Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zongora és orgona kell!


Kharon

Kérdés

Sziasztok!

Egy rock blues zenekarban játszom. Az elő koncerteken elsősorban jó minőségű zongorára, orgonára és elektromos zongora hangszínekre van szükségem. Mivel nem akartam egy fél vagyont rákölteni a vasra kb. fél éve egy MOX8-ba ruháztam be, amivel részben nagyon elégedett vagyok, de rá kellett jönnöm, hogy a kalapácsmechanika nem igazán támogatja az orgonajátékot (és a Yamaha az orgona hagszínekben sem igazán erős). Kalapács nélkül pedig a zongorajáték nem az igazi. :-(

Érdekelne hogy akik hasonló műfajban tevékenykednek és/vagy az élő koncertekhez szükségük van a fenti hangszínekre párhuzamosan, milyen szintit vagy szinti összeállítást választottak.

Én most azon gondolkodom, hogy egy olcsóbb master keyboardal egészítem ki a MOX-ot, így nem amortizálom le a MOX billentyűit és az ujjaimat egy két organaszólónál.

Előre is köszönöm a tanácsokat, ötleteket.

Kharon

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 54
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Hja...

Bár annyi ez-az van itthon, hogy túl sok időt/pénzt nem fektetek már ebbe a Kawaiba. Valaki egyszer elviszi midi keyboardnak egy tizesért.... Viszont a Crumarhoz kellene valami pepecselésre hajlamos elektronika zseni, potikat cserélni, kicsit rendbe tenni, meg néhány moddingot végrehajtani, amiket kitaláltam. Erre van ötleted?

Pest környékén ilyen téren nem ismerek senkit sajnos, de más hátha be tud segíteni... milyen típus a Crumar pontosan?

Link to comment
Share on other sites

Úgy döntöttem várok egy kicsit és élek LP-filter próba ajánlatával, hiszen egyelőre még az sem tudom, mire képes a Master mód élőben. Először talán ezt érdemes kitapasztalni. Ha ez kevés lenne, a pénz meg több, akkor jöhet később a TR vagy más.

Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat és tanácsokat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...