Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

cubase midi latency


machinedrum

Kérdés

Sziasztok, a segítségteket szeretném kérni.

Van egy EMU 1820M hangkártyám, egy midi billentyűzet és egy Virus C. A midi billentyűzetet bekötöttem a hangkártya midi in-be, a virust pedig az out-ba. A cubase-ben megnyitottam egy midi sávot, szól is a szinti minden.

Az a problémám, hogy hiába játszom fel pontosan a hangokat midiben, a cubase pontatlanul veszi fel és csúszik az egész visszajátszáskor.

Hol tudom beállítani, hogy kisebb legyen a midi latency?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nem írtad, hogy melyik Cubase, de többször előjött már a probléma, és többször meg is válaszolták (-tuk), de hogy ne kelljen keresgélned: a beállításoknál van valahol egy olyan checkbox, hogy "Use System TimeStamp". (Vagy hasonló.) Ezt keresd meg, klikkeld be, és - valószínűleg - meg fog javulni a helyzet.

Gondolom, a jelenség az, hogy ahogy tellik az idő, egyre jobban "elmászik" a pontosság. Ha kilépsz, és újra be, akkor megint jó lesz egy darabig.

http://www.soundonsound.com/sos/dec07/articles/cubasetech_1207.htm

http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=245427

Link to comment
Share on other sites

Hello! Van még egy problémám, ami elég idegesítő.

Cubase 5: szépen beállítottam mindent a midi track-en: midi in/out, hányas channel, bank és patch number. Az első projektnél szuperül működött is. Aztán ugyanazt a template-et használva csináltam egy új session-t és beállítottam, hogy egy teljesen más patch-re ugorjon. Itt ha a midi track elejére megyek, visszaugrik az előző projekt-ben használt patch-re, hiába állítottam át másra.

Kezdtem már örülni, hogy nem kell felírogatni minden projekt-hez a patch numbert, de nem akarja a "kúbász" az igaszságot.

Van valakinek ötlete mitől van ez?

Link to comment
Share on other sites

Hello! Van még egy problémám, ami elég idegesítő.

Cubase 5: szépen beállítottam mindent a midi track-en: midi in/out, hányas channel, bank és patch number. Az első projektnél szuperül működött is. Aztán ugyanazt a template-et használva csináltam egy új session-t és beállítottam, hogy egy teljesen más patch-re ugorjon. Itt ha a midi track elejére megyek, visszaugrik az előző projekt-ben használt patch-re, hiába állítottam át másra.

Kezdtem már örülni, hogy nem kell felírogatni minden projekt-hez a patch numbert, de nem akarja a "kúbász" az igaszságot.

Van valakinek ötlete mitől van ez?

szerintem felvettél control change automatikát az a bajod. A beállításokban Midi filter-s be tudod állítani hogy ne vegyen fel tőled véletlenül sem progchange üzit. És ha előhozod az automation kisablakot, ott van hogy clear all automation in project. De lehet ez bug is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...