Jump to content
Ménemszól.hu

30 év után újra: Moog Minimoog Model D !!!


madhead

Recommended Posts

A legendás Model D-t újra elővette a gyártó és 30 év után újra elkezdik gyártani sokak meghatározó szintetizátorát. Az első darabokat a vasárnap induló Moogfest '16 alkalmából a látogatók szeme előtt fogják összeszerelni. 

 

moogmodeld.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Technox:

Mennyi lesz vajon az ára???

A sonicstate értesülései szerint 3490,- USD, és kb 30 darab fog belőle készülni, szóval szerintem ne is kezdj el rá gyűjtögetni. Még moog-ból is kapsz "jobbat" kevesebbért, ugyanis ebben a hírek szerint csak minimális MIDI lesz (note On/Off -> CV/Gate). Értem én azt, hogy ez revive, meg egy darabka történelem, de szerintem hagyd meg azt a 30-at a gyűjtőknek, meg hasonló figuráknak :) Zenélni meg használj olcsóbbat, ami modernebb.

Személy szerint örülök, hogy megcsinálják, kb ugyanúgy, ahogy annak is örülök, hogy a Pagani gyártja a Zondát. Soha nem lesz, az sem biztos, hogy akarnám hogy legyen, de a világ sokkal sivárabb hely lenne nélküle. :cheers:

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta DutchFlowers:

A sonicstate értesülései szerint 3490,- USD, és kb 30 darab fog belőle készülni, szóval szerintem ne is kezdj el rá gyűjtögetni. Még moog-ból is kapsz "jobbat" kevesebbért, ugyanis ebben a hírek szerint csak minimális MIDI lesz (note On/Off -> CV/Gate). Értem én azt, hogy ez revive, meg egy darabka történelem, de szerintem hagyd meg azt a 30-at a gyűjtőknek, meg hasonló figuráknak :) Zenélni meg használj olcsóbbat, ami modernebb.

Személy szerint örülök, hogy megcsinálják, kb ugyanúgy, ahogy annak is örülök, hogy a Pagani gyártja a Zondát. Soha nem lesz, az sem biztos, hogy akarnám hogy legyen, de a világ sokkal sivárabb hely lenne nélküle. :cheers:

Csak mint per érdekesség kérdeztem, nem azért, mintha venni akartam volna...:-)

Nemrég szereztem be egy CreamWare MINIMAX ASB Minimoog clone-t, ami a világ legjobb/legtökéletesebb Minimoog klónja. Ráadásul full MIDI, USB-s, sztereó ki és bemenet, poly!, nem mellesleg 128 gyári és 128 felhasználói hangmemória!!! Hangra pedig egy az egyben Minimoog!!! Ténylegesen, nagyon sok hozzáértő használó(még olyan is akinek van az eredeti!) is eképpen nyilatkozik róla. Szóval azzal nagyon jól megleszek végleg.:-) Eredeti moog-okból, pedig ott van nekem a : moog SUB PHATTY és a moog PRODIGY!!!:-) Na azok sem gyermekjátékok hangra. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...