobe fotós csomagot előfizetnem , hogy havonta egyszer megnyissam a photoshopot, de mégis rá vagyok kényszerítve (na jó, nem kényszerítve, de értitek...)

UAD előfizetést pedig biztos nem vennék, nekem tök fölösleges, de így most élvezem a hangkártyához kapott pluginokat.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 04. 01. at 10:22 írta BTamás:

Vélhetően  alaposan végiggondolták, mi éri meg jobban. Mármint nekik.

Na, ha Bill Getzi ezt tudta volna, a ringyówzal mégjobban halálra kereshette vna magát havi díjjal! :money:

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 03. 30. at 23:57 írta deneverstudio:

Az mondjuk nagyon gyanús, hogy 320 darabot be tudtál rakni a Vertigóból. Mekkora gép ez? És milyen szotferbe raktad bele?

Reaper, de ez már nem az i7-esem, hanem egy 12 magos Ryzen 9 3900X.
Ment volna még bőven, és audio sávokra pakoltam, ahol ment rajtuk keresztül jel. (Elég rutinos vagyok DAW benchmarkolásban)

De lényegtelen az én PC-s teoretikus tesztem, közben már jönnek be a mérések a Gearslutzon is... Gearspace akarom mondani:

"My Mac Pro 16 core is getting 421 right now. I ran this by opening one plugin of API Vision (with all sections turned on, EQ, Filter, Comp) on 421 individual tracks, all with a small audio clip looping."

Ez mondjuk a mono verzió, de hát na. Magáért beszél.

Rosettán szarabb értékeket mutat egy másik usernek, valszeg még várni kell a rendes M1 updatre.

Egy másik:
"24 Tracks API Vision UADx 9% cpu on 10 core i9
24 Tracks UAD2 API Vision 86% DSP on Octo"


 

Szerkesztette Highvoltage
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 03. 31. at 1:09 írta deneverstudio:

Az UAD-os Vertigo amúgy 4x-en megy. Azt lenne érdemes megnézni, hogy a native is annyin megy-e.

Igen, ez téma volt több fórumon is, mert először nem tudták lenullázni a nativval szemben egy bug miatt, de azt akkor gyorsan javította a Plugin Alliance:

The 192kHz UAD version sounds exactly like the Native version, which has been fixed already, so in native formats all sample rates will give you the same exact result. This will be the case with the UAD version after the bug fix goes live, too, of course.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Én sosem mertem belekezdeni ebbe az UAD pénzcsapdába, de van pár pluginjük amit nagyon szeretnék kipróbálni, remélhetőleg mire kijön PC-re, addigra már portolják azokat is.

Ha valaki majd megválna egy UAD2-es kártyától, szóljon :P

Szerkesztette Highvoltage
Link to comment
Share on other sites

Ha volt csillám-unikornis tündérpor az UAD DSP-ben, ha nem, annak semmi köze sincs a változáshoz. 
Elfogyott a retro CPU, új gyártósori kapacitásra meg nem licitáltak, mert az jött ki, hogy 10000% alá menne a profit. 
Ennyi történt. 

Szerkesztette Kilobeat
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Egyebkent vegulis... ha nem lehet mashogy eletreszolo licenszet szerezni mostantol fix aron, akkor az vegulis fenntartja/fenntarthatja a dsp-k arat, sot, akar fel is hajthatja... hmm. Mondjuk a teljesitmenye csak tuladagolva szamottevo, szal...

21 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

 hogy 10000% alá menne a profit.

Azert az ennyire kielezett DSP-k, durvabb FPGA-k, stb azert nem olcso kategoria sose. En azt nem ertem, hogy miert nem paktaltak mar le vagy 10 eve nvidia-val vagy ati/amd-vel audio optimalizalt "GPU" ugyeben. AI-re siman optimalizaltak a huzalozast. Mindketten.

De az teny, hogy a vegtelen elofizeteses modell a tiszta haszon. Fejlesztesi koltseg minden esetben van, de igy azon kivul szinte semmi egyeb. Nyilvan ehhez mar kell, hogy jol ismert, bizonyitott pluginekrol van szo.

Jobbara.

De az esetben meg a fejlesztesi koltsegek reg visszajottek.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...