Jump to content
Ménemszól.hu

Ménemszól.hu


idioty

Recommended Posts

Nos, ugy latszik elobb-utobb minden a helyere kerul es mukodik, csak varni kell egy kicsit. Addig is lehet forumozni, beszelgetni pl. az EQ-zas rejtelmeirol vagy sok, szamomra hasonloan misztikus dologrol.

Alig varom, hogy ilyen temak porogjenek, kulonbozo velemenyek csattanjanak! :) Dehat, nem nagyon...

Link to comment
Share on other sites

Ha majd leforditjatok az osszes forum-kifejezest (a multildezest is ;), akkor johetne vmi kisebb lexikon a MAGYAR studiotechnikai kifejezesekbol is, ugyanis a legtobb forumozo keveri az angol es magyar szavakat sot, engem is bant, hogy nem is tudom sokszor, mi lenne a helyenvalo magyar szo, pl. masztereles, utomunka v mi? Kompresszalas, komprimalas vagy egy magyarabb? :)

Ja es a forumrol NEM lehet elerni a hit-space boltot, pedig elvileg annak reklamozasara hivatott, ugyhogy szerintem egy egyszeru link elferne valahol alul v felul. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Facebook-al jelentkeztem be, nem regeltem külön. A munkahelyi gépemen ki kellett lépnem, azóta ott nem tudok visszalépni. Ez ki lesz javítva, vagy regisztráljak újat?

Nálam is hasonló probléma merült fel! (Nem merek kilogolni azokon a gépeken ahol működik. :) )

Link to comment
Share on other sites

Ha majd leforditjatok az osszes forum-kifejezest (a multildezest is ;),

Nagyon köszönjük, épp történik! Nagyon sokat magyarítottam rajta, ha még belebotlok lefordítatlan részekbe, azonnal fixálom.

akkor johetne vmi kisebb lexikon a MAGYAR studiotechnikai kifejezesekbol is, ugyanis a legtobb forumozo keveri az angol es magyar szavakat sot, engem is bant, hogy nem is tudom sokszor, mi lenne a helyenvalo magyar szo, pl. masztereles, utomunka v mi? Kompresszalas, komprimalas vagy egy magyarabb? :)

Van egy WIKI modulja az oldalnak, amit nem használtunk még (ki van kapcsolva). Ha a munka dandárjával végeztünk (én most legalább 16 órát csavargattam a Ménemszólt a munkám mellett) jöhet ez is!

Ja es a forumrol NEM lehet elerni a hit-space boltot, pedig elvileg annak reklamozasara hivatott, ugyhogy szerintem egy egyszeru link elferne valahol alul v felul. ;)

Ez jó ötlet, de ez az oldal nem a Hit Space-et hivatott reklámozni. Egy generic, open sztenderd fórumnak gondoljuk, ahol más hangszerbolt vagy szereplő ugyanúgy reklámozhatja magát. Mindenesetre tényleg kéne valami szakmai adatbázis a hangszerüzletekről és a stúdiókról...

Facebook-al jelentkeztem be, nem regeltem külön. A munkahelyi gépemen ki kellett lépnem, azóta ott nem tudok visszalépni. Ez ki lesz javítva, vagy regisztráljak újat?

Ez a probléma megoldódott? Nekünk úgy tűnt, hogy az új fórum hibátlanul kezeli a facebook-os logint. Elmondom hogy működik: a FB-nak van egy olyan API-ja, ami generál egy júzert és egy random passzt amennyiben oda be van az illető jelentkezve. Végeredményben ez egy tök sztenderd júzer-passz login azzal a különbséggel, hogy nem tudsz róla, hogy milyen jelszót kaptál, amit természetesen a jelszó emlékeztető funkcióval megtudhatsz.

Az apróban megjelentek a twitter hirdetések ... add el a cuccod 40 karakterben, incl. telefonszám.

Ezt a problémát nem értem. Az a gond, hogy a hirdetők szűkszavúan írnak? Vagy olyasmi, amit mi nem lőttünk be jól...

Gratulálok, ez az új apró szarabb mint volt!!!!!!!!!!!

Ezt az oldalt megpróbáljuk a ti visszajelzéseitek alapján bekonfigurálni. Ha van konkrét meglátás azzal kapcsolatban, hogy mitől nem jó az apróhirdetés (vagy bármi), akkor szívesen vennénk, ha beküldenéd!

Link to comment
Share on other sites

Csak jeleztem, hogy a hirdetők kihasználták a gyűjtőnézetben rejlő 40-60 karakternyi hirdetési lehetőséget addig is, amíg a hirdetéseket nem lehetett megnyitni...

Cseles! Értem már. Akkor ez már egy aktualitását vesztette dolog. Mindenesetre én szépségesen lefordítottam (ma kora reggel amit még találtam) és leteszteltem az aprót, és szerintem eléggé jó lett. Azon kívül, hogy a régi hibáit kijavították, van benne egy csomó jóság. Ezek közt pl. RSS feed, amit most tesztelek épp, mert nem működik :) (az RSS körül valami gríz van, bear with me...).

Link to comment
Share on other sites

A/D! A facebookos bejelentkezés nem lett jó, nem vártam tovább, tanácsod szerint kértem egy jelszót, és bár nem tudom, mi volt ezen több mint másfél óra, megvan :-)Kilépni most már nem fogok többé :-DD

Ó jaj. Na a lényeg az, hogy akik most jönnek új regisztrációk, azok már simán tudnak regelni. A váltás még most sem zökkenőmentes, de egy modern fórum esetében ez szerintem elkerülhetetlen. Egy biztos: egyre jobb lesz az oldal, egész egyszerűen azért, mert rohadtsokat dolgozunk vele, és abszolút figyelembe vesszük azt, amit ide írtok.

Tetszik ez az új dizájn.

Szerintem felhasználó barát kezd lenni az oldal.

Köszi! :skydive:

Még van vele dolgunk, de folyamatosan foglalkozunk vele.

Link to comment
Share on other sites

Ilyen mutast a munkád rovat is lesz?

Ha valaki megakar mutatni valamit akkor arra lesz egy külön menüpont vagy csak egy forumtéma lesz erre?

sok módja lehetséges ennek. az emberek a munkáikat fórumtémám, blogon, vagy file feltöltésen keresztül is megoszthatják. ha megállapodunk egy fajtában, pl. fórum (bár én erre a blogot jobbnak gondolom, hiszen jobban követhető), akkor azt ki lehetne rakni. épp az új főoldalon dolgozom, ahol ennek remek helye lehetne!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ennél az oldalnál az internet expoer kompatibilitás nem lényeg. ez egy hozzáértő társoságnak szól aki azért konyit a géphez és ha winezik akkor firefoxot használ. Ezt most nem a te bántásodra mondtam. De azért érthető hogy A/D-jék nem akarnak 10-15 emberrel foglalkozni külön mikor a többi 450-500 aktiv felhaszálónak jó az ami van. Az internet expoer egy apró hibára is amit a weblapiró elkövet elég drasztikussan reagál. Előző weboldalam nem volt jó internet expoer alatt. De a kis apró hiba keresés helyet inkább kidobtam kukába és csináltam egy szar oldal iwebel.....

Link to comment
Share on other sites

Szépen alakulgat az oldal... Gratula hozzá!

Köszönjük szépen!

A "Lista az új tartalomról" gombot nem lehetne kitenni valami azonnal látható helyre?

Gondolom sokunknak az a leggyakrabban használt gomb...

Ennek a gombnak a funkcióit nemrég fordítottam le, anélkül meg elég kaotikus volt. Én eddig nem használtam, de nem tartom elképzelhetetlennek azt, hogy mások így tájékozódnak: ebben az oldalban ez a nagyszerű, hogy sokféle képpen, és jól átláthatóan lehet navigálni a tartalomban (na ezek azok, amik nagyon hiányoztak a régiről :) A gombok sorrendjének megváltoztatása nem lehetetlen, ezügyben már felvettem a kapcsolatot a készítővel, mert más miatt is kéne a varia.

Az értesítők, azok konfigurálása, és a mai naptól az RSS is kíválóan működik (pl. a hirdetéseknek is van végre RSS-e).

Az új szövegszerkesztő nekem személyes kedvencem, beleértve a multi idézést :) Lassan elkészül a főoldal is, és épp azon tanakodom, hogy a tudásbázis modulnak van-e értelme, avagy a fórumot használjuk ecélra, hiszen hiányoznak már a wiki jellegű szakmai értekezések. Tulképp a hazai zenésztársadalomból mindig is hiányoztak (ezek azok a dolgok, amit a közösség maga ír: elkezdi valaki, és a többiek hozzátesznek-elvesznek belőle, módosítanak). Szóval teszünk egy kísérletet még ma este, aztán látni fogjuk.

Szerintem ennél az oldalnál az internet expoer kompatibilitás nem lényeg.

Szerintem az oldalnak mennie kell Explorerrel, és teszteltük is, itt WIN alatt a legújabb Explorerrer tök jól műxik. A régiekkel viszont nem. Amivel nem akarunk vessződni, azok az őskövület böngészők, de ha csak egy mód van rá, minden új böngészővel meg mobil eszközzel igyekszünk kompatibilis lenni. Ha valakinek ezzel gondja van, akkor ott legalul a "Devel Tool" részben átkapcsolat "IP.Board" nézetre, ami egy sztenderdebb valami, mint ez a csodás, acélszürke felület.

Akárhogy is, nagyon örülünk, ha segítetek fejleszteni az oldalt!

Link to comment
Share on other sites

Nagyon tetszik az oldal, tudom, hogy ez óriási munka. Én gyűlölöm a webfejlesztést, ezért külön minden elismerésem!

Nekem egy apró megjegyzésem lenne: már a régi fórum kapcsán is ezerszer hallottátok, hogy a fórumhozzászólások időrendje fordítva lenne jó, vagyis mindig a legutolsó hozzászólás lenne a legelső... ezért aztán az ember amint a fórumba lép, mindjárt az aktuális hozzászólásokkal kezdhetné az olvasást.

Tudom-tudom, ez már le lett lőve, de így rengeteget kell lapozni. Ha egy fórum 8 oldalból áll, fent akkor is csak az első három sorszám látható, holott bőségesen kiférne még vagy 15-20-ig is. Történetesen ez a fórum 8 oldalból áll és négyszeri kattintással, oldalbetöltéssel jutok csak el a nyolcadik oldalhoz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...