Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

49 billentyű


space52

Kérdés

Hello mindneki,

49 billenytűs alap midi controllert szeretnék aminek a billentyűinek legjobb az érintése.kb 30 ezerért.max 40.

Tudom, hogy ennyiért nem lehet olyat mint a Novation SL MK2 49 érintésben de hasonlót tudtok?

Nem kellenek faderek meg knobok csak az alap billenytű.

esi keycontrol 49 xt

M-Audio Keyrig 49

M-Audio KEYSTATION 49????

Alesis Q49 KEY

CME U-Key White

CME M-Key

Pianonova M-KEY H-STAR

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Nem azért írtam, csak úgy voltam vele, hogy én is ilyen egyszerű olcsó billentyűt kerestem, meg éppen egy AKAI MPK 49-től akartam megszabadulni (nem használtam ki, mert van Remote SL25-öm is) és volt egy Roland JV1080-asom is, nos ezekből jött össze (cserebere+eladás) végül az XP50 ami lényegében egy JV1080+billentyűzet+szekvenszer. Maradt némi plusz pénz is, amiből meg Ableton Suite upgrade és NI Massive lett a most kifutott akcióik keretében. :) Szóval egészen szerencsés cserebere volt,és kb. nullszaldóra hoztam ki, ha benzint nem számolom. :)

Link to comment
Share on other sites

Én nagyon szerettem a KORG K49-et. Anno olyan 25-27 ezer Ft-ért adtam el használtan de makulátlanul, dobozával. Egy ilyen lehet egy olcsó alternatíva, ha akad eladó.

Az általad felsoroltakból az esi Keycontrol 49 xt-re szavaznék személy szerint. Szép és masszív az alumínium ház. Egy Youtube videóból az derült ki a számomra, hogy félig súlyozott és a billentyűk alján láthatóak kis fémlap-nehezékek is. Rendelkezik USB és MIDI csatlakozóval is és Sustain pedál csatlakozással... ez így kerek-egész nekem a minimál kategóriában.

A tetején felül a VALUE-tolócsúszka szerintem praktikus lehet... épp útba esik az ujjaknak például orgona leslie működtetéséhez stb. A billentyűzet két oldalán a lekerekítések is praktikusak... nekem speciel a nagyon sarkos és szögletes kiképzésű oldallemezeken gyakran fennakad a bal kisujjam az alsó C hangnál és a fölsőnél úgyszintén (lásd CME M-Key, CME U-key).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...