Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zajos a gép


M Peti

Kérdés

Kedves Fórumozók,

ma már elgurult a gyógyszerem, az a helyzet. Összerakattam 200 e-ért egy gépet 2 éve, ami zavaróan zajos lett. Vissza vittem, mondták, hogy ez nem zajos, de tudnak adni bele egy halkabb valamit. Semmi nem változott. Azon kívül, hogy költöttem még egy kis pénzt. 2 éve úgy használom a gépet, hogy kifúrtam a falat, áttettem a gépet egy másik szobába, minden zsinórom 7 méter, így csend van.

Gondoltam, ma végére járok az ügynek és elviszem egy olyan helyre, amiben -mondjuk úgy- megbízom. Szerinte sem zajos a gép, de 18-ért vettem bele egy halk tápot. Ettől tényleg halkabb lett, de a csendestől annyira van, mint Makó Jeruzsálemtől.

Az a helyzet, hogy lassan el is hinném, hogy én vagyok a túlérzékeny, de az a bökkenő van ezzel, hogy 10 éve vettem egy használt pc-t 20-ért, illetve 2 hónapja szintén egy használtat 60-ért és nincs hangjuk. Fülelek és nem hallom. Zéró hang. Ez lenne a cél. Nyilván nem a pc-t szeretném hallgatni, hanem a zenét.

Nem értem, hogy nincs egy olyan szerelő, aki tudja mi az, hogy csendes gép?

Mi a véleményetek? Ez egy extrém kérés a részemről? (van két néma gépem)

Valami speciális ház, proci hűtő kell, ha nem szeretném hallgatni a gépem zaját?

A ház, az tudom, hogy nem egy atom, de szerintem egy teljesen átlagos gép. A következő dolgok vannak benne. Illetve a táp hűtő ma ki lett cserélve egy tényleg halkra. (De még mindig sok a zaj):

  • Coo - Cooler I DC mini processzor hűtő
  • Asus prime H310M-R
  • Intel core i5-9400F
  • 8GB DDR4 3000 MHz memória
  • 240 GB SATA SSD
  • 1 TB SATA HDD
  • ATI Radeon HD 6450 1GB
  • Black Pro Tower silent táppal (silent táp :) :) ez lett kicserélve, mert baromi hangos volt)
  • LG NSdvd 21 kétrétegű DVD író
Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Jó lenne tudni, melyik venti a hangos, de végülis tök mindegy. Kidobnám, tennék a helyébe egy noctua-t, és ezzel ez a probléma megoldva.

Buying guide fans részlet a gyártótól:

  1. Zajszint és fordulatszám: Kérjük, tekintse meg az egyes modellek dB(A) specifikációját, hogy kiválaszthassa azt, amelyik megfelel a zaj és a teljesítmény követelményeinek. Általánosságban elmondható, hogy a nagyobb fordulatszám magasabb zajszintet eredményez, de vegye figyelembe, hogy a fordulatszám és a zaj viszonya a ventilátor méretétől a ventilátor méretéig (pl. a 2000 ford./perc 40 mm-es ventilátor halkabb lehet, mint egy 1500 ford./perc 120 mm-es ventilátor) és a ventilátor kialakításától függően tervezés (pl. az NF-S12A 120 mm-es ventilátor 1200 ford./percnél halkabb, mint az NF-F12 120 mm-es ventilátor 1200 ford./percnél), ezért mindig vegye figyelembe a dB(A) specifikációinkat, ne csak a fordulatszámot. A különböző termékvonalakban különböző jelöléseket használunk a ventilátorok sebességének és zajszintjének kiemelésére:
    • szabványos vonal: a HS-PWM verziók a legnagyobb sebességek ebben a vonalban, a PWM és FLX verziók a nagy és közepes sebességek, az ULN verziók pedig a legalacsonyabb sebességek
    • redux: A fordulatszámokat a terméknévben numerikusan jelöljük, pl. NF-S12B redux-700 700rpm, NF-S12B redux-1200 1200rpm.
    • chromax: A chromax sorozatban ventilátoronként csak egy sebesség van.
    • industrialPPC: A fordulatszámokat a terméknévben numerikusan jelöljük, pl. NF-F12 industrialPPC-2000 2000rpm, NF-F12 industrialPPC-3000 3000rpm.

Ne hallgass rám, csak egy vélemény volt, hogy én mit tennék. A zaj forrását innen a távolból nem tudhatjuk. Saját tapasztalataim alapján elmondhatom, hogy pl a tápok ventillátorai a legócskábbak közé tartoznak. Élettartamuk kb fél/egy év. Aztán kiszárad a csapágy, kopik és elkezd zörögni rettenetesen. Tápcserével újra csend van. (Olcsó tápról beszélünk, a benne levő venti cseréje is elégséges lenne.) Tudni kell, hogy az én zenegépem 0/24-ben megy, és csak egy váratlan áramszünet kapcsolja ki, mivel nincs ups-em.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta wolf:

Jó lenne tudni, melyik venti a hangos, de végülis tök mindegy. Kidobnám, tennék a helyébe egy noctua-t, és ezzel ez a probléma megoldva.

Buying guide fans részlet a gyártótól:

  1. Zajszint és fordulatszám: Kérjük, tekintse meg az egyes modellek dB(A) specifikációját, hogy kiválaszthassa azt, amelyik megfelel a zaj és a teljesítmény követelményeinek. Általánosságban elmondható, hogy a nagyobb fordulatszám magasabb zajszintet eredményez, de vegye figyelembe, hogy a fordulatszám és a zaj viszonya a ventilátor méretétől a ventilátor méretéig (pl. a 2000 ford./perc 40 mm-es ventilátor halkabb lehet, mint egy 1500 ford./perc 120 mm-es ventilátor) és a ventilátor kialakításától függően tervezés (pl. az NF-S12A 120 mm-es ventilátor 1200 ford./percnél halkabb, mint az NF-F12 120 mm-es ventilátor 1200 ford./percnél), ezért mindig vegye figyelembe a dB(A) specifikációinkat, ne csak a fordulatszámot. A különböző termékvonalakban különböző jelöléseket használunk a ventilátorok sebességének és zajszintjének kiemelésére:
    • szabványos vonal: a HS-PWM verziók a legnagyobb sebességek ebben a vonalban, a PWM és FLX verziók a nagy és közepes sebességek, az ULN verziók pedig a legalacsonyabb sebességek
    • redux: A fordulatszámokat a terméknévben numerikusan jelöljük, pl. NF-S12B redux-700 700rpm, NF-S12B redux-1200 1200rpm.
    • chromax: A chromax sorozatban ventilátoronként csak egy sebesség van.
    • industrialPPC: A fordulatszámokat a terméknévben numerikusan jelöljük, pl. NF-F12 industrialPPC-2000 2000rpm, NF-F12 industrialPPC-3000 3000rpm.

Ne hallgass rám, csak egy vélemény volt, hogy én mit tennék. A zaj forrását innen a távolból nem tudhatjuk. Saját tapasztalataim alapján elmondhatom, hogy pl a tápok ventillátorai a legócskábbak közé tartoznak. Élettartamuk kb fél/egy év. Aztán kiszárad a csapágy, kopik és elkezd zörögni rettenetesen. Tápcserével újra csend van. (Olcsó tápról beszélünk, a benne levő venti cseréje is elégséges lenne.) Tudni kell, hogy az én zenegépem 0/24-ben megy, és csak egy váratlan áramszünet kapcsolja ki, mivel nincs ups-em.

Köszönöm a választ! Belenézek valamelyik nap, csak tényleg nem tudom felfogni, hogy mit nem lehet azon érteni, hogy legyen halk a gép. Elmagyarázza az idióta, hogy ez halk. Ezt akár évekig játszhatjuk, hogy én mondom, hogy zajos, ő mondja nem zajos. Na, mindegy, nem idegesítem magam.

Sajnos egyáltalán nem értek a témakörhöz, csak azt látom, hogy van egy másik hasonló tudású gépem, harmadannyiért és nincs hangja. Erre meg költöm a pénzt és olyan mintha egy régebbi hűtőgép mellett ülnék :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 04. 27. at 20:39 írta M Peti:

...

Koszi!

Es azt se felejtsd el, hogy egy 150-175W TDP-ju, meg egy jol megvalasztott 50-65W TDP-ju proci kozott kb 20-30% extra teljesitmeny a kulonbseg, mert hutes szempontjabol nem mindegy. Az AMD-k pl /W alapon jobban teljesitenek. De az ARM-ok is kezdenek feljonni. Lasd M1-M2 macik. En januarban vettem egy macminit, az nem tud mivel zajongani, es jo ideig kiszolgal; hanyagolt hobbi szinten tolom manapsag... :) Es pl egy alap (najo, mem:16GB) macmini M1 eleg sokat el is bir.

Szeretnek a Linux mellett kardoskodni, de pont zenere tiszta szivvel nem tudom ajanlani.

Barmi masra sokkal inkabb.

Ez kicsit gaz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta M Peti:

Sajnos, nekem ez már kínai. Csak egy csendes gépet szeretnék :) Még nem néztem meg, hogy melyik ventillátor zajos, de hamarosan.. (másik szobában tartózkodik a gép, továbbra is :) )

Csereld ki az osszes ventillatort, az a legegyszerubb. Ami ujakat veszel meg legyenek jo minoseguek. Ha kicsit jobban belemelyednel, akkor pl a hutot is le lehet cserelni nagyobbra, amire mehet nagyobb atmeroju venti, az alacsonyabb fordulaton is megfeleloen hut. A 6450-est is lehet kicserelnem valami modernebbre, es azokbol is lehet kapni passziv hutesueket, jatszani gondolom a 6450-esen sem jatszol max aknakeresot, de pl video dekodolasnal mar lehet kulonbseg. Ha a hazon(/ban) is vannak ventik, akkor azokat eloszor is leszednem, mert egyaltalan nem biztos, hogy szukseg van rajuk, de ha megis melegedni latszik a rendszer a hianyukban, akkor azokat is kicserelnem a leheto legnagyobb atmerojure. Azonkivul mar csak a tap van. Az meg ki lett ugye cserelve csendesre. Bar azt nem irtad, hogy passzivra lett-e cserelve, de olyan is van, csak azok egy kicsit dragabbak az atlagnal (olyan 150 erkatol indulnak).

Illetve M1 macmini vagy uj passziv gep.

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta DutchFlowers:

Csereld ki az osszes ventillatort, az a legegyszerubb. Ami ujakat veszel meg legyenek jo minoseguek. Ha kicsit jobban belemelyednel, akkor pl a hutot is le lehet cserelni nagyobbra, amire mehet nagyobb atmeroju venti, az alacsonyabb fordulaton is megfeleloen hut. A 6450-est is lehet kicserelnem valami modernebbre, es azokbol is lehet kapni passziv hutesueket, jatszani gondolom a 6450-esen sem jatszol max aknakeresot, de pl video dekodolasnal mar lehet kulonbseg. Ha a hazon(/ban) is vannak ventik, akkor azokat eloszor is leszednem, mert egyaltalan nem biztos, hogy szukseg van rajuk, de ha megis melegedni latszik a rendszer a hianyukban, akkor azokat is kicserelnem a leheto legnagyobb atmerojure. Azonkivul mar csak a tap van. Az meg ki lett ugye cserelve csendesre. Bar azt nem irtad, hogy passzivra lett-e cserelve, de olyan is van, csak azok egy kicsit dragabbak az atlagnal (olyan 150 erkatol indulnak).

Illetve M1 macmini vagy uj passziv gep.

Köszönöm, emésztgetem, amiket írsz. Most meghallgattam a dolgokat. 4 venti van benne, csökkenő zajsorrendben így néz ki a dolog. Össz zaj arányában...:

1. Videokártya (45 %, és a legkellemetlenebb típusú hang a négy közül)

2. A cserélt táp (25 %) ????

3. Proci (15 %, ez a legkevésbé zavaró hang)

4. Vinyó, gondolom (15 %)

 

Két perce néztem meg, ez jutott eszembe:

  • kiköthetem-e a videokártya hűtését? Ha igen, hogyan :)?
  • a két másik használt gépem tápjának vajon miért zéró a hangja? Nem térek napirendre.
  • értetlenül állok a dolog felett, hogy direkt zenélésre veszek egy -az eddigiekhez képest jó, 3-szor annyiba kerülő- PC-t és 5-ször akkora hangja van, át kell tennem a másik szobába. Vagy költök rá még?? Na mindegy
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az nem lett tisztázva, hogy a következő dolgokkal mi a helyzet:

A processzor órajel szabályozása engedélyezve van-e? 

Megfelelő energiaséma van beállítva ?

Ventilátorok fordulatszám szabályzása megtörtént-e?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta M Peti:

 

  • kiköthetem-e a videokártya hűtését? Ha igen, hogyan :)?
  • a két másik használt gépem tápjának vajon miért zéró a hangja? Nem térek napirendre.
  • értetlenül állok a dolog felett, hogy direkt zenélésre veszek egy -az eddigiekhez képest jó, 3-szor annyiba kerülő- PC-t és 5-ször akkora hangja van, át kell tennem a másik szobába. Vagy költök rá még?? Na mindegy

Igen, megprobalhatod. HD6450-esbol gyartottak passzivat is, szal ha nem terheled nagyon (jatekok, nagyobb felbontasu videok), akkor elvileg nem szabad hogy gond legyen, max forro nyari napokon. Elvileg eleg konnyen lathato a ventillator tapvezeteke (2 vagy 3 er), ami altalaban jumperrel csatlakozik magara a kartyara, azt siman le lehet huzni (meg visszatenni, ha az ugy megsem lenne jo). Ha nem latsz ilyet, akkor lehet forrasztva van, en olyat meg nem lattam, de az esetben sincs gond, ha nem felsz a forrasztastol, ha vissza kene csinalni a dolgot. A lenyeg, hogy ha lecsatolt tapu ventillatorral mukodik, akkor erdemes lehet magat a ventillatort is leszerelni (elvileg par csavar), mert az csak feleslegesen rontja a holeadast.

Itt egy pelda kep (AMD ATI referencia HD6450-es) a jobb sarokban ott a jumper a ket kabellel ami megy a ventillator fele, na azt kene lehuzni. Nyilvan sok mas gyarto is gyart(ott) 6450-eseket, amik lehetnek teljesen mas felepitesuek, szal hogy a te kartyadon konkretan hogy nez ki a dolog, azt nem tudom/tudhatom. Ezen a peldan megfigyelheto, hogy a hutoborda fole epitett legterelo a ventillator kiiktatasakor kvazi hoszigeteleskent mukodne, ezert annak eltavolitasa is javallott. Mas gyartok kartyai kozott szetnezve ugy lattam, hogy sokan lesporoltak a legterelot, szal jo esellyel nalad nem lesz ilyen "gond".

667698399_Screenshotfrom2022-05-0607-49-39.png.96d0c33e9f4d140aa6917777414e0cac.png

Az hogy mennyit fizettel ezert a gepert, az egy erdekes dolog. Nem tudom mikor vetted, de en ma 100-150 euronal tobbet nem adnek erte hasznaltan, ujonnan meg eszembe sem jutna megvenni (es ugy sem lenne tobb 200-250-nel). Ha nemreg vetted a gepet, akkor van egy erzesem, hogy valaki kihasznalta a hozza-nem-ertesedet.

11 órája írta M Peti:

1. Videokártya (45 %, és a legkellemetlenebb típusú hang a négy közül)

2. A cserélt táp (25 %) ????

3. Proci (15 %, ez a legkevésbé zavaró hang)

4. Vinyó, gondolom (15 %)

1. voltmar :)

2. cserelj tapot masik gepedbol (ha van benne eleg kraft, es megfelelo csatlakozoi vannak), vagy takaritsd ki a tapot es csereld ki a ventillatort, vagy vegyel egy passziv hutesu tapot, ami nem olcso mulattsag, de 450W-os modelleket lehet kapni olyan 150-170 erkaert, az ide boven sok.

3. pedig ezen is sokat lehetne fogni, mert mint irtad: Coo - Cooler I DC mini processzor hűtő. Na ahelyett nem valami mini, hanem valami maxi, nagy borda, nagy atmeroju ventillator, vagy akar teljesen passziv borda (azok irgalmatlan nagyok :D ). A hutocsere nem kezdoknek valo beavatkozas, ezert azt bizd szakavatottra.

4. Kicsi az SSD szal megertem, hogy kell a vinyo, szal kene nagyobb SSD. En sok ev ota mar csak kulso HDD-ket hasznalok, ami addig van a gepre kotve amig archivalok, vagy valamit szedek ki az archivbol. A kulso vinyok boritasa alapbol jo hangszigetelo, de mivel csak neha megy 10-20-30 percre, ezert addig akar elmegyek megebedelni, nem mintha zavaro lenne a zaj... :)  Nem mellesleg a HDD elettartamanak is jot tesz, ha minel kevesebbet forog, szal direkt jo ha nincs a gepben folyamatosan.

Es itt jon a nagy feladvany: hogy ha mindezeket megcsinalod, az eleg sok penz es sok munka, utanajaras, stb. Lehet, hogy olcsobb, de mindenkeppen egyszerubb, ha veszel valami mast.

Talan meg azt is javasolnam, hogy szerelj egyet ossze magad, es amikorra azzal vegzel, addigra tudni fogod, hogy mi merre hany meter, es sokkal tajekozottabb leszel a jovoben. (valtozatlanul ugy erzem, hogy teged ezzel a geppel atvertek, de ugye nem tudom mennyiert is vetted valojaban)

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta R69:

Az nem lett tisztázva, hogy a következő dolgokkal mi a helyzet:

A processzor órajel szabályozása engedélyezve van-e? 

Megfelelő energiaséma van beállítva ?

Ventilátorok fordulatszám szabályzása megtörtént-e?

Fogalmam sincs sajnos.

Jó felvetések, köszönöm!

Elképzelhető, hogy bedobom a gépet egy hozzáértőhöz, ha megemésztettem, átgondoltam mindent, amit írtatok.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta DutchFlowers:

Igen, megprobalhatod. HD6450-esbol gyartottak passzivat is, szal ha nem terheled nagyon (jatekok, nagyobb felbontasu videok), akkor elvileg nem szabad hogy gond legyen, max forro nyari napokon. Elvileg eleg konnyen lathato a ventillator tapvezeteke (2 vagy 3 er), ami altalaban jumperrel csatlakozik magara a kartyara, azt siman le lehet huzni (meg visszatenni, ha az ugy megsem lenne jo). Ha nem latsz ilyet, akkor lehet forrasztva van, en olyat meg nem lattam, de az esetben sincs gond, ha nem felsz a forrasztastol, ha vissza kene csinalni a dolgot. A lenyeg, hogy ha lecsatolt tapu ventillatorral mukodik, akkor erdemes lehet magat a ventillatort is leszerelni (elvileg par csavar), mert az csak feleslegesen rontja a holeadast.

Itt egy pelda kep (AMD ATI referencia HD6450-es) a jobb sarokban ott a jumper a ket kabellel ami megy a ventillator fele, na azt kene lehuzni. Nyilvan sok mas gyarto is gyart(ott) 6450-eseket, amik lehetnek teljesen mas felepitesuek, szal hogy a te kartyadon konkretan hogy nez ki a dolog, azt nem tudom/tudhatom. Ezen a peldan megfigyelheto, hogy a hutoborda fole epitett legterelo a ventillator kiiktatasakor kvazi hoszigeteleskent mukodne, ezert annak eltavolitasa is javallott. Mas gyartok kartyai kozott szetnezve ugy lattam, hogy sokan lesporoltak a legterelot, szal jo esellyel nalad nem lesz ilyen "gond".

667698399_Screenshotfrom2022-05-0607-49-39.png.96d0c33e9f4d140aa6917777414e0cac.png

Az hogy mennyit fizettel ezert a gepert, az egy erdekes dolog. Nem tudom mikor vetted, de en ma 100-150 euronal tobbet nem adnek erte hasznaltan, ujonnan meg eszembe sem jutna megvenni (es ugy sem lenne tobb 200-250-nel). Ha nemreg vetted a gepet, akkor van egy erzesem, hogy valaki kihasznalta a hozza-nem-ertesedet.

1. voltmar :)

2. cserelj tapot masik gepedbol (ha van benne eleg kraft, es megfelelo csatlakozoi vannak), vagy takaritsd ki a tapot es csereld ki a ventillatort, vagy vegyel egy passziv hutesu tapot, ami nem olcso mulattsag, de 450W-os modelleket lehet kapni olyan 150-170 erkaert, az ide boven sok.

3. pedig ezen is sokat lehetne fogni, mert mint irtad: Coo - Cooler I DC mini processzor hűtő. Na ahelyett nem valami mini, hanem valami maxi, nagy borda, nagy atmeroju ventillator, vagy akar teljesen passziv borda (azok irgalmatlan nagyok :D ). A hutocsere nem kezdoknek valo beavatkozas, ezert azt bizd szakavatottra.

4. Kicsi az SSD szal megertem, hogy kell a vinyo, szal kene nagyobb SSD. En sok ev ota mar csak kulso HDD-ket hasznalok, ami addig van a gepre kotve amig archivalok, vagy valamit szedek ki az archivbol. A kulso vinyok boritasa alapbol jo hangszigetelo, de mivel csak neha megy 10-20-30 percre, ezert addig akar elmegyek megebedelni, nem mintha zavaro lenne a zaj... :)  Nem mellesleg a HDD elettartamanak is jot tesz, ha minel kevesebbet forog, szal direkt jo ha nincs a gepben folyamatosan.

Es itt jon a nagy feladvany: hogy ha mindezeket megcsinalod, az eleg sok penz es sok munka, utanajaras, stb. Lehet, hogy olcsobb, de mindenkeppen egyszerubb, ha veszel valami mast.

Talan meg azt is javasolnam, hogy szerelj egyet ossze magad, es amikorra azzal vegzel, addigra tudni fogod, hogy mi merre hany meter, es sokkal tajekozottabb leszel a jovoben. (valtozatlanul ugy erzem, hogy teged ezzel a geppel atvertek, de ugye nem tudom mennyiert is vetted valojaban)

Most csak egy gyors reagálás.

Valóban abszolút nem értek a témakörhöz. Nekem eddig csak netezésre, word, excel, photoshop-ra kellett PC. Egyáltalán nem tervezek komoly zenélést sem (halk gépnek viszont örülnék), egy régi albumunkat szeretném csak kikupálni. A gépet valamivel 200 alatt vettem covid elején, amikor otthon kellett maradni. Elolvastam 3 cikket a neten, hogy mit tudjon a proci home stúdióhoz, mekkora memória legyen, aztán megrendeltem.

Köszönöm ismét a sok információt! "Lefordítom", átgondolom még.

A videokártyáról már most azt gondolom, az infóid alapján, hogy kikötöm, leforrasztom a hűtőjét, ez biztos. Néha netezek a gépen zenével kapcsolatban, illetve a Cubase megy, ennyi. Ha tönkremegy ez a videokártya a hűtés lekapcsolása miatt, nem fogom sajnálni, sőt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
54 perccel ezelőtt írta wolf:

Ilyen beavatkozáskor illik monitorozni a hőfokokat (Speccy-vel vagy bármivel), a nagyobb károkat megelőzendő. Lehet hogy nem lesz baj, de ki tudja?

Ha a GPU kozvetlen kozeleben lenne a ventillator tapcsatlakozoja, akkor mindenkeppen. Plane, ha gyakori megoldas lenne a ventillator forrasztott tapellatasa.

Egyebirant itt egy erdekes video csak a tulzott paranoiat enyhitendo... erdemes az egeszet is megnezni, de kb 34 percnel kezdodik az igazi, amikor magat a RAM-ot bombazza 270 fokkal a srac, hogy az alatta levo on megolvadjon, es nem lesz baja a csipnek. De kb 49 percnel is ijeszto maganak a procinak az ujrafuttatasa. :)

FIGYELEM! A srac tudja mit csinal, meg kulonben is egy doglott loba probal eletet lehelni. Senkinek nem javaslom hasonloak muveleset mukodo cuccok eseteben, es sztem a srac sem, es lehet, hogy ezt mondja is a videoban.

 

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Még még mielőtt lecsatolnád  a  kártya ventilátort, próbáld meg  leszabályozni a fordulatszámát. MSI afterburner . 

Settings---> Fan 

45 fokig szerintem 10 százaléknyi fordulat elég neki, de 75 fok fölé ne engedd 

Természetesen a  general fülön pipáld be a Start with Windows opciót

 

afterburner.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Halihó!

Én inkább nem basztatnám a videokártya hűtését, a végén lefőzöd aztán!

1, Videókártya. Én kiszedném a francba minek külön videokártya zenélésre, ott az "alaplapi". 

2, A táp. Ebből mindig nagyon jót kell venni, ár érték arányban a legjobbat. Ezen mindig is sokan szerettek spórolni, pedig mindent erről hajtasz meg... feszkóval.

Ha tényleg jó a táp akkor add el vegyél halkabbat, vagy esetleg venti csere. ( Sajnos tápodra írja más is hogy hangos, amit ajánlanának 40 ezer.)

https://www.bequiet.com/hu/psucalculator  

3. Proci. Hagyd, az nem fog számítani, nagyobb terhelésnél esetleg foroghat a hűtő, de mint ahogy említetted az nem is nagyon zavar téged. 

4. Vinyó. Én azt külön nem hűteném, inkább a ház belső terét, két venti elöl és hátul. (Szívás, fújás) ha lehetséges. (Be kell állítani, hogy kapcsoljon le a hdd, ha nincs használatban.. ahogy R69 írta.) 

Régebben volt egy jó kis modding bolt, ahová anno jártunk kb. akkor nyitott. Még mindig létezik, de most már nem tudom milyen lett.. ComputerMode a nevük.

Ott voltak minden féle fasza cuccok, neonvilágítástól a folyadékhűtésik minden szar. :) 

Ott vettünk halk ventiket is, azt hiszem NEXUS volt a márkája, és a srác külön megmutatta működés közben... Forgott mint állat hang nélkül pár ezer forintért.

De ez már nagyon sokéve volt... tizen-hu... 😕

Esetleg érdemes lenne ott, vagy hasonló boltokban körülnézni.

 

Szerkesztette Irw
Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta Irw:

Én inkább nem basztatnám a videokártya hűtését, a végén lefőzöd aztán!

1, Videókártya. Én kiszedném a francba minek külön videokártya zenélésre, ott az "alaplapi".

Nehez lefozni, ha nincs terhelve, de az nagy igazsag, hogy teljesen felesleges lenne kulon kartya. Magan az alaplapon van DVI meg VGA csatolo, az i5-9400F-ben [szerk.:] viszont nincs integralt GPU. (koszi Wolf!)

10 órája írta Irw:

3. Proci. Hagyd, az nem fog számítani, nagyobb terhelésnél esetleg foroghat a hűtő, de mint ahogy említetted az nem is nagyon zavar téged.

Ja, az is opcio, de a kerdes az volt, hogyan lehet halkabba tenni a dolgokat. :) Alapbol fel lett vetve a gep masik szobaba koltoztetese, vegulis az a legegyszerubb es olcsobb megoldas, mar amennyiben a problema nem a gep zaja, hanem a szobaban tapasztalhato zaj. Szoval, ja, vannak opciok. :)

10 órája írta Irw:

Ott vettünk halk ventiket is, azt hiszem NEXUS volt a márkája, és a srác külön megmutatta működés közben... Forgott mint állat hang nélkül pár ezer forintért

Ami forog mint az allat, az ujonnan lehet csendes, de idovel biztos zajosodni fog. Mindegyik zajosodik. Es amikor elkezd zajosodni, akkor nem mindegy, hogy mennyit porog, mert a fordulatszam fuggvenye mind a hangero mind a frekvencia. A kisebb, tobbet fordulo ventik hangosabbak es idegesitobb, magasabb hangot adnak.

A Nexus ventik nem rosszak amugy, de en Noctua-t valasztanek, igaz, azok dragabbak is, es csunyabbak is.

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)

Köszönöm! Annyimindent írtatok, hogy még azokra nem tudok reagálni. De, felhívtam tegnap a PC boltot/szervízt, ahol vettem a tápot, meg a fasza használt kis irodai gépeimet és a következőket mondta a srác:

1. Csak egy passzív videokártya segít (ahogy Ti is említettétek). Ha lekötöm a mostani kártya hűtését, tönkremegy. Használt esetleg 25 körül, új 50 körül, állítólag. Nézelődök majd neten, mert ezt mindenképpen cserélem. Wolf írja, hogy pont ezen az alaplapon (ha jól mondom) nincs beépített hangkártya... hát, ez nem kis szívás.

2. A vinyóra azt mondta, hogy ki lehet kötni az egészet és venne még egy külön SSD-t. Ezt is átgondolom. Ti is írtatok ezzel kapcsolatban, azt is átnézem. Az jutott még eszembe, hogy átteszem a sok D meghajtón lévő adatot a külső merevlemezemre. Amelyik zenével pedig épp foglalkozom, azt átteszem a C-re és ki lehet kötni a belső vinyót (amíg nem veszek másik SSD-t). Nem tudom nem rizikós-e a C-n zenélni. Esetleg napi adatmentés a külső merevlemezemre, ha a C-n van az aktuális dal?

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
53 perccel ezelőtt írta M Peti:

Nem tudom nem rizikós-e a C-n zenélni.

Ha nem vagy minden héten újratelepítős pistike, akkor nem. Megfelelő tervezéssel, és okosan kialakított könyvtárstruktúrával semmi baj nincs. Egyszerűen el kell kerülni az egyetlen (C) meghajtón idővel kialakuló kuplerájt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta M Peti:

1. Csak egy passzív videokártya segít (ahogy Ti is említettétek). Ha lekötöm a mostani kártya hűtését, tönkremegy.

6450-esbol van passziv hutesu, amit terhelesre (jatek, video) terveztek:

https://www.bol.com/nl/nl/p/sapphire-radeon-hd6450-2gb/9200000008273165/?Referrer=ADVNLGOO002013-G-138543205344-S-1076285042791-9200000008273165&gclid=EAIaIQobChMIw7T90PTM9wIVlo5oCR0C_AIxEAQYASABEgLl4fD_BwE

Nem tudom elkepzelni, hogy desktop rajzolas, meg ablakkezeles hojet ne tudna disszipalni venti nelkul, de mindegy, ezt a vonalat elengedem :)

Ja, passziv kartya kell... vagy proci-csere, nem F jelure. Az igaz dragabb, de a grafkartyat meg eladhatod, ami hoz vissza valami penzt.

A legolcsobb passziv grafkartyak amiket talaltam ujonnan GT730-asok: kb 75 euro. NVS290 illetve KG748AA 25 erka kornyeken, hasznaltan akar 10-ert is, de azt nem tudom azok milyen felbontast milyen frissitessel kepesek kinyomni magukbol az egyetlen DVI kimenetukon. :)

https://www.useditparts.com/home/6800-456137-001-454319-001-video-card-nvidia-quad-nvs290-256mb-400mhz-card-0724627099833.html?utm_campaign=useditshopping&utm_source=useditparts&utm_medium=shoppingadsusedit&utm_campaign=1485489530&adgroupid=56468299894&utm_content=284238154077&utm_term=&gclid=EAIaIQobChMIlLft4frM9wIVxOFRCh2f2gO_EAQYAyABEgJW5_D_BwE

 

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 órája írta wolf:

Az a baj, az i5-9400F-ben nincs integrált GPU, egy i5-9400-ban viszont van. Ezért kell odafigyelni, hogyha videokártya nélküli gépet tervezünk, jól válasszuk meg a procit is. Ha csend és zene a cél, minek külön VGA? Ügyesek voltak a boltban...

1, Hát igen ez így akkor csöcs. Szerintem olcsó passzívhűtésű videokártya akkor.

2, A vinyó nem hiszem hogy ennyire hangos... (bocsánat)

Akkor addig szedd ketté sz SSD-t a rendszernek meg a cuccoknak. Mentést meg amúgy is csinálj mindig valamire.

Nem lehet, hogy rosszul van a vinyó, meg esetleg a ház ventije felfogatva és rezonál a ház?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 05. 06. at 10:01 írta M Peti:

Valóban abszolút nem értek a témakörhöz. Nekem eddig csak netezésre, word, excel, photoshop-ra kellett PC. Egyáltalán nem tervezek komoly zenélést

Én ezt akkor nem értem! Van 2 utólag szerzett 0 zajú géped. Akkor miért nem azt használod?

Vagy ha már másik bunkerban van a gép, miért izgat, hogy zajosabb mint kéne?

Ha ennyire zavar, miért nem adtad már el réges régen, ha eleve azt mondod, nem értesz a témához és semmi komolyra nem használod, ellenben minden kínai amit leírtak?!

Nekem itt vmi nagyon nem kerek!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta Irw:

1, Hát igen ez így akkor csöcs. Szerintem olcsó passzívhűtésű videokártya akkor.

2, A vinyó nem hiszem hogy ennyire hangos... (bocsánat)

Akkor addig szedd ketté sz SSD-t a rendszernek meg a cuccoknak. Mentést meg amúgy is csinálj mindig valamire.

Nem lehet, hogy rosszul van a vinyó, meg esetleg a ház ventije felfogatva és rezonál a ház?

 

 

Kezd leülepedni a sok infó és igen, először egy videokártya csere mindenképpen meg fog történni. Aztán a vinyóval még meglátom mi lesz, de szinte biztos vagyok benne, hogy megoldom az életet anélkül és inkább mentegetek valahová kívülre.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta djuice:

Én ezt akkor nem értem! Van 2 utólag szerzett 0 zajú géped. Akkor miért nem azt használod?

Azok nem elegek zenélésre szerintem és sokat mennek, munka van velük, teljesen más a funkciójuk.

 

2 órája írta djuice:

Vagy ha már másik bunkerban van a gép, miért izgat, hogy zajosabb mint kéne?

Mert csak nyáron van lehetőségem másik helyiségbe tenni. Télen mellettem van a gép.

 

2 órája írta djuice:

Ha ennyire zavar, miért nem adtad már el réges régen, ha eleve azt mondod, nem értesz a témához és semmi komolyra nem használod, ellenben minden kínai amit leírtak?!!

Nincs tapasztalatom egy praktikus PC összeállításában, de attól még engedd meg légyszíves, hogy használjak számítógépet, esetleg hobbi szinten zenélhessek ;) Csak hangos a cucc. Nem szeretném eladni, mert bízom benne, hogy csendesebbé tehető.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...