Jump to content
Ménemszól.hu

NORD STAGE2 rev B frissítés


spacechimp

Recommended Posts

nord_announce_logo.jpg

Pár nappal azután, hogy a Clavia megnyerte a Nord Stage 2-vel a MIPA Award 2011-et a legjobb stage-piano-ért, új bejelentéssel borzolják a kedélyeket, áprilistól

a Nord Stage 2 'Revision B' lesz már kapható. Nem pusztán egy szoftverfrissítésről van itt szó, az új funkciók megjelennek a kezelőfelületen is.

A szokatlanul hamar jött 'REV B' nem hibajavítás, hanem koncepció, az új Stage2-nek az elnevezései is mások lesznek (már a logóban a hangszeren pldául nem "eighty eight" lesz,

hanem "HA88", a 88 billentyűsön persze).

nordlogo_uj.jpg

  • Nord Stage 2 SW73 ‘Rev B’ - 2011. áprilisától gyártják (ebből egy darabot nem gyártottak 'Rev A'-ban)
  • Nord Stage 2 HA76: ‘Rev B’ 2011. májusától kezdik (a HA-értelemszerűen a Hammer Action-re utal)
  • Nord Stage 2 HA88: ‘Rev B’ 2011. június a gyártás kezdete
    Mégis a lényeg, hogy mi lesz más, mint eddig?

    • A Nord Triple pedal-lal használva a középső pedál új funkciókat kapott (nagyon kíváncsi vagyok, latch,sustain,keyboard gate - funkciókat írnak)
    • Az új funkciók kezelői az egyes szekciók oktávváltó gombjai alá kerültek.
    • Az arpeggiatora szép "Hold" gombbal gazdagodott!
    • ami nem teljesen lényeges, hogy sötétebb árnyalatú lesz az alap szürke szín.
    • nordkezelofelulet_uj.jpg

      A képen az új gombok láthatóak, ez a szintetizátor szekció bővítése.

      Kissé hirtelennek tűnhet a Stage 2 'REV B' bejelentés, de ismerve a Claviát, ez valószínűleg nem kapkodásból történt, hanem (mint az elnevezések változása is mutatja)

      talán a koncepció egységesítése szellemében.

      Mindenesetre a Stage 2 már önmagában lenyűgöző képességű, és hangú hangszer, ezek az új funkciók csak jobbá tehetik!

      Amint lesz bővebb info, ideírom, én kellően kíváncsi vagyok a pedálos megoldásokra!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...