Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Jó-e az amd zenére?


xinu

Kérdés

Recommended Posts

Elég újkeletű problémám alakult ki. Vannak itt amd-sek?
A problémám elég összetett.  A probléma az, hogy a daw programban (többen is) a szoftver hangszerek amiket használok (amik mind eredetik) alig tudja futtatni a számítógép. A cpu terhelés elég hamar felmegy 100%-ra 2-3 hang leütése után és elkezd pattogni az audio. Ez tipikusan csak 1 esetben szokott lenni ha gyenge a cpu. Viszont 1 ilyen 8 magos cpunál ez elvileg lehetetlen!
A host zeneszerkesztőp szofzverek azt mutatják 90-100%-os a terhelés ami igaz is ugyanakkor a windows feladatkezelője szerint csak 10%-on áll a cpu terhelés. Bár ez utóbbi szerintem téves adat.
Az előző számítógépem 2 magos intel gép volt és szinte még ott is jobb volt a teljesítmény arány mint most.
A kérdésem az lenne, hogy ez minek tudható be illetve lehet, hogy az amd cpu nem jó erre a feladatra ,mivel régebben azt olvastam, hogy a szoftvereket inkább intel utasításkészletre írják? Tehát intel cpu-nál nem lenne ez a probléma?
Link to comment
Share on other sites

xinu, szerintem 100% hogy az utasításkészlettel (vagy hasonló dologgal, sse, sse2, meg ilyen borzasztó szójátékok) lesz a gond. nem mindegy, hogy a cpu tartalmazza vagy emulálja-e a speckó parancsokat.

ha van lehetőséged, tedd át a projektet egy hasonló kategóriájú intelre és hasonlítsd össze.

Link to comment
Share on other sites

 

Elég újkeletű problémám alakult ki. Vannak itt amd-sek?
A problémám elég összetett.  A probléma az, hogy a daw programban (többen is) a szoftver hangszerek amiket használok (amik mind eredetik) alig tudja futtatni a számítógép. A cpu terhelés elég hamar felmegy 100%-ra 2-3 hang leütése után és elkezd pattogni az audio. Ez tipikusan csak 1 esetben szokott lenni ha gyenge a cpu. Viszont 1 ilyen 8 magos cpunál ez elvileg lehetetlen!
A host zeneszerkesztőp szofzverek azt mutatják 90-100%-os a terhelés ami igaz is ugyanakkor a windows feladatkezelője szerint csak 10%-on áll a cpu terhelés. Bár ez utóbbi szerintem téves adat.
Az előző számítógépem 2 magos intel gép volt és szinte még ott is jobb volt a teljesítmény arány mint most.
A kérdésem az lenne, hogy ez minek tudható be illetve lehet, hogy az amd cpu nem jó erre a feladatra ,mivel régebben azt olvastam, hogy a szoftvereket inkább intel utasításkészletre írják? Tehát intel cpu-nál nem lenne ez a probléma?

 

KillerFox magos felvetését támasztaná inkább alá az is, hogy a Windows feladatkezelő 10% körüli terhelést jelez ki, miközben a DAW-od 90-100%-ot ír: 1 teljesen leterhelt mag a 8-ból összességében 12.5% terhelést jelent (papíron). ha a DAW-od csak egy magot használ, akkor azt azért tényleg könnyen túl tudja tölteni. mindenképpen nézz körül a multicore support részében a DAW-odnak és bizonyosodj meg arról, hogy be legyen kapcsolva minden ilyen jellegű opció - ha kell, akkor ezt tedd meg a szoftverhangszereidben is (Kontakt standalone-ban is be lehet ezt állítani külön a többmagos támogatást). 

Link to comment
Share on other sites

Ha a fűtés gyenge a stúdióban, akkor AMD:-).

Bocs, de ha ez vicc annak is rossz. Nekem 2 asztali gépemben is AMD van. Az egyik egy Athlon X2 64 és 8 év alatt mióta megvan, sose ment 40°C fölé a maghőmérséklete!!! A gyári coolerén szinte szemmel olvasható a fordulat, annyira nem kell pörögnie és így csendes is a gép.

A másikban is a vinyó melegebbet csinál az AMD cputól, úgyhogy ez ordas ferde legenda hogy az AMD gőzturbina lenne!

Ellenben az Intel! Az újabbakat nem tudom hogy van, de a rokonságban 2 koros Intel gép is van és mint a katonai helikopter úgy felzúg terhelésre a coolere! Épphogy fel nem szál! :D

Link to comment
Share on other sites

xinu, szerintem 100% hogy az utasításkészlettel (vagy hasonló dologgal, sse, sse2, meg ilyen borzasztó szójátékok) lesz a gond. nem mindegy, hogy a cpu tartalmazza vagy emulálja-e a speckó parancsokat.

ha van lehetőséged, tedd át a projektet egy hasonló kategóriájú intelre és hasonlítsd össze.

Ez is csak pesti legenda! Egy AMD ugyanúgy tartalmazza a standard utasításkészleteket amit egy Intel is, máskülönben a hackintosh projektek se tudnának rajtuk futni.

Eleve jó lenne tudni milyen progikat használ a userünk milyen hardverekkel, pl. Cubasenél eleve gyári ajánlások vannak a biztos működés bekonfigolására. Tuti itt lehet a blöki elvermelve hogy nincs rendesen beállítva a gép!

Link to comment
Share on other sites

 

Elég újkeletű problémám alakult ki. Vannak itt amd-sek?
A problémám elég összetett.  A probléma az, hogy a daw programban (többen is) a szoftver hangszerek amiket használok (amik mind eredetik) alig tudja futtatni a számítógép. A cpu terhelés elég hamar felmegy 100%-ra 2-3 hang leütése után és elkezd pattogni az audio. Ez tipikusan csak 1 esetben szokott lenni ha gyenge a cpu. Viszont 1 ilyen 8 magos cpunál ez elvileg lehetetlen!

Most ez komoly? :D Mondd, hogy nem csak a poén kedvéért dobtál be egy ilyen trollt.

 

 

Már hogy lenne lehetetlen, elég ha csak az ASIOt nem teszed fel, vagy rosszul optimalizált a plugin, esetleg a DAWoddal nem kapatibilis. Annyire lehetetlen, hogy most mondtam rá 3 lehetőséget.

Miért nem írod le hogy milyen DAWot, VSTt, és hangkártyát használsz? Akkor lehet, hogy még segíteni is tudunk.

Miből gondoltad, hogy beleszól a pluginjaid teljesítményébe, hogy warezolt, vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

Abban teljesen igazad van hogy ez nem a user feladata lenne hogy managelje a magokat, hanem a szutyok winfosnak. Meg hát a DAW telepítő is közölhetné mire van igénye és mit kapcsoljon be vagy osszon el számára az OS!

A cpuk pontos dolgai a gyártók oldalán közzétett technical white paper doksikból amúgy fullra visszakövethetők. (nem mondom hogy nem kell érteni is hozzájuk!) Amúgy a prohardver oldalról is sok teszt meg okosság összeszedhető.

Mellesleg az emuláció az emuláció. A mac power pc régen pont mindent emulált a csökkentett utasításkészlete folytán, nem véletlenül váltottak a növelt alap utasításkészletű Inteles lapkákra. Egy AMD is ugyanúgy emulálja amit az Intel emulál és fixen tartalmazza amit az Intel is fixen behuzalozva. A kettő márka közti különbségek teljesen másból adódnak, van nem egy dolog amit az AMD ügyesebben, okosabban valósított meg és fordítva, de ezt jelzi is hogy a két gyár fej-fej mellett nyomja évek óta. Az ARM csak most kezd feljönni harmadikként.

Link to comment
Share on other sites

Sosem volt AMD-m, de ilyenkor mindig eszembe jut, hogy 10 éve úgy nézett ki egy RME hangkártya

telepítési leírása, hogy két sor volt Intel gépre, 2 oldal pedig AMD-re.

Szóval bőven van annak alapja, hogy DAW-nak nagyon nem ajánlották akkoriban.

Azóta persze sok generáció lement már a processzoroknál, így ez nyilván változhatott.

Link to comment
Share on other sites

Na ez nagyon nem jó mivel még most jött a válasz az arturiától is, hogy intel-re fejlesztenek és nem amd-re és, hogy inkább intelt vegyek!

 

Csak süket duma hogy hamarabb lerázzanak. Ha ez megnyugtat, Inteles gépen (i3) is uolyan bugosak az arturia a cuccai.

Nehogy már a cpu tehessen róla hogy nem tudnak szoftvert írni. :) Én is szeretem a pluginjaikat, de brutál bugos némelyik. Ha sehogy se megy, érdemes vmi alternatíva után nézni.

 

A K5-óta AMD user vagyok és soha nem volt problémám, pedig már rengeteg féle dolgot csináltam. (ezért se váltottam Intelre soha. no meg az ár/érték arány se mindegy)

Fentebb írta vki a hűtés dolgot. Az is marhaság. Sose volt vele bajom (gyári hűtés).

 

malaga: arról se a cpu tehet. :)

Link to comment
Share on other sites

elmentem popcornert, nemsokara kezdodik a vallasi haboru :D

 

komolyra forditva: szerintem ahany gep, annyifele hibalehetoseg. rengeteg alkatreszbol lehet valogatni es nem mindegyik hozza az elvarhato szinvonalat. lehet, hogy egy jol osszerakott amd szanaszet veri a gany inteles cuccokat es forditva. ha egy proci tulmelegedik, az nem feltetlenul a proci hibaja, hanem a hutese, szar a ventillator? de az is lehet, hogy az alaplap gagyi. vagy mas, akarmi.

 

ha a szamitogep a munkaeszkozod, akkor ne sajnald ra a penzt. ugy kell osszevalogatni az alkatreszeket, hogy a leheto legjobban passzolo dolgok keruljenek egymas melle. ehhez meg nem art bogaraszni a neten.

a vallasi haboruknak meg semmi ertelme a fentebb emlitett okok miatt.

 

ja es nyilvanvaloan a szoftverek egy resze barmilyen jol (vagy szarul :) ) is van megirva, szinten nem fog menni a hardverek kulonbozosegei miatt, szabvanyok ide vagy oda.

Link to comment
Share on other sites

   Nálam Windows csere segített hasonló problémánál. 

 

 

 

Elég újkeletű problémám alakult ki. Vannak itt amd-sek?
A problémám elég összetett.  A probléma az, hogy a daw programban (többen is) a szoftver hangszerek amiket használok (amik mind eredetik) alig tudja futtatni a számítógép. A cpu terhelés elég hamar felmegy 100%-ra 2-3 hang leütése után és elkezd pattogni az audio. Ez tipikusan csak 1 esetben szokott lenni ha gyenge a cpu. Viszont 1 ilyen 8 magos cpunál ez elvileg lehetetlen!
A host zeneszerkesztőp szofzverek azt mutatják 90-100%-os a terhelés ami igaz is ugyanakkor a windows feladatkezelője szerint csak 10%-on áll a cpu terhelés. Bár ez utóbbi szerintem téves adat.
Az előző számítógépem 2 magos intel gép volt és szinte még ott is jobb volt a teljesítmény arány mint most.
A kérdésem az lenne, hogy ez minek tudható be illetve lehet, hogy az amd cpu nem jó erre a feladatra ,mivel régebben azt olvastam, hogy a szoftvereket inkább intel utasításkészletre írják? Tehát intel cpu-nál nem lenne ez a probléma?

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...