Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Digi002 RACK


biczok

Kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az alábbi összeállításhoz. Van egy régebbi iMAC G5 17" PCC gépem ami a következőt tudja 1,6GHz, 1GBram és 10.5.4 osx megy rajta. Vettem egy DIGIDESIGN 002Rack hangkarit 6.4 és 6.7 pro tools le vel, de kb két hét kínlódás után sem sikerül éleszteni ezt az összeállítást. Mi lehet a probléma? Nem kompatibilis a géppel a hangkari? Ha jóltudom a drivert maga a pro tools tartalmazza, de már töltöttem le egy párféle lehetőséget az avid-ról, de sehogysem jártam sikerrel. Ha viszont elindítom a logic7-et akkor a hangkarin a firewire led világít, de ha belemegyek az audio preference-be akkor csak a built in audió lehetőség van, és a digi kari nem csinál semmit, ha kilépek a logic-ból akkor kialszik a firewire lwd a karin. Ha a protools-t indítom akkor meg kapásból egy hibapanel ugrik elő. Ha rákattintok a core audio managgerre és szeretném a connected gombot benyomni, akkor autómatikusan elugrik, gyakorlatilag nem aktív valamiért. Előre is köszönöm a segítséget. NOrbi

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szia, sokáig nem is vettem ezt észre, lehet, hogy jobb lett volna a pro tools topicba, de itt is jó.

Több lehetőség van.

1. kellemetlen lehetőség: power harness issue

Ez annyit tesz, hogy gázos a táp, ezért gyakorlatilag nem fog működni a hangkártya. Némi életjelet mutat (ezzel szívatja a felhasználót), de normálisan sohasem mükszik. Egy szervíz pár perc alatt meg tudja ezt oldani, és minden rendben lesz.

2. inkompatibilitási problémád van. Itt egy régi kompatibilitási lista, a géped okés: http://archive.digidesign.com/compato/osx/64/002/g5.cfm

Viszont az oprendszer és pro tools verziókkal lehet némi gond. A legbiztosabb dolog, ha legalább leopard van a gépen, viszont onnantól a pro tools-ra kell figyelni. Csak pro tools 7.4.2-től felfelé működik így rendesen. Tehát kell egy 7.4.2, vagy 8-as pt.

3. valamivel ellenőrizni kellene, hogy a firewire portod jól működik-e.

4. amíg az oprendszer nem látja rendesen a digi002-őt, addig semmilyen szoftver sem fogja

Remélem ez segít.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...