Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UVI Falcon


Bendi

Kérdés

Korábban volt egy topik, de az le lett zárva, ezért hoztam létre ezt.

Hosszas hezitálás - temérdek fórum és review szemrevételezése - után nyáron "belevágtam", akciósan megvettem a Falcont. Azt kell mondanom, hogy - szerintem - a leginspirálóbb, "legzeneibb" sampler, ami a kezem ügyébe került. Nagyon jó minőségűek a minták, nagyon jók és "zeneiek" a presetek, jól illeszkednek elég sok stílushoz. (Igazából a A Kontakt és a Halion mellett pazarlásnak tűnhet, de inkább kiegészítik egymást. Nálam jelenleg a sorrend: 1. Falcon, 2. Kontakt, 3. Halion. A H. olyan "Steinberg"-es, bombasztikus sokszor, de egy kicsit "túlzó, túlságosan harsány, túl színes". Valahogy elsőre a Falconhoz "nyúlok", mióta megvan, ha kell valami.)

Ezen a tapasztalaton felbuzdulva most - megint csak akcióban - "behúztam" az Augmented Orchestrát. Zseniális! Imádom. Azonnal használható presetek tömkelege, nem kell gépészkedni egy alap groove-ért, de ha akarsz, beletúrhatsz nagyon mélyen a dolgokba.

Van másnak is tapasztalata akár a Falconnal, akár az AuO-val? (A "netes jelenlét" alapján nem a legelterjettebb hangszer, úgy sejtem.)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Az UVI-nál most jó kis leárazás van. Már régóta kacsintgattam a Soul Drummal, és most, hogy volt egy voucherem is, "nyomott áron" be tudtam szerezni. Az internetes demók alapján használhatónak tűnt, és az első "fülügyre vétel" alapján az a véleményem, hogy érdemes volt megkaparintani. Úgy látom, hogy az UVI elég magasra helyezi a mércét a hangkönyvtáraival.

https://www.uvi.net/en/bass-drums-perc/soul-drums.html

A következő kiszemelt az Emulation II+

https://www.uvi.net/en/vintage-synth/emulation-ii-plus.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 11. 26. at 9:16 írta Bendi:

Korábban volt egy topik, de az le lett zárva, ezért hoztam létre ezt.

Hosszas hezitálás - temérdek fórum és review szemrevételezése - után nyáron "belevágtam", akciósan megvettem a Falcont. Azt kell mondanom, hogy - szerintem - a leginspirálóbb, "legzeneibb" sampler, ami a kezem ügyébe került. Nagyon jó minőségűek a minták, nagyon jók és "zeneiek" a presetek, jól illeszkednek elég sok stílushoz. (Igazából a A Kontakt és a Halion mellett pazarlásnak tűnhet, de inkább kiegészítik egymást. Nálam jelenleg a sorrend: 1. Falcon, 2. Kontakt, 3. Halion. A H. olyan "Steinberg"-es, bombasztikus sokszor, de egy kicsit "túlzó, túlságosan harsány, túl színes". Valahogy elsőre a Falconhoz "nyúlok", mióta megvan, ha kell valami.)

Ezen a tapasztalaton felbuzdulva most - megint csak akcióban - "behúztam" az Augmented Orchestrát. Zseniális! Imádom. Azonnal használható presetek tömkelege, nem kell gépészkedni egy alap groove-ért, de ha akarsz, beletúrhatsz nagyon mélyen a dolgokba.

Van másnak is tapasztalata akár a Falconnal, akár az AuO-val? (A "netes jelenlét" alapján nem a legelterjettebb hangszer, úgy sejtem.)

Használom én is, nagyon komoly sound packok vannak hozzá, pl most jazz témában kerestem és van is hozzá gypsy jazz néven.

Szerintem ami a legminőségibb az még mindig a Spectrasonics Omnisphere 2.8, zongorában is ők hozzák a Keyscape-et (legjobbnak tartott zongora)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...