Jump to content
Ménemszól.hu

3rd Wave - Groove Synthesis - a legjobb hullámtáblás?


draco draconis

Recommended Posts

"The 3rd Wave is a powerhouse wavetable synth with analog filters, 24-voice polyphony, and 4-part multi-timbral performance capability that’s like having four independent 6-voice synthesizers at your fingertips. info@groovesynthesis.com Each of its 3 oscillators per voice can be a classic PPG-era wavetable, a modern high-resolution wavetable, or an analog wave shape. Create up to 64 custom wavetables of your own with the 3rd Wave’s Wave Maker tool, which features sample-to-wavetable capability. Connect an audio source to the built-in audio input and generate a wavetable at the touch of a button. Linear FM, a 6-stage wave envelope per oscillator, 4 envelopes and 4 LFOs with delay, dual effects per part, a pattern/song based sequencer per part, and an easy to use 16-slot mod matrix all make it a sound designer’s dream."

Csodálkozom, hogy ennek nincs topikja, mert ez már a demón is átsüt, hogy nagyon szépen szól:
 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 órája írta draco draconis:

...

3800 dolcsira tervezik, meg nem kapni ha jol tudom. Jol megepitett(nek tuno) hangszer, jol szol, de nem nagyon csinal olyat, amit mondjuk waldorfok nagyjabol hasonlo arban ne tudnanak. Szoval eleg kemeny faba vagtak a fejszejuket.

Kivanok nekik szep sikereket, de nem lepodnek meg, ha azok mersekeltek maradnanak. Kar, mert latszik hogy sok torodest es szeretetet toltak bele.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bocs Dutchie, de ezerszer jobban szól mint a Waldorf M, Iridium vagy bármelyik mostani Waldorf. 

Ezt így demóból lehet hallani, mert a mostani Waldorfok azért a pénzért - kivéve Kyra - vagy rohadt unalmasak (mint M) vagy vékonyak mint Iridium és tsa. 

Ebben pont ott vannak azok a hullámtáblás hangok amik egyszerre modernek és vintagek, és még brutál jól szólnak is. 

Az Iridium hiába modern, de annyira vékonyka, hogy akkor bárkinek ezerszer jobban ajánlok egy Serumot, pedig nem szeretem a szoftokat. 

Egy Modwave szétszólja az Iridiumot, pedig az nem abban a ligában konkurenciának készült. 

 

Ps.: Szerintem ez a mostani legnagyobb dobás poliszinti téren. Két analóg szűrő, 24 polifónia, 4 part multi, hullámtábla szintézissel. És egyéb okos sokaság... 

Durván jobban megéri mint az Oberheim. 

Szerkesztette draco draconis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 06. 11. at 22:46 írta DutchFlowers:

EN IS! :)

De ezt is:

 



Revideálom magamat: tényleg nem ér 4000 dollárt, sőt 3000-et sem.

Egy modwave simpla oszcillátoros dolgaival hasonlítgatom, gyári hullámtáblákkal és hát na. A modwave bár a morph type egyes típusai miatt vékonyka - mert az szó szerint néha elfelezi a hangot - de azt kikapcsolva ... (illetve a bandpass szűrő is eléggé vékony, főleg egy analóghoz képest). Szóval nem éri meg, mert ugyanazt meg tudom csinálni, sőt bármilyen eszement wavetable dolgot.

Szerintem hullámtáblában egyelőre a győztes: Korg Modwave

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

14 órája írta draco draconis:

...

A te esetedben eleg nehez megitelni, hogy mikor vagy szarkasztikus es mikor komoly, de modwave tenyleg jo kis cucc, plane annyi penzert, meg ha nem is valodi hullamtabla (ha jol tudom).

Ez a 3rdwave meg valtozatlanul jopofa kis cajg, de az ar amit kernek erte tenyleg csak azzal magyarazhato, hogy kis butik ceg produktuma. (meg hogy pl "nem sajnaltak belole az anyagot")

Lehet kicsit OFF: keso '80-as kora '90-es evek BP szuronek tuno futamai sok esetben (foleg a techno mufajaban) nem BP volt, hanem a mixeren parametrikus peak. En alapbol nem vagyok BP-parti, mert 6dB-nel meredekebb vagassal szerintem mindegyik vekony, sot neha meg az is, de ez persze szubjektiv. 

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

10 órája írta DutchFlowers:

A te esetedben eleg nehez megitelni, hogy mikor vagy szarkasztikus es mikor komoly, de modwave tenyleg jo kis cucc, plane annyi penzert, meg ha nem is valodi hullamtabla (ha jol tudom).

Ez a 3rdwave meg valtozatlanul jopofa kis cajg, de az ar amit kernek erte tenyleg csak azzal magyarazhato, hogy kis butik ceg produktuma. (meg hogy pl "nem sajnaltak belole az anyagot")

Lehet kicsit OFF: keso '80-as kora '90-es evek BP szuronek tuno futamai sok esetben (foleg a techno mufajaban) nem BP volt, hanem a mixeren parametrikus peak. En alapbol nem vagyok BP-parti, mert 6dB-nel meredekebb vagassal szerintem mindegyik vekony, sot neha meg az is, de ez persze szubjektiv. 

Hallgasd a Bass Station Bandpass filterét! 

És miért nem valódi hullám tábla a Modwave? 

 

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Hallgasd a Bass Station Bandpass filterét!

Nem tudom, mert az nincs. De az is 12dB/oktav, szoval -es ez csak feltetelezes- ott sem magan a szuresen mulik, hanem maga szuro varacskos (tehat torz), vagy valami hasonlo lehet az ok.

Az Analog Keys-ben is sokkal tobbre tartom a peak filtereket, vagy sorbakotve LP+HP-bol kirakhato szeles(ebb) BP-t. Nemtom, nem vagyok egy bandpass figura. De ez ugye szubjektiv.

Amugy jo otletet adtal, hogy mit vegyek legkozelebb... BSII. :) (na nem feltetlenul a BP filter miatt)

16 perccel ezelőtt írta draco draconis:

És miért nem valódi hullám tábla a Modwave?

Bocs, az.

Reggel volt, valszeg osszekavartam a Wavestate-tel.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem jó választás a BSII. 😉

A Novation a Peak - Summit szériával jól csőbe húzta magát. Mert ha a BSII - t csinálta volna meg polifónra azzal tarolt volna. 

 

Habár ha arra is csak középszer vagy gyenge mixert rakott volna kicsi headroommal akkor persze semmi sem változna nagyon. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...