Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Komplete Audio 2-ről, PreSonus - Studio 24c-re cserélni van értelme?


M Peti

Kérdés

Sziasztok!

Elkezdtem felvenni olyan dolgokat, ahol lassan kezd érdekelni, hogy a teljesen buta felvételt kerüljem. Profi még szóba sem jön. Felesleges számomra. De.

A Komplete Audio 2 felvételeimnél hallok valamit (bármit veszek fel, ugyanazt hallom), ami kissé gyerek, gagyi, szokol ízt ad a felvételeknek. Tisztában vagyok vele, hogy számos dolog lehet emögött. De, mivel több mikrofonnal, vagy többféle vonal felvételt kipróbáltam, mindenhol hallom a problémát, ezért a hangkártyára gyanakszom.

Véletlen beugrottam most egy DJ boltba, ahol említették, hogy a PreSonus Studio 24C-vel nagyon nem nyúlhatok mellé.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy van értelme váltani szerintetek? Lehet-e a problémás jelenség forrása a Komplete Audio 2 kártya? Kipróbálni nem tudom a dolgot, valahogy mégis orvosolni kéne a jelenséget. Miközben több véleményt hallottam már arról is, hogy a kezdő kártyák közül, majdnem mindegy, hogy melyik van. Viszont az is könnyen lehet, hogy ez a Komplete Audio 2-m még a kezdő hangzást sem éri el, nem tudom. Lehet értelme akár erre, az ajánlott PreSonus Studio 24C-re beruházni, vagy van esetleg egyéb termékötletetek?

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Első körben tisztáznám, lehetséges e valamiféle digitális zaj, amit hallasz. (Nálam pl ez óriási, kártyafüggetlen és kezelhetetlen, az MSI alaplapok híresek is erről). Egyéb high end felvételen hallható e bármi, vagy csak a saját felvételen?

Váltani ugyanabban a ligában nem nagyon éri meg, de mivel az anyagiak szűkösek és egy, az adott problémát kell megoldani, ez esetben meggondolható.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Épp most írta wolf:

Első körben tisztáznám, lehetséges e valamiféle digitális zaj, amit hallasz. (Nálam pl ez óriási, kártyafüggetlen és kezelhetetlen, az MSI alaplapok híresek is erről). Egyéb high end felvételen hallható e bármi, vagy csak a saját felvételen?

Váltani ugyanabban a ligában nem nagyon éri meg, de mivel az anyagiak szűkösek és egy, az adott problémát kell megoldani, ez esetben meggondolható.

Ez nem zaj szerintem. Referencia zene szuperül szól. Egyszerűen csak buta hangszíne van minden felvételnek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...