Jump to content
Ménemszól.hu

Korg Drumlogue


faceeasyg

Recommended Posts

260eFt körüli összeget azért nem adnék érte, de amúgy tetszik.
Szinte irreleváns, de nekem ez a "tömör" fekete szín nagyon nem jön be. Lehetne benne némi élet optikailag is fehér, piros és/vagy kék verziók által.
Nem szivárványt szeretnék, hanem pl. egyszínű fehéret.

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

21 perccel ezelőtt írta syngular:

Szinte irreleváns, de nekem ez a "tömör" fekete szín nagyon nem jön be. Lehetne benne némi élet optikailag is fehér, piros és/vagy kék verziók által.

Nekem van olyan erzesem, hogy a Korg a mai sokszinu, meg sokfele szinnel vilagito/villogo cuccokkal szemben direkt valasztja a visszafogott, mar-mar unalmas kulsot. Oket ismerve, lehet, hogy lesz majd belole szurke peldany is. :)

Nem olcso, de van benne funkcio is, meg nem sporoltak le alapveto dolgokat (multi out, normal MIDI, 2 usb), igaz az RGB ledekkel fukarkodtak, meg a szines festekkel is. Meg a sample memoriat sem vittek tulzasba, de az szerintem inkabb feature.

En se vennem, de nekem a workflow nem jon be.

Link to comment
Share on other sites

Elsőre: fúdejó.

Másodikra: A láb = Volca Kick, vagyis önmagában tök jó, de zenébe nem jó, és a sample tranzies se győzött meg. A többi analóg sáv jó. 
A pici kijelző körülményessé teszi. Performanszra kb nem gondoltak. 
A szinti részt komolyan nem értem miért erőlteti mindenki dobgépekbe?
Vajon azok a volcás potik azt jelentik, hogy gaint nem lehet menteni?

A kapható dobgépek nagyrészénél így is sokkal jobb.

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

Rétegcucc. Nekem, mint Korg fanatistának abszolúte bejön, már csak azért is, mert tökéletesen illeszkedik a Prologue designhoz - ami egyébként a vásárlók 99%-nak feltehetőleg nem szempont. Számomra kifejezetten üdvözlendő, hogy nem villog és nem karácsonyfa, de kétségtelenül kevéssé trendi. Egyébként meg semmi olyat nem nyújt (speci alapján), ami miatt okvetlen szükségem lenne rá - bár szívesen megnyomkodnám. Valahogy dobgép nélkül mindig is elvoltam, pedig amit lehet, kipróbáltam és járt már nálam. Ennek ellenére azért ezt is meglesném egyszer. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 órája írta Kilobeat:

Elsőre: fúdejó.

Másodikra: A láb = Volca Kick, vagyis önmagában tök jó, de zenébe nem jó, és a sample tranzies se győzött meg. A többi analóg sáv jó. 
A pici kijelző körülményessé teszi. Performanszra kb nem gondoltak. 
A szinti részt komolyan nem értem miért erőlteti mindenki dobgépekbe?
Vajon azok a volcás potik azt jelentik, hogy gaint nem lehet menteni?

 

Már a Boss DR-202 dobgépemben is volt "synth" part, szerintem jó az perkákhoz vagy esetleg standalone jammekhez. A TR-6S-en egy-két partot mindig szintetizátorként használok. :)

Link to comment
Share on other sites

Elsőre mikor belefutottam nem voltam elhalva, most jobban ránéztem erre a videóra, egész jónak tűnik.

Jól is néz ki, egyedül az a kis kijelző,  amit nem értek.... mit spórolnak azon, bár ez lehet csak most tűnik annak..... de van sync, végre.....

Árban is jó, csak mi keresünk keveset.........

Egy új electribe előfutárnak jó irány. Volt róla szó már pár éve erről, hogy legyen analóg része, hát lett. Még pár szinti részt beleraknának......😄

Szerkesztette SZAKADAR
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta SZAKADAR:

...

Egy új electribe előfutárnak jó irány. Volt róla szó már pár éve erről, hogy legyen analóg része, hát lett. Még pár szinti részt beleraknának......😄

Erdekes gondolat. A par szinti reszt lehet, hogy mondjuk egy prologue-bol kepzelnenek el, de vegulis lehet electribe revive is.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...