Jump to content
Ménemszól.hu

Zenei Baleseti Helyszínelők 5. epizód (2012. Június)


A/D

Recommended Posts

Ez egy nagyon jó válasz, kicsit bánom is, hogy nem én írtam, még akkor is, ha nem arra reagált amit te írtál, hanem általában véve írt egy tök jó szempontot, amit vehetsz úgy is, mintha a válasz lenne :)

Én találtam benne utalást arra, amit írtam (pl. "Igaz, nem lenne egy csomó experimentumom egyéb, amúgy TELJESEN LÉNYEGTELEN dologgal kapcsolatban. Ami persze filozofikusan gondolva akár elönyös is lehetne, de a világ gyakorlatias, s abban kell tudni teljesíteni elsösorban"), ezért merészeltem válasznak venni....soha többé nem teszek ilyet :D

De ez még nem segít az értékelhetetlen válaszodon :D

Link to comment
Share on other sites

Na akkor próbálom elmagyarázni, hogy miért tününk gyakran "csökönyös agresszív ismételgetö" fickóknak...

Azért, mert ÍGY SE HISZIK EL bakker. :)

Hiába szajkózzuk már már idegesítöen...az emberek mesékben hisznek, hogy majd kitalálják a spanyol viaszt, csak máshogy stb...

Itthon ez van. Ezt nevezzük audio kulturálatlanságnak. Külföldön is kezdi már felütni a fejét a sok sok hülyeség, mert a marketinggel a cégek hiteltelenné váltak, s az emberek ezt általánosítják mindenre és mindenkire, így ott is jönnek a hös autodidakta befejtök. Viszont náluk annyi a szerencse, hogy sokkal több bolond szajkózza amit mi is (persze finomabban kicsit, mások a társadalmi viszonyok), ezért hatékonyabbak.

Másfelöl meg van egy másik aspektusa is. Kinek jobb az, ha fogjuk és nem mondjuk többet....csinálja a sok bolond, amit akar...ez jobb lenne? Szerintünk nem...tehát szajkózzuk...hátha ragad...aztán minél magasabb szinten kezd a következö generáció, annál magasabbra juthat...

Amúgy ezt hívják hivatalos formában iskolának, ha érdekel. :)

Link to comment
Share on other sites

Silk.szajkozzak a lo...t.csak kinnt vannak chartsongok a fiatalok meg arra mennek ra amit a nagyok hasznalnak.ilyen egyszeru.

a piacot a sikeresseg diktalja nem a minoseg.amig azt suggaljak hogy egy kalap szarral is meg lehet csinalni a lemezt addig nem fognak Distressort venni.

Link to comment
Share on other sites

A legtobb ember titkon remeli, hogy van egyszerubb, olcsobb ut, es emiatt konnyebben elhiszi az effele ajanlatokat, megha teljesen legbolkapott is. Igy igazolja a remenyt.

Ertelemszeruen Kelet-Europaban az anyagi szempont jobban dominal eme remenyek kialakulasaban, mint Nyugat-Europaban.

A profi marketing pedig kihasznalja a hiszekenyseget es minden (altalaban torvenyes) eszkozt bevet a tobb profit remenyeben. Mert hat kapitalizmus vala.

Hirdeti a reklam, hogy a VST-csomaggal frankon lehet maszterelni vagy nem kell zenei alapkepzes stb. amit sokan meg Silk eloadasa utan is megvesznek "olcson" ill. kihagyjak a tanulast mert igazolja a konnyebbik/olcsobbik, de rossz utat.

A kiadott zenek kozott is egyre tobb a sz@r, meg meg van tobb folyamat is, ami rombolja a kozizlest (velemenyem szerint) igy determinalja a rossz utat ez is.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem sokan elfelejtik a kategóriákat meghatározni és helyükön kezelni.

Nekem speciel a legdrágább hangszerem sincs 150 ezer Ft, mikrofonért kiadni pedig már a 30 ezer Ft is necces lenne, nemhogy 600 ezret!!! Uramatyám!!! :D

De fontos leszögezni, hogy ki mit üzemeltet és mit kíván elérni. Símán elhiszem és megértem, ha a videóban látható Úriember és a technikai környezetének a szintje és legfőképpen a tervei amiket ki akar vitelezni, megkövetelik azt a mikrofont amit ajánlottak neki, hiszen Ő hívta a helyszínelőket és Ő kért tanácsot. Ez esetben miért is tágítanának Silk és AD a kiajánlott minőségű és univerzalitású eszköztől. Másik fórumban más szempontok szerint lehet másról beszélni, de itt erről van most szó :)

Aki nem ért egyet, vagy sokallja a mikrofon árát, hívja ki magához a helyszínelőket, mutassa be hogy mi az elképzelése és mik a lehetőségei és nyílván az igényekhez képest kap egy másik ajánlatot, amit szintén szajkózni fognak a Fiúk az adott témakörben :D

Én szívesen kihívnám őket, de nálam a zenélés olyannyira hobbi szintű, hogy tulajdonképpen legózás helyett csinálom. Szerintem Silk dobna egy hátast a 2990 Ft-os fülesemtől és a Vaterán 9000 Ft-ért vett 20 éves kondimikimtől :D Én meg dobnék egy hátast egy 600 ezres mikrofontól, de lehet, hogy esetemben azt mondanák, hogy egy SM58-as és ölég is :D

Link to comment
Share on other sites

Na akkor próbálom elmagyarázni, hogy miért tününk gyakran "csökönyös agresszív ismételgetö" fickóknak...

Azért, mert ÍGY SE HISZIK EL bakker. :)

Hiába szajkózzuk már már idegesítöen...az emberek mesékben hisznek, hogy majd kitalálják a spanyol viaszt, csak máshogy stb...

Semmiképp ne hagyd abba a szajkózást, hisz az igét terjeszteni szép küldetés :) Az én bánatom csak az, hogy azon kívül, hogy "mert ez így van jól" más nem hangzik el. Úgy értem, nincs alátámasztva semmivel, csak azzal, hogy "ez a tapasztalatunk". Na ezt a tapasztalatot kéne valhogy megmutatni.

Hogy pl...na bogyókáim, azért jobb a U47, mint a C414 vagy az NTK, mert...

Azt kell mondjam, még az összehasonlítás sem elég, mert egy kezdő nincs tisztában azzal, hogy mire figyeljen...vagy mitől lesz valami jobb..és mire lesz jó...mert valszeg nem mindenre.

Ott van pl. az AEA tesztetek. Meghallgattam, tisztán érezhető a különbség a mikrofonok között. Ki is választottam a szimpatikusat és felállítottam magamnak a KU4, R84, A440, sorrendet. Sőt simán arra jutottam, hogy bár a KU4 egy pöttyet jobb :) én simán lehasalok az R84 előtt is, tehát jó lesz az nekem.

Erre ti simán rávághatjátok, hogy de A440-t kell venni, mert az a király.

Én meg akkor jönnék megint a hülye nyammogásommal, hogy de ha nekem a R84 teccik, akkor miért kéne A440-et vennem? Magyarázat, tapasztalat nélkül valszeg nem fogok plusz egy millát rádobni, azért mert A/D és Silk azt mondja....akkor sem, ha megtehetném....és nem azért mert nem hiszek nekik, hanem mert nem értem. És ha nem magyarázzák el, bután fogok nézni és nyammogok :D

Oszt' megveszem az A440-t, és csodálkozok, hogy tudok normális dob felvételeket készíteni vele :D Mer' a srácok ezt sem magyarázták el, csak rámsózták a másfél millás miksit :D

Amúgy ezt hívják hivatalos formában iskolának, ha érdekel. :)

Ha úgy érted az iskolát, mint követendő tant, akkor igen...lehet.

Ha úgy érted az iskolát, mint egy intézményt, ahol tanítanak, akkor az nagyon kevés, hogy ti megmondjátok, hogy mi a jó, de nem mutatjátok meg, hogy miért.

Mondjuk erre lehetne fizetős tartalmakat gyártani akár...hisz a ti időtök és tudásotok sincs ingyen, amit ráfordítanátok, és szerintem lenne érdeklődés.

Link to comment
Share on other sites

Egyszer kétszer már eljutottunk idáig a fórumon a ZBH videók kapcsán. Sokan valami "oktatás" félét keretek ezekben a videokban. Nem fogjátok megtalálni, mivel nincs értelme így oktatni. Okulni ugyan lehet belöle, oktatni nem. :)

Amire sok embernek szüksége lenne, az egy komoly tanfolyam, amolyan iskola féle dolog. Nagyon fontos az interakció, ugyanis a téma amit tanulni szeretnétek nagyon nehezen fogalmazható meg csak szavakkal, az oktatónak "látnia kell", hogy az "ment át", amit szeretett volna átadni. Ezen okból kifolyólag nem terveztem soha ilyen jellegü oktató videokat, mivel komolyabb szinten ennek így semmi de semmi értelme. "Komolytalan" szinttel meg tömve van az internet...

Link to comment
Share on other sites

Jók ezek a videók, ahogy vannak.....mindenki kiszűri magának a hasznos információt, oszt' kész....már ha van benne :P

Csak aztán esetleg felmerülnek kérdések, amirek nem mindig jön használható válasz.

Az is jó válasz, hogy "gyere be és megmutatjuk"...vagy, hogy "gyere ki és lejátszuk"...esetleg, hogy "ha válaszolok, akkor utána meg kell hogy öljelek"...pláne "na húzzál vissza az Endorra, büdös vuki!" :D

Vagy ki kell kapcsolni a kommentelést... bannolni az akadékoskodókat :D

Na abbahagytam :)

Minden jót

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...