Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
Ricsiva

Virus TI2 USB vs. MIDI probléma?

Kérdés

Létrehozva (szerkesztve)

Sziasztok!

Kérem, valaki segítsen az alábbi problémámban!
USB-n használva az tapasztalható, hogy akár egy sáv esetén is, ha sok fx vagy unison van használatban, esetleg sok apró sűrű szaggatott darabból áll össze a dallam, akkor elkezd szaggatni, recsegni, kihagyni hangokat. Több part esetén, mintha elfogyna a power, és az egyik partból kihagy hangokat. Olyasmi, mint amikor régen, szoftverrel zenélve, a gyenge processzorok miatt system overload történt. Nem tudom, hogy ez az USB 1 miatt van-e, és USB 2-3-mal simán menne (nem is értem, miért 1-es, hiszen amikor megjelent, már elérhető volt az USB 2), vagy egyszerűen csak gyenge a processzorja, de elég idegesítő..., mindig is ezt csinálta, nem új keletű dologról van szó. Esetleg megoldás lehet, nem USB-n, hanem MIDI + audio kábellel van használva?
Előreis köszi!

Szerkesztette Ricsiva

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
7 órája írta Ricsiva:

Sziasztok!

Kérem, valaki segítsen az alábbi problémámban!
USB-n használva az tapasztalható, hogy akár egy sáv esetén is, ha sok fx vagy unison van használatban, esetleg sok apró sűrű szaggatott darabból áll össze a dallam, akkor elkezd szaggatni, recsegni, kihagyni hangokat. Több part esetén, mintha elfogyna a power, és az egyik partból kihagy hangokat. Olyasmi, mint amikor régen, szoftverrel zenélve, a gyenge processzorok miatt system overload történt. Nem tudom, hogy ez az USB 1 miatt van-e, és USB 2-3-mal simán menne (nem is értem, miért 1-es, hiszen amikor megjelent, már elérhető volt az USB 2), vagy egyszerűen csak gyenge a processzorja, de elég idegesítő..., mindig is ezt csinálta, nem új keletű dologról van szó. Esetleg megoldás lehet, nem USB-n, hanem MIDI + audio kábellel van használva?
Előreis köszi!

Hali,

Nem az USB "hibája" a dolog, egyszerűen kifogysz a DSP powerből, és lecsíp egy egy hangot más partokból 😕
Már eleve az Unison bekapcsolása lesz**pja a polyfóniát elég rendesen :D Erre még rádobsz 2-3-4 partot és máris OVER
A régebbi Ti1 szeriánál viszont valóban volt MIDI/USB timing szarakodás, ki is lehet próbálni akinek van, egy sűrű 1/32-edes note-okat küldj be és lötyög az egész mint a fene... (mintha shuffle-t tolnál rá, ... egyedül VST mód alatt feszesebb valamivel ez) .. És ez csak 1 parton, mellé pakolsz mégvalamit második, vagy harmadik partnak és borul az egész... 
Ti2-nél ezt nem tapasztaltam, ott ahogy írtad valószínü "elfogy a power" ... Azért majd azt még nézd meg , hogy ha a virus a hangkártyád is akkor mennyire állítottad a buffert: Ha túl alacsony szintén recseg ropog ....

Szerkesztette Lacika

Hozzászólás megosztása

• 0

Szerintem is dsp fogyás.Nálam is jelen van,de idővel megtanultam beosztani a teljesítményt.Ha valamelyik sáv nagyon sok teljesítményt  fogyaszt,érdemes azt ,audio sávvá alakítani.(Bár nyilván kompromisszum.)Amúgy idegesítő igen.

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés