Jump to content
Ménemszól.hu

Ménemszól.hu


idioty

Recommended Posts

Egyébként OSx 10.8.4 és legújabb Safari.

Ahogy próbáltam, rájöttem, hogy nem is kell a prev gomb felé vinnem az egeret, elég ha húzogatom jobbról balra, és vissza.

http://zupmusic.hu/kepmegosztas/menemszol/hiba.mov

A videód ha jól látom Windows és Firefox, most akkor...? Amúgy nekem  nem csinálja :( Firefox-szal sem. Ráadásul neked ha jól látom a prev és a next gombokat animálja. De miért, elvileg nem kéne. Más elő tudta idézni?

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)

"A videód ha jól látom Windows és Firefox, most akkor...?" :D
Csak tudom milyen rendszert és milyen oprendszert használok! :)
Másik, hogy melyik elvetemült programozó csinálná meg Windowson, hogy a screen recording mov-ba mentsen??? :D

(Harmadik apróság: a windowson az egér fehér! :D)

A biztonság kedvéért csináltam még egy videót, ahol látszik a teljes képernyőm, látszik a rendszer és a safari típusa. Valamint Firefox alatt is kipróbáltam, ott nem volt gond...
Sőt, a Safariban az összes kiegészítőt kikapcsoltam, de ugyanaz a hiba jelent meg.

http://zupmusic.hu/k...emszol/hiba2.mov

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

Én csak azért kérdeztem (oknyomozás nélkül), mert nem értem, nálam a Firefox meg az ablakok gombjai totál nem úgy néznek ki mint nálad (mit keres jobb fent a böngésző ablakában bezáró gomb?), és nálam semmelyik böngésző alatt nem csinálja ezt. Ezért lenne jó tudni, hogy másnál is van-e ilyen hiba? 

 

A hozzászólásodat egy idő után nem tudod szerkeszteni (tán fél óra?) mert így állítottam be. Mást javasolnál?

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)

Az a bezárás gomb a hozzászólásban található screenshotból van ott. Nézd meg, hogy az még a kép része. Ott van mögötte a fórum tartalma szürkén.

 

Egyébként a hozzászólás szerkesztésénél csak annyi van, hogy például a képek helyét, ahonnan belinkeltem, meg szerettem volna változtatni, mert átköltöztettem egy másik domain alá.
Egyébként valahogy úgy érzem, hogy jó az a fél óra, hogy ne lehessen megmásítani a véleményünket később...

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

Nála is csinálja Windows 7 / Chrome alatt.

Úgy tűnik, hogy két részre van osztva a kép (mintha lenne felette egy layer), az egyik fél (bal oldal) az "Előző (prev)",a másik (jobb oldal) a "Következő (next)".

Amikor az egér-cursor "átlépi" a felező vonalat, akkor annak a felirata, amelyik féltekéből ellépek, megjelenik "félkép" méretű mezőben, sokszor. De csak akkor, ha a felirat már megjelent a képen is.

Link to comment
Share on other sites

mármint úgy értem, hogy az aprón találtam egy terméket, beraktam "Figyelő"-be, de nem tudom, hol lehet előhívni a figyelt hirdetéseimet...

Megvan erre a válaszom: a hirdetés figyelő modul kizárólag emailben tud értesíteni. A fórum on-site értesítő rendszerével nincs összekapcsolva. Mivel ezt a modult  bérlem (nem része a fórumszoftvernek), így nem tudok vele kapcsolatos custom fejlesztéseket csinálni, attól tartok tehát, hogy be kell érnünk az emailes értesítőkkel. Gondolom, azt megkapod...(én mindig kapom az értesítőt az új hirdetésekről).

 

A 3000+-nál a lightbox problémára továbbra se tudom a megfejtést, de most eszembe jutott valami. Én az alap skint használom. Ti melyiket?

Link to comment
Share on other sites

Na akkor csak meglett a hiba!

 

Te nem skint választasz, hanem a skin mintáját. (persze nekem ez is jól jelenik meg...). A skint a magyar változat "smink"-nek hívja, és lent a "smink csere" menüpontban lehet változtatni! Jelenleg nálad a Glare nevű smink van élesítve és ő a ludas. Na azzal nekem is csinálja ezt a bugot, amit jelentettél.

 

Most lecsekkoltam, és már kijött neki update-je (hatszor) és azóta responsive is. Ha lesz egy kis időm, felupdate-elem ezt a skint, amitől remélhetőleg megszűnik, de addig is ha zavar, kérlek válts át egy másikra :)

 

(ezek a third party cuccok meg a verziókövetés...ez lesz a halálom :) )

 

Ja, és nagyon köszönet az áldozatkész bug-reportot és közreműködést! :)

Link to comment
Share on other sites

Na akkor csak meglett a hiba!

 

Te nem skint választasz, hanem a skin mintáját. (persze nekem ez is jól jelenik meg...). A skint a magyar változat "smink"-nek hívja, és lent a "smink csere" menüpontban lehet változtatni! Jelenleg nálad a Glare nevű smink van élesítve és ő a ludas. Na azzal nekem is csinálja ezt a bugot, amit jelentettél.

 

Most lecsekkoltam, és már kijött neki update-je (hatszor) és azóta responsive is. Ha lesz egy kis időm, felupdate-elem ezt a skint, amitől remélhetőleg megszűnik, de addig is ha zavar, kérlek válts át egy másikra :)

 

(ezek a third party cuccok meg a verziókövetés...ez lesz a halálom :) )

 

Ja, és nagyon köszönet az áldozatkész bug-reportot és közreműködést! :)

A Pulse 3.4.2-nél is megvan ez a jelenség.

A többinél nincs.

Link to comment
Share on other sites

A Pulse 3.4.2-nél is megvan ez a jelenség.

A többinél nincs.

Mind a kettő ugyanattól a szerzőtől van, a többi meg mástól. Gondolom a Pulse-hoz is kigyött update :)

 

Viszont rendkívül jó, hogy a Glare nevű smink responsive!!!!! Gondolom vágjátok hogy az mi. Lecsekkoltam, nagyon király :) Ha lesz kis időm, nekiesek.

Link to comment
Share on other sites

a responsive web design egy modern műfaj, melynek a lényege, hogy mobil eszközön is hibátlanul meg tud jelenni az oldal.

pl. ha elmész a hitspace.hu -ra, az responsive. ha a képernyőt mobiltelefonnyira csukod össze, akkor addig alakulgat át, amíg nem kell balra-jobbra scrollozgatni, zoomolgatni. szóval mobil-optimálisan jelenik meg anélkül, hogy dedikált kódot használna mobil oldalhoz neadjisten saját appot (érdemes kipróbálni, vicces :) ). ez a jövő szerintem, és csak idő kérdése, míg az alap skin itt nem lesz responsive.

Link to comment
Share on other sites

Nálam meg mobilról (Android 4-es) nem látom a csatolt (ill. megjelenített) képeket. Azt írja: nincs jogosultságom. Miért kéne ahhoz bejelentkenem, hogy csak olvassam a fórumot? És olvasni tudom is, csak a mellékelt képek vannak lezárva. :(

 

A vendégek számára a letöltés nem volt engedélyezve, ezért nem jelent meg nekik a kép. Ezen már gondolkoztam, hogy változtatok rajta, úgyhogy most megtettem.

 

A miértre a legtöbbször az a válaszom, hogy "mert így állítottam be". A fórum olyan, hogy a gyakorlati tapasztalatból tudjuk csak finomhangolni. A legtöbb beállítást akkor csináltam, mikor még messze nem láttam, hogy ez az egész majd milyen lesz. És elmondhatom hogy van "egypár" beállítási lehetőség. 

 

VISZONT UPDATE infók történtek. Az egyik, hogy az oldal mostantól kezdve RESZPONZÍV!!!

(upsz, nem teljesen, a fenti kép-slideshow nem veszi fel az új méretet. megpróbálom update-elni azt is)

 

Ez annyit tesz, hogy minden képernyőfelbontást fel tud venni. Tökmindegy hogy nagy monitorod van, vagy kis mobilteló, az oldal mindig ugyanúgy működik, automatikusan és dinamikusan átskálázza az magát, nem kell zoomolgatni, vízszintesen szkrollozgatni. Ez a JÖVŐ :) (A 4.0-ban már beépített lesz, akkor lesz ez majd az igazi)

 

A srácok által a két Tom Christian skin közül az egyiket felupgrade-eltem, és megszűnt a bug de csak úgy, hogy kilőttem a teljes cache-t a böngészőből. Aki ezt a két skint használta MINDENKÉPP frissítse a cache-t! Idioty, a skin szinezése jól működik mostmár?

 

Pár angol feliratot magyarítottam. Láttam még egypár rendkívül hasznos kiterjesztést, később lehet hogy megveszem azokat (update: megtettem, szerencsére ingyenesek voltak: a térkép modul és a push funkció a hirdetésekhez).  Ezt szerintem meg is teszem, csak már mennyi az idő... (megtörtént)

Link to comment
Share on other sites

A vendégek számára a letöltés nem volt engedélyezve, ezért nem jelent meg nekik a kép. Ezen már gondolkoztam, hogy változtatok rajta, úgyhogy most megtettem.

Koszi! Ez gyors volt. :)

Egyéb apró megjegyzés: a mobilon megjeleno kep, alapbol nagyon kicsi, fel kell nagyitani, amit pedig csak fix meretig lehet ugy, hogy meg kifer, jo nagy margoval.

Namost, szerintem ugy kellene, hogy alapbol ez utobbi meretet jelenitene meg, amit lehetne nagyitani, hogy a margo ne latszodjon (es jol olvashato legyen). ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...