Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

49 billentyű


space52

Kérdés

Hello mindneki,

49 billenytűs alap midi controllert szeretnék aminek a billentyűinek legjobb az érintése.kb 30 ezerért.max 40.

Tudom, hogy ennyiért nem lehet olyat mint a Novation SL MK2 49 érintésben de hasonlót tudtok?

Nem kellenek faderek meg knobok csak az alap billenytű.

esi keycontrol 49 xt

M-Audio Keyrig 49

M-Audio KEYSTATION 49????

Alesis Q49 KEY

CME U-Key White

CME M-Key

Pianonova M-KEY H-STAR

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Pont fordítva. Az első egy SL161 PRO (az a széria ezek szerint szürke volt).

Ha jól értem a neten írtakat akkor annyival tud többet, hogy 2 helyett 4 zónára osztható.

Itt a Hitspace-es specifkáció:

http://www.absolute.hu/products/fatar/?page=sl-161pro

Abletonnal kell mennie, de mivel ezeken még csak hagyományos MIDI csatlakozó van ezért szükséges hozzájuk MIDI interfész.

Link to comment
Share on other sites

Én úgy emlékszem, hogy próbálgattam akkoriban a CMK-t mikor megjelent, pont akkortájt volt SL161-em. Egyértelműen az SL161 a jobb billentésben.

A CMK széria az olcsó kategória volt Fataréknál, az SL meg a komolyabb.

A VMK szériával nincs személyes tapasztataltom, de szerintem CMK széria folytatása volt.

Link to comment
Share on other sites

Hááát a videót hiába nézzük, az SL-161-nek ugyebár nincs hangja, így az nem mérvadó, a súlyozott billentés pedig a videón nem jön át. Szerintem a CMK-161 az csak sima súlyozatlan műanyagbillentyű. Ha nincs messze, próbáld ki, de szerintem semmi extra nincs benne. az SL-161-ben épp a súlyok a kényelmesek.

Link to comment
Share on other sites

Az emu x-board tényleg nem rossz. Volt nekem is pár évig. A billentése kicsit kemény a Fatarokhoz képest. (Az Akai MPK-é is olyan, ha már itt tartunk.)

Mondjuk nekem volt azért vele olyan problémám, hogy egy koncert előtt nemigazán szerette a helyi áramellátási viszonyokat (még külső táppal is csak 3. próbálkozásra, gépújraindítás után ismerte fel a Win XP, után meg órákig működött gond nélkül), holott otthon, meg más koncerteken egyszer se volt vele gond.

Mielőtt eladtam, meg úgy jártam vele, hogy egy firmware frissítés után már csak külső tápegységgel volt hajlandó működni, USB-ről nem.

Link to comment
Share on other sites

Ha kell hangkártya is meg beépített GM modul, akkor jól hangzik, bár műanyag ugye.

Ha kell hangkártya is meg beépített GM modul, akkor jól hangzik, bár műanyag ugye.

Sajna beépített GM modul nincs, csak egy saját zongorahang ( az viszont elég szép ). A GM hangkészlet egy mellékelt sw-ben van.

Hangkártya tényleg működik, és valóban műanyag.

Link to comment
Share on other sites

A StudioLogic 161-et maximálisan aláírom. Én kb. 11 évig játszottam színpadon Fatar SL-880 kalapácsmechanikás billentyűzeten, de aztán mikor stúdióba mentünk, ott valahogy nem boldogultam a velocity-vel és a súlyok tehetetlenségével.

Egy Fatar StudioLogic-161 volt a stúdióban, úgyhogy végül az egész lemezt azzal játszottam fel.

Ezután a "malőr" után lecseréltem a Fatar SL-880-at egy Fatar TMK-88-ra (ezt el is felejtettem említeni). Ránézésre óriási gagyi váltás volt, de játékérzetre nem bántam meg egyáltalán... sőt, bátran merem ajánlani a TMK-88-at is. Minden sallangtól mentes, de remek játszani rajta és 35-40 ezer Ft-okért szoktam látni mostanság.

Link to comment
Share on other sites

Ezt csak úgy tudod eldönteni, ha kipróbálod őket. Mivel a billentésüket csak úgy lehet összehasonlítani.

Én a Fatar súlyozott mechanikát preferálom. Olyan van a Novation SL MKII-esekben is.

Amúgy, ha olyan billentést szeretnél használtan, olcsón, akkor régebbi Fatarokat kell elcsípni.

Pl. a StudioLogic 161 vagy 161 pro az totál ugyanolyan. Használtan szerintem kb. ezen a 30-40 körüli áron lehet hozzájutni, de sajnos nagyon ritkán lehet találni hírdetve. Nem véletlenül. (A mai napig visszasírom a sajátomat.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...