Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zavaró Pattogó hang.


Vidi

Kérdés

Sziasztok, röviden és tömören. adott egy Lenovo y720 gaming laptop. egy Uad apollo solo hangkártya, korábban clarett 2pre volt. de ugyanezt produkálta. 

a hiba. ha zenét hallgatok, körülbelűl fél percenként, néha sűrűbben néha ritkábban, egy apró alig észrevehető pattanás hallható, kicsit olyan mint a peak, de nem az.

zeneszerkesztéskor pedig ha gitár szeretnék torzízva felvenni, szinte folyamatosan ez a hanghiba jelentkezik. szakadozik

borzasztó idegesítő, és nem mellesleg így esélytelen bármit is felvenni.

találkozott már valaki ezzel? talált rá megoldást? sejtem hogy a hiba nem a kártyával van, hiszen már több eszköz is produkálta. de akkor mi kell a megoldáshoz? laptop csere? esetleg valami program?

videóval imitálnám https://www.facebook.com/100001165519084/videos/1253679928587532/

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Nem tudom, él-e még a topic, de hasonló cipőben járva én már mindent megpróbáltam. Kábel csere, más más portok, az összes rendszeroptimalizálás, buffer size és bitrate állítás, driver frissítés, stb...

 

Teljesen új Pc, Windows 10, teljesen újan vett Clarett 2Pre. Sokan panaszkodnak erre az Uad-nál és a Clarett-nél is és érdemi megoldásról senki nem számolt be 😕

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 órája írta Vanitas:

Nem tudom, él-e még a topic, de hasonló cipőben járva én már mindent megpróbáltam. Kábel csere, más más portok, az összes rendszeroptimalizálás, buffer size és bitrate állítás, driver frissítés, stb...

 

Teljesen új Pc, Windows 10, teljesen újan vett Clarett 2Pre. Sokan panaszkodnak erre az Uad-nál és a Clarett-nél is és érdemi megoldásról senki nem számolt be 😕

Miert ne elhetne? ;)

A pattogo hang kvazi folyamatos (masodpercen belul is tobbszor ismetlodik) vagy rendszeresen eseti (pl kb felpercenkent)? Ha kvazi folyamatos, akkor az tul kicsi buffer kellene, hogy legyen, a rendszeresen eseti meg kommunikacios hiba.

Probaltad mar mas gepen is, hogy ugyanazt produkalja-e? Ezzel le lehet szukiteni, hogy vajon a gep vagy a hangkartya a ludas. Persze lehet, hogy mindketto, de ha ki lehet az egyiket vonni, az segitseg a tovabbiakhoz.

Ugye a zsiruj PC nem valami gyengebb fajta i3 vagy meg gyengebb proci?

Ha teljesen ujan vett a Clarett, akkor vidd vissza a gepeddel egyutt (ha eleg hordozhato), es mutasd meg a problemat, es probaljatok ki masik Clarett-tel, vagy lehet, hogy ott majd hozzanyulnak ugy, hogy jo legyen.

Tudnal feltolteni egy kis mintat, hogy milyen is a pattogas/zavaro szar? Lehet abbol is tudunk okosodni.

Ha buffer-gond lenne, azt ugy tudod legkonnyebben megoldani, hogy legkisebb mintaveteli frekire allitod (mondjuk 44.1) es legnagyobb bufferre (1024, 2048 stb sample, nemtom Clarettnel mi a max, de azt valaszd ki), es olyan beallitasok mellett (elvileg) a leggyengebb gepnek is siman mennie kene pattogas nelkul.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 órája írta faceeasyg:

Miert ne elhetne? ;)

A pattogo hang kvazi folyamatos (masodpercen belul is tobbszor ismetlodik) vagy rendszeresen eseti (pl kb felpercenkent)? Ha kvazi folyamatos, akkor az tul kicsi buffer kellene, hogy legyen, a rendszeresen eseti meg kommunikacios hiba.

Probaltad mar mas gepen is, hogy ugyanazt produkalja-e? Ezzel le lehet szukiteni, hogy vajon a gep vagy a hangkartya a ludas. Persze lehet, hogy mindketto, de ha ki lehet az egyiket vonni, az segitseg a tovabbiakhoz.

Ugye a zsiruj PC nem valami gyengebb fajta i3 vagy meg gyengebb proci?

Ha teljesen ujan vett a Clarett, akkor vidd vissza a gepeddel egyutt (ha eleg hordozhato), es mutasd meg a problemat, es probaljatok ki masik Clarett-tel, vagy lehet, hogy ott majd hozzanyulnak ugy, hogy jo legyen.

Tudnal feltolteni egy kis mintat, hogy milyen is a pattogas/zavaro szar? Lehet abbol is tudunk okosodni.

Ha buffer-gond lenne, azt ugy tudod legkonnyebben megoldani, hogy legkisebb mintaveteli frekire allitod (mondjuk 44.1) es legnagyobb bufferre (1024, 2048 stb sample, nemtom Clarettnel mi a max, de azt valaszd ki), es olyan beallitasok mellett (elvileg) a leggyengebb gepnek is siman mennie kene pattogas nelkul.

A gép elég erős, legalábbis erre egész biztosan:

13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700F 2.10 GHz

32 GB RAM

Nvidia GeForce RTX 4060 Ti

 

Rendszeresen eseti a jelenség, kirpóbáltam másik géppel is. A problémát egyébként a WDM driver okozza, ott valamiért buffer size-tól és bitrate-től függetlenül ez történik. Most Voiceemeter-rel rá tudtam venni a rendszert hogy ne csak a Cubase, hanem minden más is az ASIO-t használja, azóta minden rendben. Beszéltem a Focusrite hazai disztibútorával is, átrágtuk és úgy tűnik, Windows-ból jön a probléma. Ezt azért is írom le, mert átrágva egy halom fórumot, cikket, meg YouTube hozzászólásokat, végigcsinálva az összes létező tutorial-t ezt a Voiceemeter-es megoldást találtam. Nyilván nem annyira szép, mintha csak simán működne magától az op. rendszer, de nem kellett hozzá mindent letiltogatni az eszközkezelőben, drivereket újraregisztrálni a parancssorban és társai. 

Egy próbát szerintem másoknak is megérhet. A Voiceemeter egyébként egy totál ingyenes szoftver, amivel lényegében egy kis keverőt kapsz standalone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...