Jump to content
Ménemszól.hu

Videotime: Lakossági Hangmérnök Találkozó (2012.03.06)


A/D

Recommended Posts

Mielőtt belecsapunk az új videónkba, szeretném kérni a közösség segítségét! A szolnoki esemény kapcsán kiderült, hogy az egyik legjobb módszer médiatámogatás szerzésére, ha a saját fórumunkhoz fordulunk.

KERESÜNK OLYAN LELKES ZENÉSZEKET, akik tudnának segíteni nekünk a most szombaton megrendezésre kerülő Pl. ki tud rakni tőlünk szóróanyagot egy közeli iskolában, vagy van kapcsolata a helyi médiával (újság, rádió, TV). Aki ilyenben részt tud válallni, megköszönném, ha felvenn velem a kapcsolatot!

Most viszont széken hátradől, pattogatott kukoricát bekészít, és Silket néz...

http://youtu.be/7DkkjDKidpc

Link to comment
Share on other sites

Engem meg az érdekenle, hogy miért nem zenével készült a kis bemutató. Ilyen zajt egy kávédaráló csap, amikor van valami hulladékfém van a kávéba rejtve:-)

Milyen lábdob? Milyen basszus? Én egyiket sem hallottam....

Link to comment
Share on other sites

Készült felvétel, csak nincs értelme video-ként felrakni. Ebben a minöségben inkább félrevezeti a népet, ugyanis a finomságok egyátalán nem jönnek át. Ezért úgy döntöttem, hogy semmi értelme nincs. Tanulság, el kell jönni az ilyesmire, hogy melegében élvezd. :)

Link to comment
Share on other sites

Azért Silket megnéznénk szívesen a traktoros, disznótartó kukorica őstermelő parasztbácsik, paprikás krumpli készítést modernizáló, éves, országos agro-kultúr biennáléján is, mit tudna mesélni a trágyahasznosítási ágazat gasztronómiai kivetüléseinek nüanszairól, hangtechnikai szemszögből közelítve! :D

Link to comment
Share on other sites

Silk: szerintem azért mégis meg kéne a teljes változatot mutatni a népnek. Biztos nem ebből tanulnánk meg keverni, de érdekes és szórakoztató lenne.

Ez a Full on stílus amúgy? Vagy melyik a psy trance-en belül?

Van itt valami goás, aki tudja? :)

Link to comment
Share on other sites

Silk: szerintem azért mégis meg kéne a teljes változatot mutatni a népnek. Biztos nem ebből tanulnánk meg keverni, de érdekes és szórakoztató lenne.

Szerinted ez itt a nem szórakoztató rész? :)
Link to comment
Share on other sites

A stratégiánk az, hogy mindenböl azt közöljük, ami hasznos vagy szórakoztató. Ami nem tud átmenni jótyúbon, azt inkább nem. Lesznek mindenféle más videok még, sok sok hasznos dologgal nemsokára...truszt mí. :)

Link to comment
Share on other sites

Silk nyilván arra gondolt, hogy pl. az előadás további részében bemutatja hogy az adott lábdob miért nem jó és csinál egy újat... a jutyúb videóban meg nem fogjuk érteni mi történik, mert ugyan Silk azt mondja, hogy "itt állítok ezen, megemelem azt és ez így ugye mennyivel jobb", közben a jutyúb meg csak pukizik egyet és egyáltalán nem fogunk tudni semmit levenni abból hogy akkor mit is csinált azzal az amplitúdóval...

Én is rettenetesen kíváncsi lennék a folytatásra még úgy is, ha nem hallani ki rendesen a bemutatni kívánt frekvenciahuszárkodást :-D

De tökre megértem azt is hogy miért nem találja Silk hasznosnak így bemutatni a dolgot.

Ettől függetlenül csatlakozok! Ha megígérjük, hogy a jutyúb hangminőséget nem fogjuk referenciának tekinteni, akkor hátha meglágyul a Kedves Mester és mégiscsak megörvendeztet minket a folytatással :-D :bow:

Link to comment
Share on other sites

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy akinek fontos, az úgyis eljön. Szerintem az sem véletlen, hogy a neten eddig 1-2 kivételtől eltekintve csak rossz ismertetőket láttam. A mi videónk szerencsés abból a szempontból, hogy azért van benne jópár hasznos gondolat. Urak, ez a final edit. Ha lesz ilyen, majd gyertek el legközelebb!

Link to comment
Share on other sites

Skacok azért arra érdemes odafigyelni, hogy Silk alapvetően egy hangmérnök, neki az a feladata, hogy elé pakolnak egy zenét stílustól, minőségtől valamelyest függetlenül, és neki az a feladata, hogy abból hozza ki a legjobbat. Nyilván eldöntheti, hogy vállalja e vagy sem a munkát vagy sem, de ő egy profi iparos ember, aki profi mármár művészi szinten végzi a dolgát. Lehet fikázni a zenét, de kérdés, hogy mi értelme van? Ez szerintem elsősorban ízlés kérdése, amiről meg vitatkozni megint csak fölösleges. Kb olyan ez minthogy kritizáljuk az autószerelőt, hogy miért szerel zsigulit, trabantot, meg suzukit, miért nem csak audit mercit meg bmw-t....

Link to comment
Share on other sites

Skacok azért arra érdemes odafigyelni, hogy Silk alapvetően egy hangmérnök, neki az a feladata, hogy elé pakolnak egy zenét stílustól, minőségtől valamelyest függetlenül, és neki az a feladata, hogy abból hozza ki a legjobbat. Nyilván eldöntheti, hogy vállalja e vagy sem a munkát vagy sem, de ő egy profi iparos ember, aki profi mármár művészi szinten végzi a dolgát. Lehet fikázni a zenét, de kérdés, hogy mi értelme van? Ez szerintem elsősorban ízlés kérdése, amiről meg vitatkozni megint csak fölösleges. Kb olyan ez minthogy kritizáljuk az autószerelőt, hogy miért szerel zsigulit, trabantot, meg suzukit, miért nem csak audit mercit meg bmw-t....

Bocsánat a duplázásokért...
Link to comment
Share on other sites

Sok olyan fontos dolog elhangzik itt. Azért, ez a killer goa stílushoz tartozik.

Silk: szerintem azért mégis meg kéne a teljes változatot mutatni a népnek. Biztos nem ebből tanulnánk meg keverni, de érdekes és szórakoztató lenne.

Ez a Full on stílus amúgy? Vagy melyik a psy trance-en belül?

Van itt valami goás, aki tudja? :)

Ez a killergoa ami elég menekülős. Tavaly Ozora-n hallottam ilyeneket, annyira absztrakt volt, akkor épp vicces hogy sosem tudtad mi fog történni előre. Igazi Dadaista cucc. Az ilyen stílusból ami inkább jobban tetszik az az andromeda - sensations, astral projection - ambient galaxy sorolhatnám...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...