Jump to content
Ménemszól.hu

Ménemszól.hu


idioty

Recommended Posts

Persze van ott a végén egy kis nyilacska az elsőre és az utolsóra ugráshoz, de az azt feltételezi, hogy közbenső oldalakat nem akarok érinteni, hanem egyből a végére ugrani, meg egyből az elejére. Ha egy-két napot kihagyunk az olvasásban, akkor kell sokat vacakolni vele. És ez a mobilon netezőknek különösen kényelmetlen, mert újra és újra bele kell nagyítani.

Link to comment
Share on other sites

Ja igen és a "Legfrissebb hozzászólások" ablakban kiírja az utolsó hozzászólás idejét, de mellette nem abból a mondandóból, hanem a topic indító mondatból van idézet és az idézett szövegére sem lehet kattintani, hogy az utolsó hozzászólásra ugorjunk. Valahogy ez az előző körben jó volt.

Persze ez nem kötekedés, hanem tesztüzem-visszajelzés :-)

Link to comment
Share on other sites

Nagyon tetszik az oldal, tudom, hogy ez óriási munka. Én gyűlölöm a webfejlesztést, ezért külön minden elismerésem! Nekem egy apró megjegyzésem lenne: már a régi fórum kapcsán is ezerszer hallottátok, hogy a fórumhozzászólások időrendje fordítva lenne jó, vagyis mindig a legutolsó hozzászólás lenne a legelső... ezért aztán az ember amint a fórumba lép, mindjárt az aktuális hozzászólásokkal kezdhetné az olvasást.

A gyakorlatban tudom prezentálni, hogy a mostani verzió az életképesebb.

Úgy gondolom, a problémát az okozza, hogy az új nyitóoldalon a legfrissebb hozzászólások ablak sajnos nincs olyan jó, mint a fórum oldalon levő. Valószínűleg emiatt le is fogom venni.

A fórum oldalon levő blokkban ugyanis van egy kis pöcök, ami egyből az olvasatlan hozzászóláshoz visz! (Ez az ablak az uccsó hozzászólás idejét mutatja és az uccsó hozzászólásból idéz). Nem a legutolsóhoz, hanem amit nem olvastál.

Bármilyen témát megnyitsz amúgy van egy "ugrás az utolsó olvasatlan üzenethez" link egyébként (rögtön jobb felül).

Azt gondolom, hogy ennek a módszernek így nincs hátulütője, míg annak, hogy fordított sorrendben jelennek meg a posztok, elég sok (főleg ha lesz bőven tartalom!) többek között az is, amit magad is kifogásoltál, nevesen, hogy ki kell keresned honnantól vannak az új hozzászólások.

Ha egy-két napot kihagyunk az olvasásban, akkor kell sokat vacakolni vele.

Lehet, hogy félreértésben vagyok, de szerintem nem így van. Sőt, ha valahol így lenne, az pont a fordított megjelenésre lenne igaz!

Továbbá van egy funkció pont azoknak, akik az egész fórumot olvasgatják. Ez pedig a "Továbbiak" menüben a "lista az új tartalomból", ami meg szűrhető.

Ja igen és a "Legfrissebb hozzászólások" ablakban kiírja az utolsó hozzászólás idejét, de mellette nem abból a mondandóból, hanem a topic indító mondatból van idézet és az idézett szövegére sem lehet kattintani, hogy az utolsó hozzászólásra ugorjunk. Valahogy ez az előző körben jó volt. Persze ez nem kötekedés, hanem tesztüzem-visszajelzés :-)

Erről beszélek: a főoldalon ez így van, de nem a fórum oldalán! A főoldalról mondom törölni fogom, ha ezt nem tudom megoldani :(

Link to comment
Share on other sites

Jelentem, nekem egy magyar nyelvű IE8-cal (és két másik gépről is, egy német nyelvű IE9-cel és IE8-cal) úgy tűnik, hogy hibátlanul működik az oldal, jó. (Persze lehet, hogy csak nem használom ki a funkciókat, amelyekkel másoknak a problémái vannak, vagy ők régi verziókat használnak.)

Ugyanakkor, amit kritizálnék benne, egészen más természetű rész. Az idézett funkciók is nagyon hasznosak, és látszik, érződik is rajtuk a befektetett munka, tényleg fejlődnek.

Nekem ami nem tetszik, hogy implicite magukban foglalják az alapelvárást, hogy állandóan legyen bejelentkezve a l(y)úzer. Sajnálom, ezt nem tudom (és nem is fogom tudni) követni; bár gondolom, ez magánprobléma (ugyanakkor elképzelhető, hogy mások is még így vannak, csak nem mondják).

Link to comment
Share on other sites

Erről beszélek: a főoldalon ez így van, de nem a fórum oldalán! A főoldalról mondom törölni fogom, ha ezt nem tudom megoldani :(

Persze, az említett dolgok csak apróságok, úgy fogom megszokni, és használni, ahogy véglegesül, hiszen eddig is így történt :-)

Gratula a rengeteg munkához és kitartás!

Link to comment
Share on other sites

Ezt már egyszer megoldottuk! Itt mindenkinek jó az órája....

A/D: éppen nemrég posztoltál be egy ide friss hírt (Dangerous Liaison).

Ha csak szimplán vendégként (azaz bejelentkezés nélkül) megnyitom az oldalt, akkor még a Főoldalon azt látom, hogy 10:43-kor történt (ha megnyitom a cikket, ott is 10:43 van). Rögtön utána, ha átkattintok a Fórum részbe, akkor ott már (mind a feed-eknél, mind pedig a legutóbbi eseményeknél) ugyanezt az eseményt a 11:43-as időponttal jelzi ki.

Ezek után bejelentkezem, és megnézem úgy is. A fentiekhez képest annyi módosul, hogy mindkét helyen 11:43-at látok már. (Holott - ha jól sejtem - valójában ennek 12:43-nak kéne lennie.)

A biztonság kedvéért most mindezt kipróbáltam két teljesen különböző gépen (az egyik egy Windows7-es laptop IE9-cel, a másik egy XP-s asztali gép IE8-cal). Mind a kettőn ugyanaz. Igaz, hogy most Ausztriában vagyok (német beállítások - az időzóna ugyanaz), de a különféle otthoni helyeken is hasonlóképp szokott látszani.

Link to comment
Share on other sites

A/D: éppen nemrég posztoltál be egy ide friss hírt (Dangerous Liaison). Ha csak szimplán vendégként (azaz bejelentkezés nélkül) megnyitom az oldalt, akkor még a Főoldalon azt látom, hogy 10:43-kor történt (ha megnyitom a cikket, ott is 10:43 van). Rögtön utána, ha átkattintok a Fórum részbe, akkor ott már (mind a feed-eknél, mind pedig a legutóbbi eseményeknél) ugyanezt az eseményt a 11:43-as időponttal jelzi ki. Ezek után bejelentkezem, és megnézem úgy is. A fentiekhez képest annyi módosul, hogy mindkét helyen 11:43-at látok már. (Holott - ha jól sejtem - valójában ennek 12:43-nak kéne lennie.) A biztonság kedvéért most mindezt kipróbáltam két teljesen különböző gépen (az egyik egy Windows7-es laptop IE9-cel, a másik egy XP-s asztali gép IE8-cal). Mind a kettőn ugyanaz. Igaz, hogy most Ausztriában vagyok (német beállítások - az időzóna ugyanaz), de a különféle otthoni helyeken is hasonlóképp szokott látszani.

Érdekes! Köszönöm ezt a beküldést, és külön köszönet, hogy ezúttal ilyen jól előkészítetted!

Valóban az van, hogy vendégként nézve a főoldalt a dátum rosszul jelenik meg.

A vendég ha jól látom GMT szerint kapja az időt, de a főoldal eltér ettől. Ez szerintem bug, amit majd javítunk.

Hogy neked regisztrált tagként nem helyes idő jelenik meg, az már beállítás lesz, mert nekem jól jelenik meg.

A beállítások menüben nálam GMT+1 az időzóna, és a DST is aktív. Ha ugyanezt állítod be, szerintem neked is korrektül fognak megjelenni az idők!

Link to comment
Share on other sites

Miért nem kerülnek érvényesítésre se előnézetbe, se közzétéve a formázási beállítások blog esetében? Az imént posztoltam egy blog bejegyzést sorkizárt szöveggel, középre igazított átméretezett képpel, de egyik feltétel se jelent meg a valóságban.

Sorkizárt igazítás nincs is a formázó funkciók között! De látom, hogy a szövegformázás valóban nem érvényesül. A képre gondolom azt értetted, hogy ugyan megjelent a kép, csak nem középre igazítva, ahogy a szöveg sem... Na ez bizony bug! Igyekszem javítani, és köszi a beküldést!
Link to comment
Share on other sites

Érdekes! Köszönöm ezt a beküldést, és külön köszönet, hogy ezúttal ilyen jól előkészítetted!

Valóban az van, hogy vendégként nézve a főoldalt a dátum rosszul jelenik meg.

A vendég ha jól látom GMT szerint kapja az időt, de a főoldal eltér ettől. Ez szerintem bug, amit majd javítunk.

Hogy neked regisztrált tagként nem helyes idő jelenik meg, az már beállítás lesz, mert nekem jól jelenik meg.

A beállítások menüben nálam GMT+1 az időzóna, és a DST is aktív. Ha ugyanezt állítod be, szerintem neked is korrektül fognak megjelenni az idők!

Link to comment
Share on other sites

Az újabb topicoknál a hozzászólásoknak nálam nem jelenik meg a világoskék háttérszínű dobozka, és nehezen olvashatók a honlap hátterén. Chromeban is és Firefoxban is ez a helyzet.

A régebbi topicokban jól jelennek meg a hozzászólások.

Szerkesztette Aquarius
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Még mindig a Facebookos login problémával küzdök. Az a probléma, hogy még annó a facebook-os accountommal regszitráltam, de egy idő után már nem tudok vele bejelentkezni másik böngészőből vagy másik gépről. A/D írta, hogy kérjünk ilyenkor jelszó emlékeztetőt, de az sem működik, mert ezt dobja válaszul, ha beírom a felhasználó nevet (G.t.) és a regisztrált e-mail címemet:

"[#10112] Nem találtunk megfelelő felhasználói hozzáférést a névhez vagy e-mail címhez amit megadtál. Kérlek, ellenőrizd az információt és küldd el újra az űrlapot."

Tudnátok segíteni?

Nem szeretnék emiatt újra regisztrálni.

Link to comment
Share on other sites

Csodásak az új PC3K-6 képek!!! Nézegetésük közben belefutottam egy olyan hibába, amibe már ezerszer, csak eddig nem tettem szóvá. A képek megtekintése közben egyszercsak a következő hibaüzenetet kapom és aznap több képet már nem tudok megnézni:

"You have reached your bandwidth limit and can not view this image"

Mi az hogy sávszélesség-korlátozás? Hogy kerül ez itt ebben az aspektusban és felhasználási módban egyáltalán elő?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Még mindig a Facebookos login problémával küzdök. Az a probléma, hogy még annó a facebook-os accountommal regszitráltam, de egy idő után már nem tudok vele bejelentkezni másik böngészőből vagy másik gépről. A/D írta, hogy kérjünk ilyenkor jelszó emlékeztetőt, de az sem működik, mert ezt dobja válaszul, ha beírom a felhasználó nevet (G.t.) és a regisztrált e-mail címemet: "

Azért, mert a bejelentkezési vagy másnéven felhasználóneved nem G.T. hanem "TamásGelencsér" . Ha ezt ütöd be, rögtön működik a jelszóemlékeztető.

Mi az hogy sávszélesség-korlátozás? Hogy kerül ez itt ebben az aspektusban és felhasználási módban egyáltalán elő?

Köszönet a reportért, nézek utána hamar!

DST: oh my god...ennek nagyon neki kéne ülni kigyomlálni....

Azt hiszem a Feed-ek résznél rosszul lett fordítva... a "hozzászólását értékelték" inkább "hozzászólást értékelt" vagy valami hasonló kellene legyen...
Hibás a Feed applikáció. Azóta már két update is kijött hozzá, csak annyi a munkám, hogy megbolondulok :) De igyekszem fixálni.

Van olyan opció, hogy létrehozott topikcím javítás? :DDD

Ez csak jogosultságok helyes beállításán múlik. Ilyet manuálisan szívesen kijavítunk kérésre. (A kézi vezérlést nem lehet megúszni, van hogy helytelen topic címeket írnak vagy rossz helyre postolnak).

Az újabb topicoknál a hozzászólásoknak nálam nem jelenik meg a világoskék háttérszínű dobozka, és nehezen olvashatók a honlap hátterén. Chromeban is és Firefoxban is ez a helyzet.
Screenshot v. link pls!
Link to comment
Share on other sites

Aquarius: oké, a főoldalon megjelenő dolgok a fórumtémákból jönnek, azokat ki lehet nevezni cikknek. Ezért ugyanannak a témának két nézete is van. Tehát amit linkeltél, azt megnyithatod az adott fórumban is, ahol a sztenderd nézete lesz. Itt a főoldalon ilyen. Sőt, a főoldalon a hozzászólásoknál nincs idézés meg ilyen advancedebb dolgok. Hogy a programozók ezt miért így oldották meg, arról dunsztom nincs, sajnos ez egy gyenge pontja az oldalnak. Azt javaslom, hogy a híreket és a Kugelblitzet a fórum oldalról nyisd meg, és nem lesz vele gondod.

Kurzcsa: ezt megtaláltam, beállítás kérdése volt.

Link to comment
Share on other sites

Ez csak jogosultságok helyes beállításán múlik. Ilyet manuálisan szívesen kijavítunk kérésre. (A kézi vezérlést nem lehet megúszni, van hogy helytelen topic címeket írnak vagy rossz helyre postolnak).

Akkor megköszönném, ha kijavítanátok a "Mennyit" szót (Menyit-ről). Előre is köszönet! :DDD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...