Jump to content
Ménemszól.hu

Ménemszól.hu


idioty

Recommended Posts

Igazából nem találtam alkalmas topicot, fórumtémát arra, hogy hol lehetne feltenni az oldallal kapcsolatos kérdéseket, ötleteket megosztani, stb...

Én csak annyit mondanék, hogy köszönjük ezt a lehetőséget, hogy ilyen nagyszerű fórumot, hozttok létre. Ma böngésztem egy kicsit, és arra jutottam, hogy minden fórumnak legalább így kellene működni! Jó a dizájn, az ötletek... Szép munka!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Egy kérdés:

A/D, az absolute.hu és "befagyott" fóruma meddig fog még élni? Gondolok itt arra, hogy pl. ha 5 év múlva eszembe jut egy olyan téma amiről tudom, hogy jól ki volt tárgyalva a régi fórumon akkor még mindig elérhető lesz majd? Vagy el lehet kezdeni manuálisan backupolni az érdekesebb témákat?

Más: Szerintem is jó lenne egy külön freestyle fórum mert idővel rengeteg olyan off téma lesz ami a jelenlegi fórum-csoportokba nem illeszthető be. Például ott van a régi Jóvicz topik, azt Ti hová nyitnátok most?

Link to comment
Share on other sites

Válaszok:

1) Köszönjük a bíztatást, az adminok és én is fogadjuk a javaslatokat, hibajelentéseket, amiket eddig nagyon ügyesen elküldtek személyes üzenetként a felhasználók.

2) Az Absolute.hu fórumát nem tervezzük törölni, de hogy 5 év múlva mi lesz... azt senki meg nem mondja. Az absolute.hu fórum keresője sajnos nem egy sárkány, és mivel kevés topicba van minden összesúvasztva, csak nagyon nehezen lehet bármit megtalálni. Az új ménemszól SEO optimalizált, tehát még a gugli is meg fogja találni a topicokat kívülről, sőt... nagyon jön fel a találatok között a Ménemszól, ami meg több júzert, gyorsabb és pontosabb válaszokat jelent - remélhetőleg.

Ez azt is jelenti, hogy a kérdések elképzelhető, hogy itt is meg fognak ismétlődni, amennyiben aktuálisak. Nagyon gyakori, jó kérdésekre a választ pedig a tudásbázisban fogjuk kidolgozni, szintén a segítségetekkel (kezdetben persze mi fogjuk törni magunkat, én már el is kezdtem ;)

3) A régi absolute.hu nem képes téma frissítésre. Az itteni tudásbázisban az a pláne, hogy hozzá lehet szólni, tehát ha valamivel kapcsolatban új fejlemény, pontosítás érkezik a júzerek részről, akkor aktualizáljuk. A közösségi tudás szerintem az utóbbi évek legnagyobb vívmánya. Tehát az itteni tudásbázis AKTUÁLIS tud maradni, míg a régi sajnos nem.

Válaszom: nagyon hamar meg fogjuk haladni az ottaniakat.

4) Re: Freestyle topic. Javaslatom, hogy a Tényleg Tahók vagyunk fórumot át kéne nevezni Freestyle topicba, és azt jól össze lehetne szemetelni. Az jó lenne?

Link to comment
Share on other sites

...

2) Az Absolute.hu fórumát...

3) A régi absolute.hu nem képes...

...

Igen, ezzel én is egyetértek. Konkrétan olyan témákra gondoltam amik olyan dolgokról szólnak melyek idővel nem vesztenek aktualitásukból (sok vintage stúdiócucc pl.). Továbbá rengeteg olyan hozzászólás van bizonyos témákban ami nagy tapasztalattal rendelkező szakemberektől érkezett és nem hiszem, hogy ugyanabban a formában itt is kitárgyalásra kerülnek majd. Mondjuk aki egyszer aktívan részt vett egy kompresszorról szóló többszáz hozzászólásos vitában annak nem biztos, hogy rövid időn belül lesz kedve újra ugyanazokat a köröket végigfutni. De ez csak egy példa, rengeteg érdekes témárol van anyag a régi fórumban ami szerintem képvisel egy bizonyos értéket, csak sajnos tényleg ömlesztve és rendszerezetlenül. Mindenesetre én sajnálnám ha ez egyszer megszünne létezni, mert ha időm engedi képes vagyok több ezer hozzászólásos témákat is átolvasni, rengeteg tudás van ott felhalmozva - csak idő és türelem kell az értékes tudásanyag megkereséséhez a sok off-tengerben.

4) Re: Freestyle topic. Javaslatom, hogy a Tényleg Tahók vagyunk fórumot át kéne nevezni Freestyle topicba, és azt jól össze lehetne szemetelni. Az jó lenne?

Én mindenképp támogatom az ötletet, esetleg szavazás róla?

Szerkesztette Brevis
Link to comment
Share on other sites

Némiképpen zavaró a számomra, hogy a főoldalon, a "Friss kommentek" nevű résznél, mindig a téma első hozzászólásából származó idézetet jelenít meg (és nem pedig a friss kommentből valót, mint ahogy az logikusabb lenne). Mint ahogyan az is, hogy amikor rákattintok, a téma elejére ugrik - jobb lenne, ha ehelyett az első friss kommenthez vinne (nem kellene pluszban odagörgetni még aztán).

Hiányolom, hogy a Fórum szekcióban pedig ugyanakkor nincsen ilyen "Friss kommentek" rész. Nem ugyanazt kéne odatenni még egyszer, mint ami a főoldalon szerepel, hanem annak a halmaznak egy leszűrt (csak a fórumszekcióra korlátozott) részét.

Személy szerint engem az is bosszant, hogy a kommentekben túl sok fölösleges, ismétlődő információ szerepel. Szakmailag úgy is mondhatjuk, hogy redundáns. Mi a fenének kell odatenni minden egyes kommenthez a hozzászóló személyleírását, csoporttagságát, meg mindenféle egyéb személyes adatait állandóan...? Elég lenne szerintem a neve és a képe - ezekre rákattintva úgyis előjön a többi. Ráadásul még az idézetek is egy olyan vaskos, bumszli keretbe vannak belefoglalva. Tipikusan ezek azok a dolgok, amelyektől egy-egy rövid mondatot tartalmazó, közönséges hozzászólás fel bír hízni félképernyőnyire is akár. Lehet, hogy csak elmaradott vagyok, de én ezt a világ összes fórumában mindig utáltam... És attól féltem, előbb-utóbb itt is utolér.

Link to comment
Share on other sites

Azt azért jó lenne tisztázni, hogy ez az új Ménemszól nem egy saját fejlesztés, hanem egy kész közösségi fórummotor megvásárolva, az alap designnal.

http://www.invisionpower.com/products/board

http://ipboard.hu

Ez nincs is titkolva, bárki ráklikkelhet a jobb alsó sarokban a "Community Forum Software by IP.Board" linkre. Valahogy mégis az lett itt sugallva, hogy nulláról indult, saját fejlesztés.

Így nyilván a testreszabása is keretek közé van szorítva.

Link to comment
Share on other sites

Az előző ménemszólos blog bejegyzéseimet lehúztátok a budin? (csak mert nem egy cikk volt benne, amivel azért dolgoztam és talán hasznos is volt)

erre én is kíváncsi lennék, meg arra is, hogy az ottani egyéb felhasználói tartalomból átkerül-e bármi? a valahány plusz pontot megélt témákra leszűkítve a keresést azért voltak nagyon jó dolgok ott is (Field bejegyzései például). persze megértem, ha erre nincs kapacitás, de jelezhettétek volna előre, hogy onnan minden megy a kukába, akkor legalább nem foglalkoztunk volna a dologgal. ilyen előzménnyel szerintem érthető, hogy nincs nagy kedve az embernek ide semmit sem írni.

Link to comment
Share on other sites

Azt azért jó lenne tisztázni, hogy ez az új Ménemszól nem egy saját fejlesztés, hanem egy kész közösségi fórummotor megvásárolva, az alap designnal.

http://www.invisionpower.com/products/board

http://ipboard.hu

Ez nincs is titkolva, bárki ráklikkelhet a jobb alsó sarokban a "Community Forum Software by IP.Board" linkre. Valahogy mégis az lett itt sugallva, hogy nulláról indult, saját fejlesztés.

Így nyilván a testreszabása is keretek közé van szorítva.

Akkor ez így pont egy hét múlva lesz aktuális! :lolu:

Link to comment
Share on other sites

1) Köszönjük a bíztatást, az adminok és én is fogadjuk a javaslatokat, hibajelentéseket, amiket eddig nagyon ügyesen elküldtek személyes üzenetként a felhasználók.

4) Re: Freestyle topic. Javaslatom, hogy a Tényleg Tahók vagyunk fórumot át kéne nevezni Freestyle topicba, és azt jól össze lehetne szemetelni. Az jó lenne?

;)

Szerkesztette Tetsuo
Link to comment
Share on other sites

Nem lehetne a számítógépes zenélés, stúdió alap fórumba hozzábiggyeszteni a midi-t is? Mert szerintem sok érdekes kérdés, szoftver, fejlesztés, hardware készítés, stb lehetne azon a fórumtémán belül. Most is lenne egy szoftver, vagy inkább elméleti midis kérdésem, és igazán egyik fórumba sem illik a kérdésem.

Link to comment
Share on other sites

Megcsináltam az átnevezéseket amit kértetek.

Illetve nyitottam nektek MIDI fórumot, meg GÉPHÁZ fórumot.

Ezt a topikot meg átraktam ide.

A régi fórummal kapcsolatban nem tudom mi a terv. A régi blogokat szerintem a szerzöknek kellene valamilyen módon ide varázsolnia (copy/paste???). Majd ebben a kérdésben a nálam okosabbak nyilatkoznak.

Link to comment
Share on other sites

...Na,ezt a topicot miértnem vettem hamarabb észre...

Szóval a "Szintetizátorok" közé lehetne rakni egy "Kurzweil" fórumot is :rolleyes:

Már az "Általános szintis ügyek"-ben lett indítva egy Kurzweil-es téma,esetleg azt át is lehetne oda rakni,ha ez megoldható.

Amúgy nagyon szép lett az új fórum,remélem hamar beindul itt az élet! :)

Link to comment
Share on other sites

Pittyolo...kösz!

Amúgy meg LOL az egész, mert ezek a fórumok meg voltak csinálva...csak nem volt jól beállítva a jogosultság, ezért az adminokon kívül nem jelent meg senkinek...javítva. Kösz, hogy szóltál...nekem amúgy volt ilyen fórumom mondom, csak nektek nem. :)

Link to comment
Share on other sites

Az előző ménemszólos blog bejegyzéseimet lehúztátok a budin? (csak mert nem egy cikk volt benne, amivel azért dolgoztam és talán hasznos is volt)

Field, ha gondolod, szívesen elérhetővé tesszük az előző bejegyzéseidet. Én örülnék, ha átcopyznád. Ha ez érdekel, kérlek jelezd, és visszakapcsolom egy másik url-re az előző oldalt. Őszintén sajnálom a kialakult helyzetet.

Link to comment
Share on other sites

Ömlesztett válaszok:

-Korábbi Ménemszólos bejegyzések importálhatók, de csak kézzel. Aki szeretné ezt, kérem jelentkezzen, és elérhetővé teszem a korábbi tartalmat

-Sebesség: nem találtam gyorsabb fórumot. Konkrétan megmértem kétezret. Itthon nálam az oldaltöltési sebesség gyakran 1 másodpercen belüli (mért eredmény) leszámítva a főoldal tartalmat, de az más tészta. Ennél gyorsabb nem kell szvsz. (most olyan oldalakat ne vegyünk ide, amik statikusak vagy nagyon szegényes funkciókkal bírnak). A cégnél lassabb az oldal pl. de ott minden, mert valami gebasz van a nettel.

-Friss kommentek rész: mindig az első hozzászólást idézi, szerintem így logikus, de kiszedtem, mert az utolsó kommentből idézni három szót tök értelmetlen, sehova nem vezet. A blokk címét átírtuk "Frissült témákra"

-Fórum szekcióban friss kommentek rész: érdekes. Mivel pont előtted van kiterítve a fórum, látszik hogy mikor hova érkezett új post, biztosan van ennek értelme?

-Guestként nem engedi nyitni a csatolmányokat: ez bizony szándékos! ;)

A fórum fejlődni fog, ahogy a szoftverét fejlesztik, és ahogy időm engedi, a magyarítás ügyében is lépkedek. A settingeket is finomítjuk.

Most már elég jól működik a dolog, látszik is hogy használjátok, megtaláljátok a tartalmat, és sok a pozitív visszajelzés. Nekünk viszont nem ez a szakmánk, tehát ezt még a napi nem kevés ügymenet mellett kell csinálnunk, de csináljuk. Egy rakás bugot javítottunk ma is (friend listából pm küldés, rating a blogok kommentjeinél és még soksok minden). Most viszont, hogy az oldal már nagyon szépen működik, elsősorban a taratolmra koncentrálunk, mert az teremt igazi értéket, és az hozza ide a többi fórumozót. Azok minőségét ha megnézitek, magatok is láthatjátok, hogy az sem kevés munka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...