Jump to content
Ménemszól.hu

Pro Tools Intro


HUGO

Recommended Posts

Remélem tanultak a First földbe állásából és ez végre használható kiadás lesz.

Megjelent a Pro Tools ingyenes, korlátozott funkcionalitású verziója, az Intro:

pro-tools-intro-screenshot.png

https://www.avid.com/resource-center/introducing-pro-tools-intro

https://www.avid.com/pro-tools/intro

https://www.avid.com/pro-tools/comparison

Szerkesztette HUGO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Én manual install-t választottam Windows 10 alatt (express helyett). Letöltött egy 3 gigás zipet, onnantól meg simán feltelepült és elindult a 2022.9.0 verzió. Egyelőre nem fagy, nem tűnik - a szokásosnál - bugosabbnak.

Link to comment
Share on other sites

Letöltöttem a ProTools Artistot. (A Focusrite promócióban kaptam  3 hónap proóbaidőszakot.)

Hááááát... Csalódott vagyok.

Megpróbáltam egy új instrument sávot létrehozni egy üres projektben. Ez a művelet mind a Logicban, ahogy emlékszem, mind a Lunában - határozottan TUDOM, mostanában volt - a users guide kézbevétele NÉLKÜL sikerült  elsőre. Itt bizony meg kellett lesnem, hogy hogyan kell hangszert "felvenni" a trackre. - első minusz pont.

Ha annyira nem ergonomikus egy alkalmazás, hogy az egyik legalapvetőbb művelethez bele kell lesni a users guide-ba, akkor ott nem biztos, hogy a userrel van a probléma. 

Ez után végre hajlandó lett volna megszólalni, de az UAD Apollo Twin X hangkártyával bajai voltak, recsegett-ropogott. A gép és a kártya újraindítása NÉLKÜL a Luna és a Logic Pro X is kiválóan kezelte a kártyát mind 44.1, mind 48, mind 96 kHz-en, tehát a kártya frankó - második minusz pont.

Szerintem nem fogok eljutni a harmadik minusz pontig. Ennyi volt. Maradok a LUNÁ-nál. A hiányosságai ellenére a LUNA annyira kézreáll, annyira "magától értetődő" minden, hogy nincs értelme tovább kísérleteznem az "Ipari Standard" DAW-val. (Nem akarok senkit megsérteni, de ezzel az egész "Ipari Standard" mítosszal kapcsolatban valahogy olyan érzésem van, mintha a 30-as évek elején azzal jött volna valaki, hogy a gőzgép az ipari standard. :D:D:D )

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Bendi:

...

Bizonyos dolgokban igenis ipari sztenderd. Ha masert nem, mert akinek van egy kurvasokmillios studioja, ami erre epul, az nem fogja lecserelni hipp-hopp, csak azert mert akar sokaknak nem esik kezre magatol. Van eleg ember, aki hajlando megtanulni, sot akar ingyen verzioval begyakorolni.

Gondolom.

Remelem.

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta DutchFlowers:

Bizonyos dolgokban igenis ipari sztenderd. Ha masert nem, mert akinek van egy kurvasokmillios studioja, ami erre epul, az nem fogja lecserelni hipp-hopp, csak azert mert akar sokaknak nem esik kezre magatol. Van eleg ember, aki hajlando megtanulni, sot akar ingyen verzioval begyakorolni.

Gondolom.

Remelem.

:)

Valószínűleg így gondolkodtak azok a vasúttársaságok is, akik nem voltak hajlandóak lecserélni a gőzmozdonyaikat :D 

De amúgy értem én... Maradjunk a lóvasútnál, mert tessék mindenkinek megtanulni szekeret meg lovas kocsit meg lovat "irányítani" :D 

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta Bendi:

Valószínűleg így gondolkodtak azok a vasúttársaságok is, akik nem voltak hajlandóak lecserélni a gőzmozdonyaikat :D 

De amúgy értem én... Maradjunk a lóvasútnál, mert tessék mindenkinek megtanulni szekeret meg lovas kocsit meg lovat "irányítani" :D 

Ja, az onos erdek megy amerre kell. :)

Komolytalan lenne reszedrol az a feltetelezes, hogy a pro-tools alkalmatlan a profi munkara (igaz, elsosorban rogzitett audio-ban eros), igazabol ma is legjobbak kozott van. Olyan kezenfekvo mint a GarageBand? Nem.

Viszont Luna-n meg nem csinaltak mindefele dijas cuccokat, szoval a studiotulaj hulye lenne valtani. En nem tennem.

Ez nem vesz el a Luna, vagy akarmi mas ertekebol; de tudod, amikor valaki beletett X osszeget, es jol vizsgazik a befektetes, es kurvara sokan ismerik a rendszert mert nem nehez megtanulni...

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta DutchFlowers:

Ja, az onos erdek megy amerre kell. :)

Komolytalan lenne reszedrol az a feltetelezes, hogy a pro-tools alkalmatlan a profi munkara (igaz, elsosorban rogzitett audio-ban eros), igazabol ma is legjobbak kozott van. Olyan kezenfekvo mint a GarageBand? Nem.

Viszont Luna-n meg nem csinaltak mindefele dijas cuccokat, szoval a studiotulaj hulye lenne valtani. En nem tennem.

Ez nem vesz el a Luna, vagy akarmi mas ertekebol; de tudod, amikor valaki beletett X osszeget, es jol vizsgazik a befektetes, es kurvara sokan ismerik a rendszert mert nem nehez megtanulni...

Mindent értek, de - ne legyen igazam - a Nokia, mint "ipari standard mobil telefongyártó" is valamilyen hasonló "magas lóról" esett k... nagyot.
Ráadásul milyen befektetésről beszélünk, amikor a ProTools már CSAK előfizetésesen érhető el. Persze, tudom, aki millió dolláros projekteken dolgozik, annak ez fillérek. Na de akkor - ha már olyan rettenetesen nagy a mellény - miért is
- készült el a "csali" intro verzió (amivel nyilvánvalóan az amatőröket, home studiósokat célozzák meg)?
- miért van a "csali" "három hónap ingyen" promóció több más céggel együttműködve?
Lehet, hogy egyre többen elfordulnak az "ipari standard"-tól? Mit csinál egy "stúdiós" a sokmillió dolláros befektetésével, ha a "vevői" (tudod, ők az ügyfelek, akik fizetnek) márpedig Cubase-zel, meg Logickal, meg StudioOne-nal, meg Ableton Live-val, meg Lunával dolgoznak, és mivel "ők fizetik a zenészt, ők kérik a nótát"? 

Szóval mondom még egyszer, én sokmindent elhiszek, de - ahogy a ProTools First esetében is, úgy a ProTools Intro esetében is többen jeleznek alapvető problémákat - ha a potenciális vevő beleszalad ilyen amatőr hibákba, akkor nem fog váltani, akármennyire ipari standard. Márpedig a legkisebb probléma az, hogy nekem nem sikerült elsőre manual nélkül beillesztenem egy szoftver hangszert. Öreg vagyok, lassú felfogású, nehezen állok át az "újra"... DE az, hogy szarul kezeli azt a hangkártyát, ami szintén IPARI STANDARD, na az vérlázító. Ez az a pont, ahol a lelkes amatőrök - akik a potenciális vevők -, azt mondják "nincs nekem erre időm!" (Ma, amikor az átlagember egy nótáról 5-10 mp alatt akarja eldönteni, hogy tetszik-e neki, vagy sem.) Minden más DAW-ban reccsenés nélkül elsőre megszólal hibátlanul a hangkártya. 

Mit csinálna az az autógyártó / kereskedő, akinél bemegy a vevő a szalonba, és nem tud beülni a kiállított autóba, mert "jaj bocs, beragadt az ajtó, de hívom mindjárt Laci bácsit, ő kifeszíti". Vagy nem tud elmenni próbakörre a próbaautóval, mert "jaj bocs, most nem indul, reggel óta kínlódunk vele". (És ha urambocsá még azt is hozzátenné, hogy biztos Te vagy a hülye, mert nem értesz hozzá. Azért nem indul. Igaz, hogy előtted már 10 másik ügyfélnél sem indult...) Elárulom: elmegy a másik gyártó kereskedőjéhez. Ennyi.

Úgyhogy lehet elméleti alapon védeni az ipari standardot, nekem nincs hozzá kanalam, hogy újra megpróbáljam. L e s z e r e p e l t! Pláne úgy, hogy "Ö AZ" ipari standard. 

Link to comment
Share on other sites

50 perccel ezelőtt írta Bendi:

...

Ertem, amit irsz, es azt is, hogy az akarmilyen hardveren futtatott butitott verziokban vannak idegesito hibak, es hogy szamodra leszerepelt. Gondolom nem tervezed, hogy munkat vallalj egy nagy studioban, szoval neked megszoknod, megtanulnod sem kell a hasznalatat.

Az ipari sztenderd alatt en azt ertem, hogy az elmult eleg sok evben az AVID az nem tonkrement (pedig majdnem), hanem folyamatosan gyartotta es szallitotta a hardvereit nem Pistike kicsi home studiojaba, aki akar naponta probal ki uj hangkartyat, hanem nagyobb studiokba, ahova be van rackelve a 72 csatornanyi ProTools HD vagy Carbon szett, es ha a beeso vendeg Cubase-ben, StudioOne-ban, stb dolgozik, akkor megkerik szepen, hogy csatornankent audio-ban hozza legyen kedves az anyagot.

Az, hogy ipari sztenderd nem azt jelenti, hogy jobb a tobbinel, sot meg csak azt sem, hogy jo (persze azert eleg jo az). Csak annyit jelent, hogy nagyobb studiok jelentos reszeben az van (es ott mukodik is becsulettel). Hangmernoki szakon a tehetosebb iskolakban szinten az van. Nyilvan ezeken a helyeken egyszer be lett uzemelve, oszt mukodik.

Es egy hipotetikus 72 csatornas AVID Carbon szett eleg nagy beruhazas.... Vagy csak en vagyok csoro? ;)

De ertem, hogy csak annak valo, akinek feltetlenul muszaj megtanulnia es megszoknia a ProTools-t, mert mondjuk olyan ambicioi vannak, mert egyebkent fos.

Ui.: a Nokia bukasa amugy szamomra maig erthetetlen, de arrol ne itt beszelgessunk.

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ekkor: 2023. 10. 19. at 11:58 írta azoli:

A PT-ban kompromisszumot hozol: meg kell tanulnod a rendszer használatát, cserébe viszont a világ egyik legjobban használható rendszerének a képességeit kapod.

Sajnos egyre inkább olyan érzésem van az egész PT “fetisizálás” kapcsán, mint a német prémium márkákkal: a világ legjobban használható autói - lennének, amikor éppen nem a szervizben ácsorognak.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...