Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite Forte - Win7 audiodg.exe probléma


Dadam

Kérdés

Sziasztok!

Szerintetek miért nem enged az audiodg.exe semmilyen módosítást (sample rate, buffer változtatásra gondolok) a külső usb-s hangkártya szoftverében? Ezt írja ki hibaüzenetként:

Device sample rate could not be changed becusa the following applications are playing audio:

- audiodg.exe

Szóval képtelen vagyok a bejelentkező 48khz-es beállítást 44kHz-re állítani se a Forte se a Win hang beállításainál. Kb. két héttel ezelőttig tökéletesen működött és még a külső-belső hangkártyák is jól megfértek egymással!

Malware-rel, Kapersky-vel szétböngésztem a gépet, frissítettem a drivereket, eltávolítottam és újratelepítettem a Forte programját, letiltottam a belső hangkártyát plusz az audiodg.exe-t is a taskmanager-ben. De több ötletem egyelőre nincs, kifogytam. (esetleg még Win repack?)

Valaki tudna nekem ebben segíteni? Köszönöm!

A cuccos amiről szó van:

Asus N55sf laptop i7 2670QM

Windows 7 Home Premium 64 bit SP1

Focusrite Forte hangkártya

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

van egy olyan opciója a fortenak, h restore factory settings. esetleg ezzel próbálkozhatnál még.

Igen-igen, ismerem, próbáltam. Az eredmény ugyanaz. Most így fejből nem tudom, de mintha alapból 48kHz-es a Forte beállítása, én pont erről szeretném elmozdítani.

Köszi, hogy próbálsz segíteni! Lehet valamit tényleg kihagytam a számításból, csak tudnám mi az...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szerintetek miért nem enged az audiodg.exe semmilyen módosítást (sample rate, buffer változtatásra gondolok) a külső usb-s hangkártya szoftverében? Ezt írja ki hibaüzenetként:

Device sample rate could not be changed becusa the following applications are playing audio:

- audiodg.exe

Szóval képtelen vagyok a bejelentkező 48khz-es beállítást 44kHz-re állítani se a Forte se a Win hang beállításainál. Kb. két héttel ezelőttig tökéletesen működött és még a külső-belső hangkártyák is jól megfértek egymással!

Malware-rel, Kapersky-vel szétböngésztem a gépet, frissítettem a drivereket, eltávolítottam és újratelepítettem a Forte programját, letiltottam a belső hangkártyát plusz az audiodg.exe-t is a taskmanager-ben. De több ötletem egyelőre nincs, kifogytam. (esetleg még Win repack?)

Valaki tudna nekem ebben segíteni? Köszönöm!

A cuccos amiről szó van:

Asus N55sf laptop i7 2670QM

Windows 7 Home Premium 64 bit SP1

Focusrite Forte hangkártya

 

Nálam is hasonló a helyzet. Pl. ha elindítom a DAW-t akkor már nem engedi átállítani 44.1 ről 48-ra, és automatikusan nem is állítja át. Még a DAW indítása előtt kell átállítani.

Egyébként már hetek óta levelezésben vagyok a Focusrite suppor teammel, hát nem valami jó véleménnyel vagyok róluk. Pl. ma van 5 napja hogy a válaszukat várom.

Nálam az a fő gond, hogy a buffer lenght-et nem lehet a Forte Controlban 1ms és 10ms között egyáltalán állítani. Vagy 1 vagy 10 vagy afelett. És mindemellett komoly késés van az XBoard-on való lejátszásnál, de csak akkor, ha a DAW-ban megy a lejátszás, egyébként nincs késése.

Ha valakinek van még ötlete, akkor légyszi jelezze, mert úgy tűnik a Focusrite nem fogja megoldani a problémát.

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

ja még annyit, hogy win7 64bit, i7, 8GB RAM mellett csinálja ezt. A Focusrite team tanácsára lefuttattam a LatencyMon-t, komoly latency problémát nem mutat kb 800 ns (nem ms) a maximum de átlagban 100 ns körül mozog. Viszont van szép számmal hard pagefaults a maximumon.

Link to comment
Share on other sites

Focusrite és Microsoft-os levelezés után egy klasszikus befejezést választottam: backup & format C:. A hiábavaló és banális válaszok után ez tűnt a legkézenfekvőbbnek (és itt belevenném az installációk szöszölős proceduráit is!). Azóta boldog vagyok és sokat felejtettem. Annyi még meg van, hogy hiába állítottam be a DAW előtt a kívánt frekvenciát, az a program indulásakor visszaállt, majd kilépéskor úgy is maradt. Vagyis egyetlen felvételi és lejátszási tipusra lett alkalmas az apparát. Pl, a korábbi 48Khz szessönöket képtelen voltam lejátszani. Hát így!

Most (egyelőre) minden rendben, szeretjük egymást!

 

A buffer lenght lehetőségeket így fejből nem tudom, de megnézem nálam mi a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

No, megnéztem ezt a buffer dolgot. Nálam szépen, katonásan lehet léptetni egyessével 1-20-ig. Plusz a kijelzővel sincs semmi gondom. Jó-jó valamennyire melegszik pár órás használat után - hisz mégis csak egy kijelzőről van szó és a környékén alatta ott lapul a tápbemenet -, de december közepén nem tudnám kézmelegítőnek használni.

Kérdés: mennyi hostot használsz? Nálam a Cubase és a PT is fent volt egyszerre, váltott használattal. Elképzelhető, hogy ez okozta nálam a hibákat.

Link to comment
Share on other sites

No, megnéztem ezt a buffer dolgot. Nálam szépen, katonásan lehet léptetni egyessével 1-20-ig. Plusz a kijelzővel sincs semmi gondom. Jó-jó valamennyire melegszik pár órás használat után - hisz mégis csak egy kijelzőről van szó és a környékén alatta ott lapul a tápbemenet -, de december közepén nem tudnám kézmelegítőnek használni.

Kérdés: mennyi hostot használsz? Nálam a Cubase és a PT is fent volt egyszerre, váltott használattal. Elképzelhető, hogy ez okozta nálam a hibákat.

Köszi az infót. Még mielőtt valakit elrettentenék a Forte vásárlásától, megírom, hogy a hiba megoldódott a hétvégén. USB 3.0/2.0 portot használtam, és bár támogatja a 2.0-át, mégse szerette a Forte. A 2.0/1.1 USB portba átdugva, és a drivert újrainstallálva tökéletesen működik!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...