Jump to content
Ménemszól.hu

Megjelent az Arturia v9


xinu

Recommended Posts

Nos, ez igaz. Viszont ne feledd, h minden szoftver cég 1 kicsit másképp készíti el ugyanazt a típust! 
Ilyen volt pl. a dx7-nek az ni fm7 és arturia dx7 is. Más azért a kettő!

Vagy vannak más példák is pl. minimoog-nak az arturia, ni, synapse audio, gforce stb.

Ezért érdemes lehet ugyanabból több is :) Legalábbis ártani nem fog.

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 perccel ezelőtt írta xinu:

Legalábbis ártani nem fog.

De. Fog. Kiszed a zsebedbol annyi penzt amennyiert lassan eredetit kapni. Az szerintem nagy artalom, plane, hogy cserebe olyan valamit kapsz, ami csak OLYAN, nem pedig AZ.

Es azzal biztos nem fordul elo, hogy egy frissites elszabja, vagyhogy megszunik a termektamogatasa, vagy megemelik az elofizetesi dijat.

Persze mindenki azt csinal a penzevel, amit akar. Vannak, akik tuzijatekot vesznek es szo szerint elegetik, na ahhoz kepest az 5. szoftver emulacioja ugyanannak a szintinek vegulis egeszen epeszu beruhazasnak is tunhet.

Remelem nem voltam tul negativ :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A Korg MS20 VST lassan husz eves, azota azert boven fejlodott a hardware emulacio. Csak hogy kontextusba helyezzuk, amikor az kijott, akkor meg ki sem jottek a konzumer szektorban tobb magos processzorok. Az u-He Diva frissebb, de az meg nem fel-modularis, ugyhogy boven van ennek hely a piacon. :)

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta Mangonel:

A Korg MS20 VST lassan husz eves, azota azert boven fejlodott a hardware emulacio. ... :)

Az első verzió valóban, de pár éve alaposan átgyúrták az első generáció hangszereit. Valószínűleg nem csak a skin változott :)

 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Mangonel:

Publikus a changelog, extra featureok jottek be, de maga a DSP kod nem valtozott azota sem. :) 

A szuro nagyon jo volt a regiben is, gyakran hasznaltam csak szuronek, es maga a hangszer is jo volt, de egeszeben csak ritkan hasznaltam es foleg csak polira. Lehet jo volt az mar ugy is. Ennek ellenere biztos vagyok benne, hogy faragtak rajta, elo kene venni egy elso verziot es osszehasonlitani. Maga a feature-set bovites is erinti a DSP kodot, meg a 32-rol 64-bit-re ugras is.

Tudod, ha kiirjak, hogy felszamoltak azt az idegesito aliasing-ot, akkor az beismeres, hogy addig aliasolt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 05. 15. at 16:53 írta DutchFlowers:

A szuro nagyon jo volt a regiben is, gyakran hasznaltam csak szuronek, es maga a hangszer is jo volt, de egeszeben csak ritkan hasznaltam es foleg csak polira. Lehet jo volt az mar ugy is. Ennek ellenere biztos vagyok benne, hogy faragtak rajta, elo kene venni egy elso verziot es osszehasonlitani. Maga a feature-set bovites is erinti a DSP kodot, meg a 32-rol 64-bit-re ugras is.

Tudod, ha kiirjak, hogy felszamoltak azt az idegesito aliasing-ot, akkor az beismeres, hogy addig aliasolt. ;)

Akkor pontositok: nem irtak ujra a nullarol a 2003/2004-es DSP kodot, csak azert mert hozzaadtak ket uj multieffektet es a 32bit->64bit valtashoz sem feltetlenul kell DSP kodhoz nyulni, ha nincs inline assembler. De amugy hol latod, hogy felszamoltak az aliasingot? En a change logban nem latom. :)

Ha neked jo, akkor hasznald egeszseggel. Mivel egy meglevo szintetizator minel hitelesebb modellezese a cel (beleertve a hibakat is), ezert nem feltelenul fog "szebben" szolni az uj, csak az eredetihez kepest pontosabb lesz. Ha viszont a minel pontosabb modellezes a cel, akkor egy modernebb megoldas valoszinuleg hitelesebb lesz az uj modszereknek es a nagyobb szamitokapacitasnak koszonhetoen.

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 05. 22. at 12:23 írta Mangonel:

De amugy hol latod, hogy felszamoltak az aliasingot? En a change logban nem latom. :)

Nem latom sehol, es epp amellett erveltem, hogy ilyet soha senki nem fog kiirni, mert senki nem fogja beismerni, hogy a korabban agyonhype-olt, reklamozott, penzert arult cucca az update-et megelozoen szar volt.

Ekkor: 2022. 05. 22. at 12:23 írta Mangonel:

akkor egy modernebb megoldas valoszinuleg hitelesebb lesz az uj modszereknek es a nagyobb szamitokapacitasnak koszonhetoen.

Ez lehet igaz is, meg nem is. Nagyobb szamitasi kapacitas van ugyan, de maguk a matematikai funkciok, amikkel ezek a modellek keszulnek regebbiek, mint a szamitogep maga, szoval nem latom garantaltnak, hogy attol hogy valami ujabb feltetlenul pontosabb is kellene, hogy legyen. A szamitasi potencial (4x, 16x, millio x oversampling) persze, jatszik.

Link to comment
Share on other sites

Nem titok, hogy a Korg MS20 VST aliasingol, ugyhogy kar lenne eltitkolni, ha megjavitanak. Ha nagyon titkolni szeretnek siman hozzaadhato burkoltan pl. added oversampling vagy oscillator band-limit, amibol az atlag nem szuri le, hogy megis micsoda, de megis kap valamit. :) 

Bar ugyanazokkal a matematikai modszerekkel oldjak meg a modellezest, mint anno, azert nem mindegy, hogy egy egyszerusitett, naiv modellt keszitesz-e ami az egesz blokkot egyben kezeli fekete dobozkent vagy komponens szinten modellezed a be es kimenetetet minden elektronikai alkatresz kozott valos idoben, esetleg a ketto kevereke, mint ahogy a Native Instruments csinalja az uj Guitar Rigben. Innen egy lepes az, hogy akkor mit modellezel es mit olvasol ki mondjuk lookup table-bol, hogy ne viselkedjen futotestkent a CPU. 

Illetve az elmult 18 evben jocskan adtak ki relevans konyveket es publikaciokat, amik pont ezekkel a temakkal foglalkoznak. Pl. csak 10 eves a The Art of VA Filter Design konyv, a Cytomic publikaciok is, ADC konferencia 2016 ota van csak, ugyhogy fejlodott az ipar boven 2004 ota.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...