Jump to content
Ménemszól.hu

ÉLŐBEN JELENTJÜK: AES 2012 BUDAPEST


A/D

Recommended Posts

Kint vagyunk a kiállításon, és akadt pár percem írni a sokkról, ami ért bennünket.

A kiállítás kicsi, úgyhogy közepes actionre rendezkedtünk be, de úgy néz ki, hogy a nem megjelent cégek óriási ziccert hagytak ki: 13 (!!!) hangmérnök témában érintett egyetem diákjai jöttek ki. Mit is lehet csinálni?

post-1-0-02324600-1335523268_thumb.jpg

Bejárat a kiállításra a parkból, gyönyörű időben.

Természetesen lehet ismerkedni a kiállítók termékeivel, azokat gyakran maga a tervező mutatja be (esetünkben Dave Hill a Cranesongtól és David Josephson a Josephson Microphonestól. Minden érdeklődővel akár egyesével elbeszélgetnek). Ez jópofa, de hasonlót már láttunk. Kint van az SSL, a TC Electronic, Dynaudio, AEA, Charter Oak, Roland, Microtech Geffel és még pár másik cég, például a Mercedes Benz is, ahol az új SL roadsterüket lehet kipróbálni, pontosabban beülni, és meghallgatni ezt a "Front Bass System" hangrendszert :) Mi kivittünk egy Mac Pro-t az új Pro Tools HD|X-szel és az Apogee Symphony IO-val.

post-1-0-31778000-1335523300_thumb.jpgpost-1-0-96504400-1335523269_thumb.jpgpost-1-0-17702400-1335523272_thumb.jpg

Aztán vannak szemináriumok a legkülönfélébb témákban. Ezek elvileg fizetősek, gyakorlatilag viszont SEHOL nem kérik a badgeket, konkrétan az nézi meg, aki akarja. Ezzel a lehetőséggel élnek is, hiszen az előadótermek csurig vannak.

Az előadások közül kiemelném azokat a prezentációkat, amiket azon DIÁKOK tartanak, akiket a zsűri kiválasztott a felvételkészítés verseny győzteseként. Nekik kell bemutatniuk, hogy hogy készítették a felvételt! Ez mekkora?

Aztán vannak cégek, profik által tartott előadások, pl. analízis-szintézis, autók hangrendszere, térhangzás, dob és ütős hangszerek programozása, alacsony sávszélesség vs audió minőség és mindenféle fajta terület témában, tényleg csak győzze kiválasztani az ember hova megy.

A folyosón belebotlottam egy Eurorack Modular szintikollekcióban, benne olyan modulokkal, hogy rögtön padlót fogtam. Most találkoztam először MOTM és Serge euro blokkokkal például.

post-1-0-53471700-1335523274_thumb.jpg

Eurorack Modular

Kicsit jobbra a modular szintitől egy pult, ahol lehet olvasni a híreket, egyfajta nagy bulletin boardként működik: itt értesülhettünk pl. a pályázati feltételeiről a következő, San Franciscóban megrendezésre kerülő 133. AES-es Diákok Tervező Versenynek. Bármilyen hangmérnök kapcsolódású hardver-szoftver témában lehet nevezni, a győztesek pedig prezentálnak. Csudálatos!

post-1-0-16501200-1335523278_thumb.jpgpost-1-0-58818500-1335523281_thumb.jpgpost-1-0-40039200-1335523285_thumb.jpg

Ugyanitt lehet regisztrálni az esti Partyra ! Hát ilyet…. 16:30-kor találka a Bartók teremben, felrakják őket egy dunai hajóra, isznak valamit, és utána bulizni viszik a belvárosba a különböző népek leendő hangmérnök palántáit. Ez nem véletlen, hiszen a művelt szakember réteg nevelése mellett az is nagyon fontos, hogy ezen szakmában már korán kialakuljon kapcsolatrendszer, és az eszmecsere.

post-1-0-44274300-1335523288_thumb.jpgpost-1-0-25355800-1335523291_thumb.jpgpost-1-0-11466900-1335523305_thumb.jpg

Nagyjából ezek az első két óra benyomásai. Pontosabban döbbenetei. Mert nyilvánvaló, hogy a kiállítás még ilyen miniben is toronymagasan a hazai szakmai események FELETT van. És még sokkal jobb is lehetne, ha a szervezők időben lekommunikálják, hogy mennyi látogatót sikerült idevonzani, és akkor két percig sem kétséges olyan cégek számára mint a Neumann, Sennheiser vagí Focusrite, hogy itt van bőven keresnivalójuk (utóbbi gondolkodott hogy kijöjjön-e pl. a RedNettel). Az is nyilvánvaló, hogy a hazai oktatási központok sincsenek sehol. Nincs ilyen szocializáció, nem viszik el a diákjaikat ilyen programokra (hazaira sem, nemhogy külföldire!), és sajnos az oktatás és megszerezhető tudás színvonala sem éri el az itt tapasztalhatót. Elnézést, ha ezzel valakit megbántottam, kívánom, hogy a leírtak inspirációként váljanak hasznára!

Aki kíváncsi a kiállításra, vasárnapig megtalálja a Novotelben.

Óriási tapasztalat ez, reméljük, lesz még alkalom!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...