Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

External display kérdés


Zsigri Bálint

Kérdés

Sziasztok!

jelenleg egy 21” CTO iMac-en dokgozom és kényelem végett megtoldanám egy plussz monitorral, ami tulajdonképpen a fő képernyőm lesz. 
Tehát be kerülne középre egy 24” 16:9 arányú B monitor. Az iMac pedig 2 óránál kap helyet a jobb oldali hangfal alatt-mellett, nem az asztalon. 
4gb-os videokártyám van, tehát ennek semmi akadálya, ki is néztem egy monitort, amiről érdekelne a vélemény ha van személyes tapasztalat.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_peaq-pmo-s241-ifc-24-sík-fullhd-75hz-16-9-freesync-ips-led-monitor-1343803.html
 

(esetleg ha van olyan ami nagyon bevált meghallgatom szívesen!)

köszi!

B

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
4 órája írta Zsigri Bálint:

érdekelne a vélemény ha van személyes tapasztalat.

Személyes tapasztalatom nincs erről a típusról és MAC-em sincs. Én egy PC laptop mellett használok évek óta HDMI external monitort. Tapasztalatom szerint a kép minősége a zenéléshez majdnem mindegy... sőt minél jobb/nagyobb egy monitor felbontása, annál apróbbak lesznek rajta a nem alkalmazkodó pluginek, de ezt csak halkan jegyeztem meg mint infó.

Amit érdemesnek tartok megfontolni, hogy milyen magasra szeretnéd a monitort? Amit belinkeltél, ennek elég magas lenne a lába itt az én asztalomon, hosszú távon fárasztó ha mindig felfelé kell billentenem a nyakam. A saját otthoni preferenciáidat Te ismered, csak egy tapasztalatot akartam megosztani. Az nem látszik hogy ennek a monitornak mennyit enged állítani a lába, de érdemesnek tartok olyan monitort választani, aminek nemcsak a dőlésszöge, hanem a magassága is állítható, méghozzá elég nagy tartományban.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha az iMaced retina displayes, és tetszik a képe, akkor minden nem retina monitorban csalódni fogsz. Hidd el, látni fogod a pixeleket.
Amúgy zenéhez tényleg nem létfontosságú a nagy felbontás, de ma már szinte minden plug-in tudja a méretezést. 
Nekem sokszor pont az a bajom, hogy nem tudom még kisebbre venni az "objektumokat".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Csak kicsit offolok, hogy vajon mennyire okos dolog olyan monitort hasznalni, aminek nem latod a pixeleit, aztan nagyitani a megjelenitendo cuccokat, hogy lassad is oket. Egy gyors matek: ha pl ketszeresre kell nagyitanod a cuccot, akkor az 4x annyi pixel, ami 4x annyi memoriat, a mozgatasa/kezelese meg negyszer annyi muveletet igenyel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...