Jump to content
Ménemszól.hu

Ableton Push 2 + Live 9.5


Ákos Ambrus

Recommended Posts

J27315000000000-00-500x500.jpg

Na kérem szépen, ébresztő minden Abletonosnak! A Push-t vissza lehet váltani, mint egy sörösüveget, és 30% kedvezménnyel "cserélhető" a csilivili kijelzős Push 2-re.

Ez biztos jó, de pl. én még a Launchpadomat sem rendeztem ki a használatból, a Push mellett jól jött. Szerintem érdemes a "régi" Pusht megtartani, jól meglesznek egymás társaságában.

Nagyon fontos funkciók bukkannak fel, illetve módosulnak a Live 9.5-ben, de nekem még mindig hiányzik egy kis notációs opció belegyúrása, illetve a helyükben a legjobb MaxForLive fejlesztéseket beintegrálnám az alapcsomagba (mivel eddig is fontos hiányosságokat lehetett velük pótolni, én nem sajnálom az időt a "bányászmunkára", de ezt nem lehet mindenkitől elvárni.)

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom melyik új funkciótól kellene agyfaszt kapni.
Attól, hogy a Simpler már megközelíti a DrRex 20 évvel ezelőtti állapotát?
Attól, hogy az új klippeket logikusabban színezi?
Vagy attól, hogy mivel 2015-ben már a wc tartály is WIFI-s, mostmár kábel nélkül is tud majd valaki máshoz képest csúszkálni?
Mindenesetre 2015 novemberében még mindíg nincs multitouch, illetve ujjbarát méretezési lehetőség!
Hazudtak, a Link nincs benne a 9.5-ben.
 

Link to comment
Share on other sites

 

Már bocs, de ez szánalmasan sufni, nevetséges és használhatatlan! 
Csak
 erősen korlátozott keretek között, kiegészítő szoft kiegészítőjének a pluginjával,
vagy másik számítógép és másik 3 app hozzákapcsolásával működik a dolog, mindenképp egy különálló felületen, menükből előkeresve a potikat...

 

Link to comment
Share on other sites

Már bocs, de ez szánalmasan sufni, nevetséges és használhatatlan! Csak erősen korlátozott keretek között, kiegészítő szoft kiegészítőjének a pluginjával,vagy másik számítógép és másik 3 app hozzákapcsolásával működik a dolog, mindenképp egy különálló felületen, menükből előkeresve a potikat...
 

Bocs, akkor ez nem jött be neked. Azért nézzél szét a Cycling 74 háza táján, (ennek az Abletonhoz specializált ágazata a M4Live) mert ezzel csinálhatsz olyan egyedi rendszert magadnak, ahol tényleg nincs lehetetlen, ráadásul akkor - ha akarod - DAW-független lehetsz... ;)

Link to comment
Share on other sites

Bocs, akkor ez nem jött be neked. Azért nézzél szét a Cycling 74 háza táján, (ennek az Abletonhoz specializált ágazata a M4Live) mert ezzel csinálhatsz olyan egyedi rendszert magadnak, ahol tényleg nincs lehetetlen, ráadásul akkor - ha akarod - DAW-független lehetsz... ;)

Nem, én nem szeretnék se scriptekből, se modulokból felhasználói felületet programozni, se új DAWot írni!
A fejlesztőktől nem várok új nyílt forráskódú bugyuta gliccs plugint, gyári megamastered mintákat, Android, MeeGo, Bada, Firefox OS, kvarcjáték app szinkronizációt, 3D 16k kijelzős kontrollert, Kinect, PlayStation Camera, Nintendo Wii kontrol lehetőséget, webkettes gyorsmegosztást, Twich streamet webkamkezeléssel, Star Wars 7 skineket, beszélő személyi aszisztenst, interaktív Beatport toplist widgetet, de még integrált plugin áruházat felugró reklámokkal sem! :D
Én csak bug mentes átméretezést, multitouchot, kódolás nélküli funkciókat és pontos szinkront várnék... dehát...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...