Jump to content
Ménemszól.hu

AudioWorks Hangtechnika

Recommended Posts

Ekkor: 2022. 05. 21. at 13:56 írta djuice:

És erről még nem is szóltunk, hány nagy vst szoftver ment a történelem sírgödrébe már csak szoftveres/hardveres elavulás miatt!

... vagy a nemtörődömség, érdektelenség (egyéb okok?) miatt. A mai napig bánom, hogy a Creative az Emulator X vonalat gyakorlatilag kinyírta. Szerintem - erősen szubjektív persze - akkoriban az egyik legjobb szoftver hangszer volt. (Talán még ma is megállná a helyét akár úgy, ahogy anno kiadták.) Az már csak a légy a buggyant levesben, hogy "windows only". (Valószínűleg a Creative a névhasználattal kaszált egy hatalmasat a piacról, utána hagyta pusztulni...)

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Bendi:

Valószínűleg a Creative a névhasználattal kaszált egy hatalmasat a piacról, utána hagyta pusztulni...

Én olvastam Dave Rossum interjúját, mikor az Emu konglomerált anno a Creativeal és nagyon sokat sejtető volt a nyilatkozata, micsoda új és izgalmas termékek várhatók majd az után, de számomra az volt inkább szomorú, hogy a hangszer vonalat nyírták ki teljesen és ráálltak a hangkártyák, szoftverek vonalra.

Mondjuk az Emulator X3, minden védelmétől kiiktatott "okos verziója" ;) mai napig a gépemen van, mint már rég nem támogatott és elfelejtett cuccmók, és röhely, de win10 alatt egy Behringer hangkarival is tökéletesen, bug mentesen megy. :D

1 bajom van vele: a bolhaszar méretű gombok, feliratok és hogy egy zárt rendszer. De ha csak erre épít vki, egy kukázott 5000 Ft-os régi pc-vel is durván jobb samplert csinál vele magának az ember, mint ma az arany árban mért E-ultra rack samplerek! :cool:

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Ekkor: 2022. 05. 17. at 22:57 írta draco draconis:

Hát az Andertonos Behringer demo eléggé gyenge lett, most vagy nem értenek a felvételhez, vagy ennyire kevés a hang ami kijön belőle. Ha az utóbbi, akkor a Behringer elszúrta.

Amúgy: az OB-X8 kb.  négy-öt tényleg igazán faszányos soundot tud és viszonthallásra. Ezeket a soundokat hallhattunk ezer felvételen. Most ezt adják oda ennyiért. Van akinek ez megér ennyit, van akinek nem. Nekem soha.

Én még a Behringeren is elgondolkozok hogy NEM, akkor is, ha kb. olyan jó a hangja mint kell (és nem olyan mint az Andertonos demo). Mer' minek. Nekem a Rev2 erre a célra elég, no meg pl. az MFB Synth Pro (habár az teljesen más jellegű).

A Polybrute-ot majdnem megvettem, a Matrixbrute miatt, csak az a baj hogy a MB mellett eléggé unalmas a hangja. Persze dizájnra az egyik legszebb darab, de a hangja visszatartott, mert nem hallottam benne túl sok különlegességet. 

A Polybrute viszont azért a legjobb irányvonal, mert az Arturia az egyik olyan gyártó, amelyik végre elkezdett normális, progresszív (polifón) EREDETI analóg szintetizátorokat gyártani, és a nem a múlton kesereg/mereng. Ha nincs más analógod mint a Polybrute, akkor nem is kell más mellé már csak egy mono basszus analóg és kész, habár nekem néha kevés lenne a 6 poli.

Pont ezen hezitalok. Rev2 a poly, subsequent a mono bass-ra. Minden mas auxiliary troops (mint a romai legiokban :)

A kerdojelem egy arp jelenseg a rev2nel (teszteltem mas FWel, mas vason, hitspaceben is, mind ua). Unison/poly modban is az arp random megcsuklik, amikor kezzel jatszok. Arp synch ki/bekapcs, master/slave modban is elojon. A gyartonak irtam, csekkoljak. 

Ahogy a bëlga mondja…allok a pusztaban, garyam lobog….de egy dolgot akarok :) 

Polybrute-nal nem eszleltem meg (mondjuk kevesebbet is jatszottam rajta) 

Szerkesztette TamasDMZ
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta TamasDMZ:

Pont ezen hezitalok. Rev2 a poly, subsequent a mono bass-ra. Minden mas auxiliary troops (mint a romai legiokban :)

A kerdojelem egy arp jelenseg a rev2nel (teszteltem mas FWel, mas vason, hitspaceben is, mind ua). Unison/poly modban is az arp random megcsuklik, amikor kezzel jatszok. Arp synch ki/bekapcs, master/slave modban is elojon. A gyartonak irtam, csekkoljak. 

Ahogy a bëlga mondja…allok a pusztaban, garyam lobog….de egy dolgot akarok :) 

Polybrute-nal nem eszleltem meg (mondjuk kevesebbet is jatszottam rajta) 

Azt hiszem (de este kipróbálom) ha benyomod a Hold gombot, akkor nincs ez a jelenség, de igazad van amúgy, mert van ez a dolga. 

 

Egyébként meg ízlések és pofonok, bár a Moogok közül nekem Sub37 (és persze a Moog One, de az csak fele pénzért) a legszimpatikusabb, de nem cserélném el a Matrixbrute-ra. Annak annyira analóg módon egyedi a hangja, és mégis tud moogos is lenni. Subs37 az tipikus Moog sound és még van patch memória is. Nemhiába az a legsikeresebb Moog mostanában. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...