Jump to content
Ménemszól.hu

A/D

Recommended Posts

Itt nem Silkről van szó! Szó nincs a hozzáértéséről. Tisztelem becsülöm az elhivatottságát. Nem is ismerek még egy ilyen hozzáértőt, mint ő.

A Silent Hill-es skizo bevágásokért külön pont, bár kicsit morbid volt, de vettem jót nevettem..:)

Itt arról van szó ami kifelejtődött. Nézd meg a hozzászólásokat. Hány embernek még azt sem esett le hogy az felvétel volt amit hallott, annyira nem érezték teljesnek a dolgot. Több embernek ez jött le itt.

Időben elhangzott, 5 pec meg 15 perc stb idő alatt lett kész stb. Ha itt az a cél milyen hamar akkor az tényleg iparos és hatékonysági kérdés, mint minőségi. Másrészt, a felvétel ideje nem tűnt annyinak hogy egész napos, a vágást, meg annyira nem lényeg holywoodo sorozatszínvonalra hajazni, mert nem a látvány lenne a lényeg hanem az információközlés. De tudom, élvezetes dolog vágni effektezni, én is vegas-oztam napokat.

Meg arról amit az ott lévő ember sem kérdezett. Tudom hogy tér és egyéb dolog még egy pár percel többet vett volna igénybe. Megérte volna.

Hogyan kell színt és egyéniséget vinni a felvételbe..

"David Williams gitárszólóját a stúdióban sehogy nem sikerült a kellő hangzással felvenni. A végleges változatban az a verzió szerepel, amit Jackson otthoni stúdiójában vettek fel a demóhoz.[13] A dalt Bruce Swedien keverte, kilencvenegyszer, ami szokatlan tőle, mert rendszerint már az első változattal beéri. Miután alaposan átbeszélték a dolgot Jacksonnal, a második változat mellett döntöttek.[8] Jones azt mondta Swediennek, alkosson olyan dobhangzást, amilyet még senki nem hallott. Azt mondta, adjon hozzá egy újabb elemet: a „hangzásbeli egyediséget”. „Éptettem egy dobplatformot és terveztem pár különleges apróságot, például basszus dobfedelet és egy lapos fadarabot a pergődob és a lábcin közé. (…) Kevés olyan dal van, amit az első pár dobütésből fel lehet ismerni. De azt hiszem, a Billie Jean ilyen – és ezt a hangzásbeli egyediségnek tulajdonítom.”[6][8]"

http://hu.wikipedia.org/wiki/Billie_Jean

Link to comment
Share on other sites

Hogyan kell színt és egyéniséget vinni a felvételbe..

Ezt a kérdést mindenkinek magának kell feltennie;) Nyilván előszőr a sztenderdekkel érdemes tisztában lenni, majd azoktól eltérni és akkor adott a minőség is és az egyediség is.

Persze az is megoldás, ha alapból leszarjuk a sztenderdeket, sőt sokaknak kifejezetten működik, de még ha ezt az utat is járjuk, előbb fagy utóbb szembejönnek a klasszikus jól bevált megoldások.

Link to comment
Share on other sites

Elsősorban Silk-től kérdezném a következőket:

1. Vonós szólóanyagoknál van-e értelme két ugyanolyan mikrofont háromszögszerűen elhelyezni (a háromszög egyik csúcsa a zenész) és így elérni a sztereó hatást (Horváth János is hasonló dolgot említett) ?

2. Ahol több sávot kaptatok végeredményül ott minden sáv egyenletes hangerővel szól a lekevert anyagban vagy esetleg menet közben automatizálva van némelyik sáv hangereje?

3. Visszafelé is működik-e a dolog azaz kész felvételből meg tudod-e mondani, hogy milyen körülmények közt készült a felvétel. Pl. szerintem ez tök jól szól:

[media=]

ha ehhez hasonlót szeretnék akkor mire lesz szükségem (egy jó zenészen és mesterhegedűn kívül) ?

Link to comment
Share on other sites

Brevis...

1. A sztereo hatás végett nincs. Elöadó mozgását kiküszöbölendö lehet. A sztereo az nem a hegedü, hanem a terem.

2. Nincs automatika írva.

3. Igen, ez profi. Szükséged lesz egy über teremre. :) Mikrofon szerintem itt nem szignifikáns, sok mindennel el lehetne ezt érni szerintem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

SM57-tel azért elég tróger dolog ilyen hangszereket felvenni. smile.png

Alap dolog lenne, hogy olyan stúdióba nem megyünk, ahol ezt csinálják.

 

Nekem az a véleményem hogy túlzottan technikai szemmel nézzük a dolgokat, kimarad maga a zene ami a lényeg. Egy Fekete-Kovács Kornél vagy Barabás Lőrinc szintű trombitás SM57-en a Roland hangkártyámon felvéve is jobb zenei élményt fog adni mint egy közepes fúvószenekari trombitás három fröccs után U67-tel 1081 preamppal LA-2A-n keresztül Symphony-n konvertálva.

Link to comment
Share on other sites

Ez ott érdekes sztem (a zenészi kvalitással teljesen egyetértve amúgy) hogy pl. egy Budapest Jazz Orchestra szintű csapatot Kornéllal liveba ugyanúgy vesznek fel színpadon sm57-el is akár, aztán majd studioba masterelik, de nyilván nem fog olyan cizelláltan szólni ebből egy album, mint a steril studio felvétel, sőt!!!

Csak azért kell húzni egy egyezményes határt mindig a zenészek és a technikai szint mellett is, nem lehet csak egyikre vagy csak másikra fogni, ill. billenteni a mérleg nyelvét, mint ahogy strandra sem megyünk frakkba, vagy estélyre sem gumicsizmába szvsz. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ez ott érdekes sztem (a zenészi kvalitással teljesen egyetértve amúgy) hogy pl. egy Budapest Jazz Orchestra szintű csapatot Kornéllal liveba ugyanúgy vesznek fel színpadon sm57-el is akár, aztán majd studioba masterelik, de nyilván nem fog olyan cizelláltan szólni ebből egy album, mint a steril studio felvétel, sőt!!!

Csak azért kell húzni egy egyezményes határt mindig a zenészek és a technikai szint mellett is, nem lehet csak egyikre vagy csak másikra fogni, ill. billenteni a mérleg nyelvét, mint ahogy strandra sem megyünk frakkba, vagy estélyre sem gumicsizmába szvsz. ;)

 

Szerintem az SM57-ből konkrét rézfúvós hangot lehet csinálni, és egy big band koncertfelvétel is jól fog szólni vele ha megfelelő a rögzítés és az utómunka. Bár amikkel én találkoztam tv felvétel ott inkább a TLM170R meg a C414 volt jellemző :D

Link to comment
Share on other sites

Nekem az a véleményem hogy túlzottan technikai szemmel nézzük a dolgokat, kimarad maga a zene ami a lényeg. Egy Fekete-Kovács Kornél vagy Barabás Lőrinc szintű trombitás SM57-en a Roland hangkártyámon felvéve is jobb zenei élményt fog adni mint egy közepes fúvószenekari trombitás három fröccs után U67-tel 1081 preamppal LA-2A-n keresztül Symphony-n konvertálva.

Ezt mindenki tudja - szerintem - és nem ide tartozik. ;-)

Itt pont a technika a téma. Talán lehet erről is beszélni?

Nyiss egy topikot tehetség címmel. ;-) Szívesen beszélgetek arról is - ott.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...