Jump to content
Ménemszól.hu

Hangtechnikus Kurzus


luci

Recommended Posts

Hangtechnikus Kurzus 60 órában / utolsò jelentkezési lehetőség

http://www.facebook....46262622125664/

http://www.expressz....detes-32299015/

zeneiproducer@gmail.com

tel: 06205165027

Próbálok finoman és úriember módjára kommentelni, de kedves, ifjú, stúdióba vágyódó barátaim, nagyon gondoljátok meg, hogy mennyit fizettek azért a tanfolyamért, ahol egyszerre lesztek zenei producerek és kaptok színpadi hangtechnikusi képesítést. ( Az ugye mindenkinek világos, hogy egy papírtól még nem keletkeznek munkahelyek és a meglévő kevés helyre 99%-ban a szakmából választják ki a jelentkezőket.)

Bár a folyamatkeverés és sz élő mastering elsajátítása biztos megér minden pénzt, mivel én azt sem tudom, mik azok.

Meg azon is elgondolkoznék helyetekben, hogy ez a szakma milyen gazdasági helyzetben lehet, ha a stúdiók a hangfelvétel készítés helyett sorra tanfolyamokat szerveznek. Igenis tessék rendesen megtanulni a matekot, a törit és a biológiát, aztán elméleti fizikusként, jogászként, vagy agysebészként lesz értelme a szabad időtökben szórakozni a pluginekkel, monitorokkal, hangképpel. Meg pénzetek is lesz, amin vehettek ezt azt AD bácsi jó kis boltjában.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hangtechnikus Kurzus 60 órában / utolsò jelentkezési lehetőség

http://www.facebook....46262622125664/

http://www.expressz....detes-32299015/

zeneiproducer@gmail.com

tel: 06205165027

Nos én voltam megnézni ezt a kiemelkedő kurzus lehetőséget! Tőlem még anno ennek az árnak a dupláját kérték volna. Egyszerű következtetésként csak annyit jegyeznék meg, hogy nem mehet valami jól a bolt, ha már csak a felébe kerül. Ezen a ponton egyet is értek Talpas kollégával. Szóval az első meglepő dolog számomra a technika volt, stúdió ide vagy oda de nevetségesnek tartom, hogy Live a DAW alapja mindez megtoldva egy Edirol hangkártyával ami főként élő és mobil felhasználásra van kitalálva, mivel van 16 bemenete és 1 kimenete! Akárhonnan is nézem ezt szánalmasan se tudnám "stúdiónak" nevezni. Sehol egy rack, effektek, kopresszorok, semmi... Mikor megkérdeztem mindezt, miért és hogyan, azt a választ a kaptam, mindent Abletonba oldanak meg. ??? A tisztelt stúdióvezető úrnak valaki elmondhatná, hogy ez az egész fényévekre van attól amit ő minőségnek és egyáltalán stúdiókörnyezetnek hív. Az én szubjektív véleményem szerint ez IMI kurzus egy piszkos nagy lehúzás, nem akkreditált és amit ott láttam oklevelet, hát nem is tudom. Savanyú szájízzel jöttem el onnan, hogy ezt valaki megengedheti magának!

Link to comment
Share on other sites

Még annyit hozzáfűznék, hogy én is stagehandként dolgozom egy igen neves rendezvény szervező cégnél. Kíváncsi lennék hogy ezen a kurzuson felkészítik-e az ifjoncokat arra, ami valójában egy ilyen munkahelyen vár majd reájuk, Gondolok itt a színpadépítésre, dekorációra, fény és vizuál installációra valamint arra, hogy ha egy nagyobb rendezvényre kimennek valószínű napokig nem alszanak, mert kamionokat kell majd ki-be pakolniuk és nem csak a keverőállásban fognak üldögélni! Bekerülni egy ilyen céghez halmozottan nehéz dolog. Vagy kihalásos alapon jutsz be vagy közeli kapcsolattal de általában sehogy. Ha pedig mégis nem fognak oklevelet kérni amire kidobtál súlyos tízezreket, majd később rádöbbensz feleslegesen! Gondoljátok meg a mai világba kit etettek, feleslegesen!!!

Link to comment
Share on other sites

"ezt szánalmasan se tudnám "stúdiónak" nevezni"

Na, ez az amit nagyon jó lenne már rendbe tenni ebben az országban. Ezt most persze úgy általánosságban mondom, nem a konkrét téma kapcsán. Stúdiónak hazudott helyek tömkelege veri át a zenekarokat, szánalmasan rossz felvételeket csinálva. Az országban van vagy 10-20 valódi stúdió, miközben legalább kétszázról találni hirdetést. Mi rogyásig vagyunk munkával, aminek már közel a fele a sok kamustúdió által elbaszott felvétel rendberakása. :) Persze örülünk a sok munkának, de ha az átvert zenekarok nem a kukába dobnák a pénzüket egy gagyi felvételre költve, akkor sokkal jobb anyagot is csinálhatnánk nekik.

Link to comment
Share on other sites

Ezt mindjárt gondoltuk (folyamatkeverés, elő masztering LOL), de jó azért, hogy valaki leírta! THX!

Nos én voltam megnézni ezt a kiemelkedő kurzus lehetőséget! Tőlem még anno ennek az árnak a dupláját kérték volna. Egyszerű következtetésként csak annyit jegyeznék meg, hogy nem mehet valami jól a bolt, ha már csak a felébe kerül. Ezen a ponton egyet is értek Talpas kollégával. Szóval az első meglepő dolog számomra a technika volt, stúdió ide vagy oda de nevetségesnek tartom, hogy Live a DAW alapja mindez megtoldva egy Edirol hangkártyával ami főként élő és mobil felhasználásra van kitalálva, mivel van 16 bemenete és 1 kimenete! Akárhonnan is nézem ezt szánalmasan se tudnám "stúdiónak" nevezni. Sehol egy rack, effektek, kopresszorok, semmi... Mikor megkérdeztem mindezt, miért és hogyan, azt a választ a kaptam, mindent Abletonba oldanak meg. ??? A tisztelt stúdióvezető úrnak valaki elmondhatná, hogy ez az egész fényévekre van attól amit ő minőségnek és egyáltalán stúdiókörnyezetnek hív. Az én szubjektív véleményem szerint ez IMI kurzus egy piszkos nagy lehúzás, nem akkreditált és amit ott láttam oklevelet, hát nem is tudom. Savanyú szájízzel jöttem el onnan, hogy ezt valaki megengedheti magának!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...