Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

USB hangkártya vagy keverő? :)


RICKKANE

Kérdés

Sziasztok,

Még amatőr szinten vagyok és most tapasztalom ki a dolgokat mi lenne a legjobb és ahogy fejlesztem a dolgaim most belefutottam egy problémába.

Az eszközök amiket használok:
Elektron Digitakt
Korg Minilogue XD
Arturia Microfreak
Ableton Push 2

Mackie MR5 Studio hangfalak

és... egy Focusrite 2i4 2.Gen ami kevésnek bizonyul.

Szóval a kérdésem az lenne ki mit ajánlana amibe elférnék? Esetleg egy Focusrite 8i6 vagy egy 6-8-10 csatornás keverő (pl. Behringer).
Most így félmegoldásként a Digitakt inputjaba megy bele a minilogue xd de szeretném ha külön menne minden (Arturia microfreak így már be sem fér).

Tudom hogy elég amatőr kérdés csak probálom megtalálni a legjobb megoldást :)

Köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 1

A fenti problémára több megoldás is van. El kell dönteni, mire van inkább szükség. Hangkártya vs Keverő.

Hangkártya: Ár/értékben a legjobb a Clarett 8Pre USB. Ezzel otthoni környezetben minden megoldható, nem kell a kütyüket dugdosgatni stb. Minőség/Multitrack recording ok. Ehhez képest a Scarlett 18i8 Gen3 fele annyit sem tud, tehát drága. Alternatíva még lehet az UA-1010 Octa-Capture (izlés kérdése), vagy egy Behringer UMC1820 (jó ára van, ha nem zavar a logó).

Keverő: az olcsóbbaknak hátránya, hogy csak a mastert rögzítik. (Mint hangkártya.) Ezzel nincs baj, csak akkor, ha a sávonként felvett anyagon a keverőn beállított EQ/Comp beállítása nem úgy sikerült mint terveztük, és ezt utólag a mixben korrigálni nehezebb feladat, mint ha "nyersen" vettük volna fel. (Vagy nem olyan a dsp karakterisztikája mint amit szeretnénk.)

Hibrid megoldás lehet egy olyan keverő, ami hangkártya is egyben, és vele minden egyes sáv külön rögzíthető a daw-ban. Ebben a témában érdemes a Presonus háza táján nézelődni az igények, a szükséges sávok számában és a budgetet illetően. (Studio Live.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta martino2911:

Tudom hogy elég amatőr kérdés csak probálom megtalálni a legjobb megoldást

Nem amatőr. Csak az a kérdés mit szeretnél? Mindent rögzíteni is vagy csak hallani?

Utóbbihoz tényleg elég még egy analóg keverő is... A rögzítés már más terület. Főleg ha szoftveres (mert tudsz venni pl. multi-track recorder cuccokat is pl. Zoom). Ha pc-n rögzítel, ott meg egy sok bemenetes hangkártya igényelni fog egy kontrollert is. Szóval árban se mindegy merre tapogatózunk.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 órája írta djuice:

Nem amatőr. Csak az a kérdés mit szeretnél? Mindent rögzíteni is vagy csak hallani?

Utóbbihoz tényleg elég még egy analóg keverő is... A rögzítés már más terület. Főleg ha szoftveres (mert tudsz venni pl. multi-track recorder cuccokat is pl. Zoom). Ha pc-n rögzítel, ott meg egy sok bemenetes hangkártya igényelni fog egy kontrollert is. Szóval árban se mindegy merre tapogatózunk.

Mivel tényleg kezdő vagyok így első körben arra gondoltam hogy inkább csak hallani ha pedig felvenni bármit akkor azt ableton-ba. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 06. 22. at 11:29 írta martino2911:

Mivel tényleg kezdő vagyok így első körben arra gondoltam hogy inkább csak hallani ha pedig felvenni bármit akkor azt ableton-ba. 

Nekem van egy Behringer Xenyx X1622 USB keverőm van. Ha ezzel veszel fel dolgokat, akkor az a hátránya egy multi-channel recorderrel szemben, hogy a keverő csak 2 sávot ad ki magából USB-n is (bal, jobb master). Míg ha veszel mondjuk egy többsávos hangkártyát, azzal külön-külön sávokra tudod felvenni a hangszereidet Abletonba. Minden hangszernek külön sáv. Keverőn, pedig felvétel előtt kell összetologatni a hangerőarányokat, EQ, kompresszor az egyes hangszerekre.

Hallgatásra tökéletes egy keverő is. A felvétel már más tészta.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 06. 21. at 17:20 írta martino2911:

...

Hali,

Wolf ajanlotta mar a Clarett 8Pre-t, ami ha belefer a budzsebe, akkor nagyon jo valasztas. Ha a scarlet minoseget mar ismered, es elegedett vagy vele, akkor fele annyiert van scarlet 18i20, ami melle akar belefer meg egy mackie 12 savos kevero is, ha budzse lenne clarettre, de eleg a scarlet minoseg (semmi baj vele) es inkabb kenyelmesebb, teljesebb studio-elmenyre vagysz.

Ha a budzse nem szamit, akkor meg egy SSL Big Six. Az kevero is, van eleg sav, savonkent oda-vissza audio interfesz, van benne valodi busz-kompresszor, meg talk-back is ha jol emlexem. Persze az ara ... az... nem tulzo, meg nem indokolatlan, de magas.

Egy clarett8pre kb 850 erka, egy scarlet 18i20 kb 450, egy mackie 12 savos kevero meg 300 alatt siman, effektel meg 400 alatt kicsivel. Persze keverot nem KELL venni, szal egy 18i20 is mindent megad, amire a mostani felallas kivaltasahoz szukseged van. Lentebb minosegben nem mennek, tehat 450 erka minimum. Kb ugyanennyiert van a PreSonus-nak is interfesze, de azt nem ismerem szemelyesen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...