Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Áttörés Androidon?


Bendi

Kérdés

Recommended Posts

Ha Androidon óriási hendikep bütykölni mérnem zenéltek rajta ti is? :) ( itt csak célzok a hendikep jelentésére) Komolyra téve a szót, csak volt androidom, 1-2 használható cucc van már rá de nem dőlök hátra tőle. Mivel linux ez is  itt  az ALSA-val van a baj. LEhetne Jack-et is indítani emberek és 1-2 ms-el is futna akár az a hangcucc a telefonon. Egyébként örülnék is neki ha megoldódna a kérdés.

Link to comment
Share on other sites

LP-filter, egy még idén megjelenő (nagy valószínűséggel 4 magos) iPad számítási teljesítménye nem hogy a 10.20 évvel ezelőtti asztali gép, de még egy 2-3 évvel ezelőtti MacBook számítási teljesítményével is összevethető.

Márpedig azt látni kell, hogy az iPad (és vele a zenei alkalmazások) NEM a komoly nagy (esetleg milliós) asztali munkaállomás kiváltására szolgál, hanem újabb eszközt ad a notebook mellett/helyett.

Nem arról van szó, hogy mostantól a stúdiókból kihajigálják az UAD-okat, MacProkat, NEVE, SSL pultokat... És ezt nem is mondta / írta senki...

Továbbra is úgy látom, hogy a "bohóckodás két metro megálló között" véleményed nem csak sarkos, hanem meglehetős szűklátókörűségről árulkodik.

Ja, és egy kis "bohóckodás"

Link to comment
Share on other sites

Ortodox Linuxon ha az ortodox FL Studio-t portolnák, jobban örülnék neki

 

Ezt hogy érted pontosabban?

Az Android egy külön oprendszer. A Linux-szal vannak gyökerek, de más kategória, az audio driver is más tészta. A normál FL studio-t tuti nem fogják - neked sem - megcsinálni. Az Image Line csapata saját low latency audio engine-t kódolt, csak azért hogy ez az app normálisan tudjon futni. A többi független fejlesztő valszeg ettől fényévekre van jelenleg.

Link to comment
Share on other sites

NA szóval mit is hívunk Linuxnak? egy kernel-t, az már senkit nem érdekel hogy wayland vagy xorg van felette... Ortodox alatt meg a xorgos disztrókat említem. Ja egyébként annyira linux hogy a gyökereihez(ubuntu) vissza lehet állítani... Alsa van egyébként Android alatt, azt már nem tudom hogy tényleg más audio szerver használ-e az androidos fl studio.

Link to comment
Share on other sites

Azért azt látnia kéne mindenkinek, hogy a tablet piac elsőrendű célja a netezés és a mobilokon is tényleg csak "mutimivannekeeed!" feelinggel lehet a dolognak még érdekessége, mint komolyabb érdemi zenei produkció. A Reason csinál még a mai korhoz illő nyekergő szoftot ilyen platformra, amivel lehet bohóckodni 2 metró közt várva, de semmi több. Az iOS is ilyen szempontból egy mezei érdekesség mint hogy komolyabban kéne venni, habár oda már célhardverek gyártása is folyik. Valóban, aki komolyan akarja tolni az vasban gondolkodik és studioban, vagy mobilitás terén egy erős laptopban. Én úgy gondolom, ha a mai mobilokon megmarad a telefonálás funkciója normális akksi üzemidő mellett, már örülhetünk, mint hogy ilyen zenei csökevényekkel szarakodva egyszer csak arra ébredjünk, hogy hoppá, sötét a képernyő és a semmi közepén még tölteni sem tudunk honnét... :P

Illetve amit már korábban is írtam máshol, az egészben az audioipari létjogosultság használható morzsáját abban látnám, ha ilyen cuccokra készülne egy multi editor alkalmazás és lehetővé válna régebbi midis vasak macerálása, szerkesztgetése egy füst alatt. Legalábbis ezek többeknek jelentenének elfogadhatóbb érveket, mint mini sequencer appokon csiporászni velük a villamoson szvsz.

Link to comment
Share on other sites

Androidos szakik!

 

Új vagyok Androidon, aki jártas benne, segíthetne. Megvettem a Play Áruházban az FL Studio Mobilet, de nem tudom telepíteni. Ha az áruházban rákeresek, hogy "FL Studio", akkor kidobja az ikonját, ki van pipálva (gondolom ez jelzi, hogy megvettem), ráklikkelek, ott a TELEPÍTÉS gomb, ráklikkelek, kiírja, hogy mikre kér engedélyt, megadom, erre kiírja, hogy túl nagy a fájl, és csak a Wi-fit engedélyezzem a letöltéshez (de már egyszer letöltöttem!), és ha leokézom, akkor nem történik semmi. Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

Androidos szakik!

 

Új vagyok Androidon, aki jártas benne, segíthetne. Megvettem a Play Áruházban az FL Studio Mobilet, de nem tudom telepíteni. Ha az áruházban rákeresek, hogy "FL Studio", akkor kidobja az ikonját, ki van pipálva (gondolom ez jelzi, hogy megvettem), ráklikkelek, ott a TELEPÍTÉS gomb, ráklikkelek, kiírja, hogy mikre kér engedélyt, megadom, erre kiírja, hogy túl nagy a fájl, és csak a Wi-fit engedélyezzem a letöltéshez (de már egyszer letöltöttem!), és ha leokézom, akkor nem történik semmi. Mi lehet a gond?

 

Bocsánat, tárgytalan, csak későn reagált és sokáig telepítette, és meg kaptam visszajelzést a telepítésről. De már fent van.  :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Azért azt látnia kéne mindenkinek, hogy a tablet piac elsőrendű célja a netezés és a mobilokon is tényleg csak "mutimivannekeeed!" feelinggel lehet a dolognak még érdekessége, mint komolyabb érdemi zenei produkció. A Reason csinál még a mai korhoz illő nyekergő szoftot ilyen platformra, amivel lehet bohóckodni 2 metró közt várva, de semmi több. Az iOS is ilyen szempontból egy mezei érdekesség mint hogy komolyabban kéne venni, habár oda már célhardverek gyártása is folyik. Valóban, aki komolyan akarja tolni az vasban gondolkodik és studioban, vagy mobilitás terén egy erős laptopban. Én úgy gondolom, ha a mai mobilokon megmarad a telefonálás funkciója normális akksi üzemidő mellett, már örülhetünk, mint hogy ilyen zenei csökevényekkel szarakodva egyszer csak arra ébredjünk, hogy hoppá, sötét a képernyő és a semmi közepén még tölteni sem tudunk honnét... :P

Illetve amit már korábban is írtam máshol, az egészben az audioipari létjogosultság használható morzsáját abban látnám, ha ilyen cuccokra készülne egy multi editor alkalmazás és lehetővé válna régebbi midis vasak macerálása, szerkesztgetése egy füst alatt. Legalábbis ezek többeknek jelentenének elfogadhatóbb érveket, mint mini sequencer appokon csiporászni velük a villamoson szvsz.

Tökéletes válasz, fedi a lényeget.

Link to comment
Share on other sites

LP-Filter,

lehet, hogy nem jól látom, de úgy érzem, hogy Te úgy írtál valamiről, hogy nem tudod, miről írtál, csak sejtéseid vannak.

- Egy mai iPad számítási teljesítménye bőven felette van egy 15-20 évvel ezelőtti komoly(nak mondható) asztali számítógép teljesítményénél, mégsem mondta senki anno, hogy komolytalan lenne azokon "muzsikálni"

- olyan húzónevek szálltak be ebbe a komolytalan, prüttyögtető marhaságba, mint a Korg, moog, Waldorf, Fairlight, Yamaha ...

- aki ténylegesen órákat tölt el az előző pontban sorolt "gyártók" alkalmazásaival, az látja, hogy bizony ezek nagyon jól használható, komolyan veendő cuccok. (Na persze, nem a beépített hangszóróval kell hallgatni, és jól jön egy külső MIDI bill. is...)

- Nem tudom, mit értesz pontosan "multieditor" alkalmazáson, de létezik az Auria és a Cubasis (egyéb más alkalamzások mellett) iPadre, ezek ma (megkockáztatom) többet (de legalább annyit) tudnak, mint a 15 évvel ezelőtti (komoly asztali gépeken futó) alkalmazások

- Kifejezetten audio masteringre készült alkalmazás is van iPadre http://www.appshopper.com/music/audio-mastering

- Egy rakat MIDI kontroller alkalamzás létezik iPadre, csak győzz válogatni közülük

djtones,

a fentiek fényében teljesen hibás a "Tökéletes válasz, fedi a lényeget" kinyilatkoztatás

Tessék itt csemegézni egy kicsit.

http://www.appshopper.com/music/

Kicsit úgy érzem, mintha egy nagyjából 100 évvel ezelőtti beszélgetést hallanánk két cowboytól, akik arról értekeznek, mennyire komolytalan nagy marhaság ez az "automobilnak" nevezett új bolondság...

Ja, és még valami: amikor a PC-k lekerültek a "megfizethető, mindenki által elérhető" termék kategóriába, az emberek 75-80%-a (de lehet, hogy több) kizárólag játékra, "netezésre", levelezésre, esetleg minimális "irodai munkákra" (jellemzően word) használta, és használja a mai napig. Az excelt a legtöbb PC tulajdonos életében nem indította még el, egyéb más programokról meg ne is beszéljünk.

Oszt érdekes módon mégis ugyanezt a "komolytalan, csak játékra használt, TV/rádió/mosógép kategóriájú eszközt" használják bankok, biztosítók, nagyvállalatok, de akár kis cégek is napi 12-16 (esetleg 24) órában igencsak professzionális munkák elvégzésére.

Tehát az, hogy egy adott eszköztípust jellemzően mire használnak átlagemberek, egyáltalán nem minősíti, hogy egy adott területen komolyan vehető-e, vagy sem.

Link to comment
Share on other sites

Én csak annyit tudok, hogy 1996-ban egy 10 kg-os 486-os számítógépen, 20 kg-os monitorral, egérrel, billentyűzettel, 1x-es CD olvasóval, 3,5-ös floppy-val, 40MB winyóval, Windows 3.1-es oprendszer alatt egy egyszerű MIDI szekvenszerrel állítottam össze a zenéimet a szoba sarkához láncolva.

 

Ma pedig egy pár dekás kis "könyvecskével", legalább 100-szor nagyobb teljesítménnyel teszem ezt bárhol a világon, legyen az vonat út, vagy nyaralás amikor a Párom mellettem olvas és nem a monitorba dugott fejemet, meg a hátamat látja a besötétített 4 fal között.

 

Szerintem fejlődjenek csak! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...